Výběr obleku pro ženicha

Jaký typ pánského svatebního obleku vybrat pro ženicha?

Ženich s nevěstou
Pro ženicha na malou svatbu vybíráme svatební pánský oblek de facto jakýkoliv kromě smokingu. Smoking není dle společenské etikety vhodný, protože se jedná o večerní oblek. Takže pokud pořádáte svatbu během dne jak je zvykem a její děj se neodehrává např. na zámku s pětisty hosty, kde jsou muži oblečeni taktéž ve smokingu, tak se tomuto druhu pánského obleku raději vyhněte.

Pánský svatební oblek můžeme vybírat z modelů trojdílných - sako je více uzavřené s prodlouženou délkou, se třemi knoflíky a vestou nebo dvojdílných – sako se zapínáním na dva knoflíky, které dodá ženichovi výraz mírné ležérnosti a uvolněnosti.

Dále pánské obleky dělíme na jednořadé a dvouřadové. Současný módní trend udává pouze obleky jednořadé. Tzn. knoflíky saka jsou v jedné svislé linii.

Pokud pořádáme svatbu velkou může volit ženich žaket nebo frak. V případě, že tento typ obleku zvolí, musí jej mít i muži z jeho nejbližšího příbuzenstva. Je nevhodné, aby ženich byl například ve fraku a jeho otec v jednořadém obleku.

Upozornění! U jednořadového saka nikdy nezapínáme spodní knoflík! Jak vypadá jednořadé sako, můžete prohlédnout v tomto článku.
 
 

Pouze do 31. 12. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARFÉM APRIMÉ FOR MEN

Nový parfém BANDI Aprimé for Men nyní v prodeji. Pořiďte si tuto luxusní parfémovou vodu pro muže, která opravdu voní.

 Čtěte více... 

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...