Reference

Jiří Dopita - trenér HCO Třinec. „Z NHL do Třince – Z obleku do obleku“

Trenér HCO Třinec Jiří Do...
Jak tráví svůj čas český hokejový trenér a bývalý útočník, reprezentant, olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa Jiří Dopita? Jaké jsou jeho dojmy z nového působení v Třineckém klubu? Upřednostňuje blondýny nebo brunety? Na tyto otázky a další zajímavosti z jeho života jsme se Jiřího Dopity zeptali za vás…

Značka Pánské obleky BANDI je partnerem extraligového hokejového klubu HC Oceláři Třinec. Obléká hráče, trenéry a vedení klubu. 


Jak tráví čas trenér hokejového týmu mimo hokejovou sezónu? Máte jistě spoustu volna, když se zrovna nic nehraje…

Spousta lidí si myslí, že jakmile skončí sezóna, začínají nám 2 měsíce volna. Ale to je omyl. Po skončení sezóny následuje letní příprava, předzávodní příprava apod. Záleží na tom, co nás čeká, na co je třeba se připravit a pořádně trénovat.


Jaký byl nejsilnější moment ve Vaší kariéře?

Neumím určit jeden moment. Pro mě je silný zážitek každé vítězství. Nezáleží, jestli je to ve světové soutěži nebo tady u nás. Cokoliv dělám, snažím se dělat na maximum. Když to pak slaví úspěch, je to pro mě vždy silný moment.  


Nemáte chuť si ještě někdy zahrát?

Chuť je, byla a bude velká vždycky. Ovšem zdraví máme jen jedno. Proto vždy svým hráčům říkám, ať si užijí, že hrají, dokud ještě mohou.„V NHL je běžná a samozřejmá věc, že trenéři nosí obleky. Je to součástí klubové image. U nás záleží na typu člověka.“


Kdybyste se teď postavil na led, byl byste schopen konkurovat hráčům a být ještě užitečný?

Vyskočit na led jen tak, to jistě nejde. Myslím si ovšem, že kdybych byl natrénovaný a v kondici, tak určitě ano.


Jaké jste měl přezdívky a která Vás nejvíce pobavila?

Celý život se mnou jde jen jedna: „DOPI“, ani v Americe jsem se nedočkal žádné zkomoleniny jména, či příjmení. Pouze ho říkali s přízvukem.


Je nějaká celebrita, se kterou byste rád strávil den?

Já si vážím každého člověka, který něco dokázal. Každé takové setkání je pak pro člověka obohacující. Nenapadá mě konkrétní osoba.

Trenér HCO Třinec Jiří Do...

Které 3 věci byste si vzal na pustý ostrov?

Zápalky, nůž a psa.


Vaše neřest?

Každý jich má, já si je raději nechám pro sebe.


Máte oblíbené místo v ČR?

Mám rád všechny místa kde je pěkná příroda a příjemní lidé, takže i Třinec.


Jak se Vám líbí na Třinecku?

Nejsem tady dlouho, proto jsem měl možnost projít jen pár míst. Oblast Beskyd je mi velice blízká, protože mám rád hory a přírodu. Doufám, že najdu ještě další zajímavé lokality.


Jaký máte názor na oděv trenéra? Měl by být oblečený v obleku, jako v NHL nebo vystačí obyčejná tepláková souprava?

V NHL je běžná a samozřejmá věc, že trenéři nosí obleky. Je to součástí klubové image. U nás záleží na typu člověka. Já jsem zažil obě varianty a nemám nic proti žádné z nich. Šaty sice dělají člověka, ale v hokeji o oděv nejde.


Sprchuje se trenér po každém zápase?

Vyloženě po každém zápase, to určitě ne. Trenér není hráč. Ale stane se občas, že se i trenér zapotí :-). To spíše po každém tréninku. Trénink je stejně tak důležitý pro hráče, jako pro mě. Snažíme se do toho dávat maximum. To znamená, že někdy i několikrát denně.  


