Aktuality

Jak správně nosit pánský oblek, abyste vypadali skvěle

Pánský oblek BANDI, model...
Každý muž něco sleduje tím, že se oblékne do pánského obleku. Minimálně to, že chce vypadat dobře. Když si ale k tmavému obleku vezme bílé ponožky nebo má krátké nohavice u kalhot, celkový dojem tím naprosto zkazí. Všechny tyto a další prohřešky mohou ovlivnit úspěch každého muže. Kde? Například u manažerů v práci, uchazečů při pohovoru o zaměstnání nebo studentů u zkoušek. Také mohou být mínusem pro muže na svatbě nebo těm, kteří se chystají na rande.

Jak těmto chybám předejít a vypadat v obleku skvěle?  Přečtěte si základní rady, bez kterých se žádný muž neobejde.


1. Po koupi obleku odstraňte všechny značky a zášivky. Pánský oblek je společenské oblečení, nikoliv značková mikina. Pokud jsou zapošité kapsy nebo rozparky saka, je nutno je rozpárat. Tyto zášivky se provádějí ve výrobě proto, aby se při skladování fazóna saka nedeformovala.


2. Délka rukávů saka musí být tak dlouhá, aby vám vždy vyčnívala manžeta rukávu košile. V opačném případě to bude vypadat, že sako není vaše a je vám velké. A to přece nechcete.


3. Ozdobné patky na kapsách saka nezasunujte do kapes. Dbejte na to, aby byly vždy viditelné a nenoste ruce v kapsách. Sako není bunda.

Pánský oblek BANDI, model...

4. Poslední knoflík saka si nikdy nezapínejte. Tento způsob zapínání má svůj historický původ. V dávných dobách muži nezapínali spodní knoflík proto, aby mohli lépe tasit svou zbraň. Dnes už sice zbraně nenosíme, ale toto pravidlo platí nadále. A to proto, aby se Vám nedeformoval přirozený tvar saka, a abyste nevypadali jako ve skafandru.


5. Pánský oblek nenoste bez opasku. Opasek vybírejte vždy kožený a v barvě obuvi. Jeho šířka by neměla nikdy přesáhnout 3,5 centimetru. Široké nebo látkové opasky s velkou sponou, které nosíte k riflím, nikdy nepoužívejte k obleku. Nejste kovboj z amerického Dallasu.


6. Délka kalhot končí vzadu dva až tři prsty nad zemí. Platí v případě, když jste obutí. V přední části musí být kalhoty nad obuví pokrčeny na jeden varhánek.


7. K pánskému obleku noste pouze šněrovací společenskou obuv. Vyhněte se obuvi, jako jsou mokasíny, obuv s otevřeným nártem nebo textilní obuv. Pánský oblek je společenské oblečení a k němu patří společenská obuv.


8. K tmavému obleku vybírejte vždy černé ponožky. Toto pravidlo platí u obleků z černých, šedých a modrých odstínů barev. Je důležité, abyste k pánskému obleku vybírali ponožky s prodlouženou délkou. Tím si zajistíte, že vaše okolí nebude muset koukat na vaši chlupatou holeň.

Pánský kabát BANDI, model...

9. V zimním období patří k pánskému obleku pouze kabát, který svou délkou zakryje sako. Nikdy si neoblékejte na oblek sportovní bundu. Lyžaři na svahu také nelyžuji v kabátech.


10. Pokud vám záleží na tom, jak vypadáte, nechoďte v pánském obleku starém 10 let. Se starou škodovkou mezi mercedesy moc parády neuděláte. Máte-li doma v šatníku pánský oblek s dvouřadým zapínáním na saku, věnujte ho na charitu. Toto je móda 90. let, která se dnes již nenosí. Současný trend jsou obleky s jednořadým zapínáním na dva knoflíky a s uvolněným střihem. Pokud ovšem chcete být středem pozornosti v negativním slova smyslu, tento pánský oblek si klidně oblékněte.


Tip pro vás

Nevíte, jak si uvázat pořádný kravatový uzel? Podívejte se na vázání nejhezčích kravatových uzlů. Podle jednoduchých návodů si kravatu uváže i začátečník.


Tip navíc

Víte, že do zaměstnání byste měli střídat více barev košil a kravat? V letních měsících si oblékněte košile a kravaty v pastelových barvách, jako je například zelená, červená a další. V zimním období si můžete vzít barvy tmavých odstínů, jako je fialová, hnědá, šedá a podobné. Podívejte se na široký výběr pánských košil do zaměstnání.
 
 

Pouze do 31. 12. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARFÉM APRIMÉ FOR MEN

Nový parfém BANDI Aprimé for Men nyní v prodeji. Pořiďte si tuto luxusní parfémovou vodu pro muže, která opravdu voní.

 Čtěte více... 

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...