Aktuality

Svatební trapasy – aneb co vše se může přihodit svatebním hostům

Každá žena chce mít vedle sebe na společenských událostech elegantně oblečeného muže, aby společně působili jako dokonalý pár. To platí i v případě svatby. Ženy proto obvykle dbají na to, aby šel muž na svatbu upravený a měl na sobě oblek, košili a kravatu. To však ještě nemusí znamenat zaručený úspěch. Stačí, když se obléknete nevhodně nebo jen chybně poupravíte styl. Rázem na okolí působíte jiným dojmem, než jste si přáli. Co patří k nejčastějším trapasům svatebních hostů a jak se jim vyhnout?

Svatební trapasy – úvodní fotografie
Svatební trapasy – úvodní foto

Nejčastější trapasy svatebních hostů

Široký opasek s velkou sponou – k oblekovým kalhotám opasek bezesporu patří. Nikoli však široký s býčí hlavou v místě spony, který se nosí k džínům. Váš muž přece není kovboj z Dallasu. Správnou volbou je kožený společenský opasek v barvě obuvi, který by neměl být širší než 3,5 cm. Vyberte muži značkový společenský opasek, který je k obleku jediný správný.

Košile s krátkým rukávem – pod sako není vhodné nosit košili s krátkým rukávem. Jedná se o pravidlo společenské etikety. Navíc, kontakt pokožky ruky s podšívkou může vyvolat nepříjemné pocení. Proto je nutné k obleku volit vždy košili s dlouhým rukávem. Přitom je potřeba dbát na to, aby manžeta rukávu košile vyčnívala z rukávu saka. V opačném případě by mohl muž vypadat, že má sako po dědovi a je mu velké. Podívejte se na elegantní společenské košile, které jsou na svatbu ideální volbou.

Tmavá košile – košile tmavých barev se na svatbu nehodí. Tyto barvy jsou vhodné na ples a jiné večerní události pořádané v zimním období. Na svatbu doporučujeme světlé odstíny barev nebo košili bílou. Při výběru košile i kravaty je na místě zohlednit barvu vašich šatů a doplňků. To proto, abyste působili na první pohled jako pár. Tip navíc: čím světlejší je barva látky, tím méně jsou vidět koláče potu na zádech a v podpaží.

Povolená kravata – dohlédněte na to, aby si váš partner nepovoloval kravatu již po zahájení svatby. Mohl by tak na okolí působit, že má již v sobě mnoho alkoholu. Říká se tomu společensky unavený. Jestliže se v kravatě necítí pohodlně, ať vyčká, až skončí oficiální části svatby. Poté si kravatu může sundat a složenou ji schovat do náprsní kapsy saka. Pokud mívá pocit, že ho kravata škrtí, není to kravatou. Pravděpodobně zvolil nevhodnou velikost límce u košile. Když bude mít košili vybranou správně, bude se cítit pohodlně i s kravatou. Zjistěte, jaké kravaty se skvěle hodí pro svatebního hosta.

Mokasíny – k pánskému obleku na svatbu se obuv bez šněrování zásadně nenosí. Mokasíny a jiné typy obuvi patří pouze k volnočasovému oblečení. Prohlédněte si, jak vypadá správná společenská obuv.

Chcete, aby se váš muž vyhnul těmto zbytečným přešlapům a byl na svatbu oblečený správně? Navštivte kteroukoli značkovou prodejnu BANDI, kde mu odborní poradci s výběrem rádi pomohou. V prodejnách BANDI muže oblečete od hlavy až k patě. A to jak na svatbu a jiné společenské události, tak do zaměstnání. Podívejte se, do které prodejny Pánské obleky BANDI to máte nejblíže.

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

i
Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.