Partnerské školy

Střední průmyslová škola stavební Ostrava

Ukaž na mapě Středoškolská 3
70030 Ostrava - Zábřeh Moravskoslezský Web stránky
Telefon: 597 317 631

historická budova školy V době, kdy nejstarší univerzita ve střední Evropě slaví 600 let od svého zrodu, vznikají při Vyšší průmyslové škole v Ostravě-Vítkovicích první třídy se zaměřením na stavitelství pod vedením ing. Ericha Rosche. V následujících letech se stavitelské obory rozšiřují, až se v roce 1951 osamostatňují a pod vedením ing. Josefa Bártka vzniká v Ostravě-Přívoze Vyšší průmyslová škola stavební, jež se dokonce o rok později stává první stavební večerní školou v republice, čímž ztrácí pouhý regionální význam. V roce svého založení měla začínající instituce 7 tříd, kde působilo 7 interních pedagogů a 13 externích odborníků různých stavebních profesí.

historická budova školy Do dnešních dnů počet pedagogů a pracovníků působících na této škole dosáhl téměř 270. Spočítat studenty, kteří prošli branami školy již tak jednoduché není. Jen na konci posledního školního roku opustilo lavice SPŠS 694 studentů.

Ale to se již píše zcela jiná kapitola historie školy, která již dávno opustila těsné prostory původní budovy, a využívá možnosti moderně zařízeného interiéru nové budovy v Ostravě-Zábřehu, ve kterém nechybí drahými přístroji vybavené laboratoře, odborné učebny nejen výpočetní techniky s možností připojení na internet, školní a technická knihovna i prostory pro odbornou praxi. Škola nabízí svým posluchačům denní studium ve třech oborech, a to v tradičním stavitelství, v novějších geodézii a technickém lyceu. Populární večerní studium propagačního výtvarnictví (stejně jako dříve stavitelství) je po 48 letech již nezapomenutelnou a neopominutelnou minulostí, poslední absolventi řekli své na shledanou v roce 2008.

Za několik měsíců se uzavře další etapa ve vývoji školy oslavami šedesátiletého jubilea jejího trvání. Přijďte se přesvědčit, že s přibývajícími léty SPŠ stavební Ostrava nestárne.


  
Powered by Sigsiu.NET

 
 
Pouze do 31. 12. 2017 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 8.999 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARTNERSKÉ ŠKOLY

Partnerské školy BANDI VAMOS - Pánské oblekyZjistěte si, zda je vaše škola partnerem BANDI VAMOS. Pokud ano, ušetříte při nákupu obleku několik set korun.      

                                   Číst více ...

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...