„Vzpomínám si, že za dob dřevěných hokejek, jsem jich za sezónu zlomil okolo 100 kusů.“


Jaký je život trenéra extraligového hokejového týmu?

Práce trenéra je především o zodpovědnosti. Za hráče, za způsob hry, za způsob tréninku, za techniky na hřišti a hlavně za výsledky. Cokoliv se stane, jste první na ráně. Médiím, fanouškům i investorům. A pokud se zrovna nehraje nebo netrénuje, tak se připravujete na utkání, vymýšlíte strategie a jiné zlepšováky. Když mi vyjde čas, snažím se být aktivní i ve svém volnu. Baví mě tenis, ping pong, občas plavání. Chodím rád do kina nebo do přírody. Relaxovat umím taky.Jaké jsou Vaše vztahy s hráči? Myslíte si, že třeba vykání je klíčem k respektu?

To v žádném případě. Já si se všemi hráči tykám, protože jsem jeden z nich. Jsem součást týmu a chci, aby mě tak brali i hráči. Nepotřebujeme mezi sebou zbytečné bariéry, respektujeme se navzájem.

Trenér HCO Třinec Jiří Do...

Jak vnímáte třinecké fanoušky?

Budu upřímný. Za svou kariéru jsem zažil skvělé klubové základny fanoušků. Pro hráče na ledě je skvělý pocit, když mají v zádech halu plnou podpory. Když fanoušci dají vždy hráčům na ledě vědět, že za nimi stojí, a že s nimi táhnou za jeden provaz. To vás vždy nabudí, dodá sílu i energii. Přál bych to i hráčům třineckého klubu.

Kolik hokejek se zničí v průběhu jedné sezóny?

Nikdy jsem to nepočítal. Ale vzpomínám si, že za dob dřevěných hokejek, jsem jich za sezónu zlomil okolo 100 kusů. V dnešní době kompozitních materiálů je kvalita hokejek zcela někde jinde. Takže ta spotřeba určitě klesla. Průměr odhaduji okolo 20 holí za sezónu.Kontrolní otázka. Víte, proč se poslední knoflík u saka nezapíná?

Nejsem žádný odborník na módu, takže vím jen to, že se ten spodní knoflík nezapíná. Myslím, že je to kvůli tvaru saka.

 

Skvělé. To je správně. A co kravata? Umíte ji uvázat?

Samozřejmě, že umím. Dokonce jsem se naučil kdysi 3 druhy uzlů. Teď už tak často obleky nenosím.


A teď v rychlosti. Co upřednostníte?

Blondýna nebo Bruneta? Bruneta
Triko nebo Košile? Triko
Terénní vůz nebo Sporťák? Terénní vůz
Pes nebo Kočka? Pes
Pop nebo Rock? Rock
Plavání nebo Běh? Plavání
Whisky nebo Slivovice? Slivovice
Moře nebo Hory? HorySledujete populární nekonečné seriály z nemocničního prostředí a podobně?

Na to se nedívám. Já mám svůj nekonečný seriál u nás, v Třinci. A ten mě baví.


Díky Jirko za rozhovor.

Nemáte zač.


Podívejte se na stránky extraligového klubu HC Oceláři Třinec a přečtěte si další informace o klubu, který disponuje naprosto dokonalým zázemím, jaké je možné vidět v kanadsko-americké NHL. 
Produkce: Denisa Gróffová
Foto: Bandi
Oblečení:

Pánský oblek BANDI V.I.P. Vazquez
Košile BANDI regular CORTILLO
Kravata CLASS slim 16


 
 

Pouze do 30. 9. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARFÉM APRIMÉ FOR MEN

Nový parfém BANDI Aprimé for Men nyní v prodeji. Pořiďte si tuto luxusní parfémovou vodu pro muže, která opravdu voní.

 Čtěte více... 

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...