Výběr obleku pro ženicha

Jaký typ pánského svatebního obleku vybrat pro ženicha?

Ženich s nevěstou
Pro ženicha na malou svatbu vybíráme svatební pánský oblek de facto jakýkoliv kromě smokingu. Smoking není dle společenské etikety vhodný, protože se jedná o večerní oblek. Takže pokud pořádáte svatbu během dne jak je zvykem a její děj se neodehrává např. na zámku s pětisty hosty, kde jsou muži oblečeni taktéž ve smokingu, tak se tomuto druhu pánského obleku raději vyhněte.

Pánský svatební oblek můžeme vybírat z modelů trojdílných - sako je více uzavřené s prodlouženou délkou, se třemi knoflíky a vestou nebo dvojdílných – sako se zapínáním na dva knoflíky, které dodá ženichovi výraz mírné ležérnosti a uvolněnosti.

Dále pánské obleky dělíme na jednořadé a dvouřadové. Současný módní trend udává pouze obleky jednořadé. Tzn. knoflíky saka jsou v jedné svislé linii.

Pokud pořádáme svatbu velkou může volit ženich žaket nebo frak. V případě, že tento typ obleku zvolí, musí jej mít i muži z jeho nejbližšího příbuzenstva. Je nevhodné, aby ženich byl například ve fraku a jeho otec v jednořadém obleku.

Upozornění! U jednořadového saka nikdy nezapínáme spodní knoflík! Jak vypadá jednořadé sako, můžete prohlédnout v tomto článku.
 
 
Pouze do 31. 3. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARTNERSKÉ ŠKOLY

Partnerské školy BANDI VAMOS - Pánské oblekyZjistěte si, zda je vaše škola partnerem BANDI VAMOS. Pokud ano, ušetříte při nákupu obleku několik set korun.      

                                   Číst více ...

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...