BANDI radí

Jaký typ pánského svatebního obleku vybrat pro ženicha?

Pro ženicha na malou svatbu například v kostele nebo na zahradě vybíráme svatební pánský oblek de facto jakýkoli kromě smokingu. Smoking je vhodnou volbou na svatby, které se konají v honosném prostředí, například na zámku. Pak obvykle jsou do smokingu obvykle oblečeni i další muži na svatbě.

Jaký typ pánského svatebního obleku vybrat pro ženicha?
Jaký typ pánského svatebního obleku vybrat pro ženicha?

Pánský svatební oblek můžeme vybírat z modelů trojdílných – sako je více uzavřené s prodlouženou délkou, se třemi knoflíky a vestou nebo dvojdílných – sako se zapínáním na dva knoflíky, které dodá ženichovi výraz mírné ležérnosti a uvolněnosti.

Dále pánské obleky dělíme na jednořadé a dvouřadé. Současný módní trend udává pouze obleky jednořadé. Tzn. knoflíky saka jsou v jedné svislé linii.

Pokud pořádáme svatbu velkou může volit ženich žaket nebo frak. V případě, že tento typ obleku zvolí, musí jej mít i muži z jeho nejbližšího příbuzenstva. Je nevhodné, aby ženich byl například ve fraku a jeho otec v jednořadém obleku.

Upozornění! U jednořadového saka nikdy nezapínáme spodní knoflík!

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

i
Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.