Média, Prezentace

Zdeněk Podhůrský: Najít si mladou holku je brnkačka

Herec Zdeněk Podhůrský 1


Oblíbený herec Zdeněk Podhůrský se svěřil s tím, jak si plní sny.


Je několik věcí, které bych do Zdeňka Podhůrského rozhodně neřekla: Že je tak citový člověk, že má obrovskou soudnost a pokoru, že mu už bylo padesát let! a že dokáže fantasticky zaujmout nejen oko fotografa Roberta Vana, který zhotovil v hotelu Radisson Blu Alcron v Praze opravdu velkou sbírku fotografií pro náš rozhovor. Perfektní styling zajistila firma Bandi Vamos a AVON Cosmetics. Mohu vám garantovat, že tento rozhovor vám servíruji s velikou chutí a radostí z toho, že u nás máme takovéto umělce!


 

Když jsem vás naposledy viděla v roli šerifa v muzikálu Robin Hood, který se hraje v pražském divadle Kalich, tak ve mně tato role rozhodně vzbudila otázku, zda vás režiséři nekategorizují.

Když jsem studoval herectví na DAMU, byl jsem neustále obsazován do rolí milovníků a to se pak na čas přenášelo i do filmu a televize. Ale já jsem byl v těch rolích nešťastný, připadalo mi, že není co hrát a vadilo mi, že jsem obsazován kvůli svému vzhledu. Takže když přišly první záporné role, z těch výrazných to byl Černý princ v pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci a hned vzápětí u Zdeňka Syrového role padoucha Chata v kovbojce Cesta na Jihozápad, byl jsem blahem bez sebe. A přeneslo se to pak i do dabingu, tam jsem také v osmdesáti procentech dabovaných rolí nějaký ten podlý živel a záporák. Já mám tento typ rolí rád.

 

Vnímáte sám sebe jako vhodného pouze pro určitý typ rolí?

Nemyslím si, že bych byl vyhraněným hercem jen pro určité role, ale jsem si vědom, že tak na mnohé režiséry nejspíš působím. Ale nedávno jsme nastudovali se společností Anife Vyskočilové konverzační komedii Oskar. Je to nesmírně vtipně napsaná hra, kde mám neskutečné množství textu a ryze komediální roli, mimochodem, touto rolí se proslavil vynikající komik Louis de Funès. Ohlasy jsou velmi pozitivní a mně se to hraje moc dobře. Takže ono to s tou vyhraněností nebude tak horké. Moc rád bych si někdy vyzkoušel televizní sitcom, to je žánr, který mě baví, ale musí být dobře napsaný. U nás je tento žánr zatím v plenkách.

 

Jak byste vy sám zhodnotil vývoj vaší herecké kariéry?

Já jsem po škole (v osmdesátých letech) šel z filmu do filmu. Obsazovaly mě v té době jak domácí, tak tehdejší zahraniční produkce. Točil jsem po boku hvězd, jako jsou Michael York, Mario Adorf, Iris von Berben atd. Byl jsem několik let členem avantgardního souboru Pradivadlo, kde mým kolegou byl tehdy například Pepík Carda. Hostoval jsem v Praze ve Stavovském divadle, v Divadle E. F. Buriana, v Kolínském divadle a dalších. Měl jsem spoustu práce u filmu, zkrátka to byla skvělá doba. A pak přišla sametová revoluce a najednou se vztahy mezi lidmi u divadla i u filmu začaly hrozně měnit (určitě stejně, jako i v jiných oborech), nastoupila neuvěřitelná dravost a ti, co byli předtím rudí až za ušima, byli najednou zářivě modří a dostávali se na rozhodující posty. A mně se z toho dělalo nanic a řekl jsem si, že touhle cestou už jít nechci.

Pokračování rozhovoru se Zdeňkem Podhůrským si můžete přečíst na serveru doma.nova.cz 
 

Pouze do 30. 9. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARFÉM APRIMÉ FOR MEN

Nový parfém BANDI Aprimé for Men nyní v prodeji. Pořiďte si tuto luxusní parfémovou vodu pro muže, která opravdu voní.

 Čtěte více... 

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...