Reference

Dominik Hašek - Na hřišti jsem úspěšný byl, v byznysu jsem teprve na začátku.

Dominik Hašek - jednatel ...
Narodil se v Pardubicích, a tam se prý hokeji věnuje každý kluk. Během třiceti let své profesionální kariéry se zařadil k legendám našeho hokeje. Po ukončení sportovní kariéry se rozhodl věnovat byznysu a prosadit na trhu svou značku. Cesta od nápadu k realizaci trvala déle než rok. Nealkoholický nápoj Smarty, který společnost DM Life vyvinula, je určen všem, kteří se chtějí bavit, relaxovat, a zároveň podávat dobré fyzické i psychické výkony.

Co všechno na sebe prozradil Dominik Hašek, a jak mu to ve značkovém oblečení od BANDI slušelo, čtěte v rozhovoru.

Dosáhl jste mimořádných sportovních úspěchů. Myslíte, že se dá porovnat úspěch ve sportu s úspěchem v byznysu? Je to podobné?

Radost určitě přináší sport i byznys. Na hřišti jsem úspěšný byl, v byznysu jsem teprve na začátku. Možná v tom nebude tolik adrenalinu jako v hokeji, ale pro mě je to velká motivace. Vlastně bych už nemusel dělat vůbec nic, ale to by mě netěšilo. Prosadit svou značku, dostat ji na trh, to je výzva, která mě vzrušuje, která mě nutí každý den vstát a řešit problémy, které nastanou. Je pro mě důležité, že se pořád něco děje. Možná je v tom stejná soutěživost jako ve sportu.


Vy už jste si podnikání zkusil, ale nedařilo se. Podcenil jste tenkrát něco, vzal jste si z toho ponaučení?

Dříve jsem byl jen investorem, starali se jiní a já jsem do podnikání vlastně nepronikl. V té době byl u mě na prvním místě hokej, na byznys jsem neměl čas, nemohl jsem se mu věnovat. Teď jsem přítomen každý den, mám daleko větší přehled, osobně na vše dohlížím. Myslím, že to je nutné, pokud chce člověk něčeho dosáhnout, a to já chci.


Možná jste se potkal se závistí a škodolibostí, říká se, že je to taková česká „specialita“. Myslíte, že je to pravda?

Nemyslím. Jsou to prostě běžné lidské vlastnosti, se kterými je nutné počítat. Není to u nás jiné, než všude jinde ve světě. Je to spíš takové klišé, které nemá své opodstatnění. Je spousta lidí, kteří mi přejí, ale jsou jistě i tací, kteří by měli radost z mých neúspěchů. Tak to chodí…


Když se něco daří, cítíte stejný pocit uspokojení jako v mládí?

Dominik Hašek - jednatel ...
To je stejné. Když mám úspěch, mám radost, to je asi normální. Je pravda, že s věkem už své emoce nedávám tolik najevo. Nekřepčím, neskáču, beru vše s rezervou. Zažil jsem už velké výhry, ale i velké prohry a vím, že to k životu patří. Nedělám z toho vědu, zkušenost mě naučila, že hned zítra může být všechno úplně jinak.


Je nějaký důležitý poznatek, který jste si ze sportu odnesl do dalšího života?

Pro mě byl vždy tým a týmový úspěch na prvním místě, jednoznačně jsem k tomu vedl i své děti. Ale na druhou stranu člověk by se za tým nikdy neměl schovávat, měl by mít svou zodpovědnost a neměl by ji přenášet na druhé. Takhle to vidím i ve svém podnikání. Jsem šéfem týmu, cítím se být zodpovědný za lidi, kteří se mnou spolupracují, kapitánem těch, kteří se spojili pro úspěch naší značky. Bude-li se jí dařit, bude se dařit i lidem. Myslím, že jsme dobrý tým.


Když jste začínal se sportem, byl jste v bráně proto, že na vás nezbylo místo v útoku, jak to tak u dětí bývá?

Do brány mě to táhlo od samého začátku. Už doma, když jsme si hrávali s bratrem, on útočil pingpongovým míčkem, já hájil dveře obýváku, které představovaly branku. Když jsem dostal svou první brankářskou výzbroj, byl jsem šťastný.


Co bylo příčinou vašich úspěchů, jaká byla vaše nejsilnější „zbraň“?

Byla to taková souhra všech možných příznivých okolností. Talent, lidé kolem mě, rodiče, kteří mě podporovali. I to, že jsem se narodil v „hokejovém“ městě Pardubicích. Když mi bylo šestnáct, chyběl pardubickému mužstvu brankář, chytil jsem příležitost za pačesy. Měl jsem asi tu správnou brankářskou zanícenost a vše jsem vždy podřizoval úspěchu mužstva. Mou nejsilnější zbraní byl rozklek, měl jsem ho nejlepší na světě. Dá se vylepšit tréninkem, ale chce to i fyzické dispozice. Také jsem prokázal, lépe než jiní brankáři, svou předvídavost. Každému vyhovuje něco jiného, já jsem si jel vždycky po svém.


Za „velkou louži“ jste vyrazil v roce 1990. Překvapilo, zaskočilo vás tam něco?

Dominik Hašek - jednatel ...
V Americe mě překvapilo, jak velký důraz se klade na rodinu, je téměř posvátná. Velmi důležitá je tu i vzájemná pomoc sousedů, ale i pomoc slabším – ta se předpokládá skoro povinně. Movitější pomáhají zcela samozřejmě těm méně šťastným a vedou k tomu odmala i své děti. Jsou tu spousty dobrovolníků, kteří pomáhají všude, kde je potřeba…


Já jsem myslela spíš v hokeji, třeba v tréninku…

I v tom jsou rozdíly. Je tu více zápasů než v naší lize, což znamená i daleko více cestování. U nás doma se tenkrát trénovalo delší čas, ale s daleko menší intenzitou. Tam se, i díky množství zápasů, trénovalo krátce, ale velmi tvrdě. Nebyl čas se ani napít. Trenéři očekávají stoprocentní nasazení, jede se úplně naplno.


Pokračování rozhovoru s Dominikem Haškem si přečtěte na stránkách magazínu Best of.


Fotografie z focení Dominika Haška

Dominik Hašek - jednatel ...
Dominik Hašek - jednatel ...
Dominik Hašek - jednatel ...

Vytvořeno ve spolupráci s profesním magazínem Best of:

Text: Petra Kuncová

Foto: Robert Vano www.robertvano.cz

Vytvořeno ve spolupráci s Žofín Garden www.zofingarden.cz

Oblečení a obuv: Pánské obleky BANDI www.bandi.cz

Korektura textu: Alžběta Strnadová

Produkce: Michaela Lejsková

Publisher: magazín Best of www.ibestof.cz
 
 

Pouze do 31. 12. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARFÉM APRIMÉ FOR MEN

Nový parfém BANDI Aprimé for Men nyní v prodeji. Pořiďte si tuto luxusní parfémovou vodu pro muže, která opravdu voní.

 Čtěte více... 

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...