Výběr obleku pro ženicha

Jak vybrat košili pro ženicha?

Ženich

Košile ženicha by měla vždy vypadat slavnostně. Pokud vybereme košili obyčejnou bílou, která má rukávy zakončené knoflíky, nic se samozřejmě nestane a i v takové košili bude ženich vypadat dobře.  Na svatbu  ale doporučujeme  vybírat především takový typ košile, který disponuje vyššími atributy pánské společenské módy. Jedná se především o manžetové rukávy a légu, která kryje zapínání košile.

Límec košile

Límec volíme ze dvou základních druhů. Italský límec, tzv. žralok a úzký límec Kent. Italský límec volíme pro úzký a podlouhlý tvar obličeje a vysoký krk. Naopak pro štíhlý oválný obličej a dlouhý krk volíme límec italský. Při volbě límců můžeme také vybrat ženichovi košili se stojáčkem, ke které je vhodný motýlek. Tento stojatý límeček může být opatřen  jedním nebo dvěma knoflíky.

Límec nesmí škrtit ani být moc volný. Správná velikost límce se měří podle krku ženicha, a to tak, že krejčovským metrem změříme obvod krku a přidáme centimetr. Nejlepším řešením se ovšem jeví možnost košili odzkoušet. K tomuto účelu jsou v prodejně BANDI VAMOS zkušební košile. Tak ženich přímo zjistí, která košile jej škrtí, či která mu nesluší. Viz tvar obličeje a vzory límců.  

Barva košile

V současné době je možno použít jakoukoliv barvu košile pro ženicha. Výjimkou je oranžová, která je nyní  OUT a nedopručuje se. Pokud byste chtěli vybírat z TOP barev, které vedou v pánské módě u košil, můžeme doporučit nádech růžové, ke které je vhodná růžová kravata. Každý módní trend nese ovšem jedno malé riziko. Pohled na fotografie nebo video ze svatby po např. 10 nebo 20 letech, kdy se rodinní příslušníci smějí nad tím, jaký to tehdy měli účes nebo jak legračně vypadá jejich barva košile. Určitě ty situace znáte. Komentuje se to pak větou: "No, jo. To se tehdy nosilo." Pokud se tomuto chcete vyhnout, používejte klasické barvy košil pro ženichy, jako je bílá nebo champagne. Bílá barva je ovšem na prvním místě, protože je k tmavému obleku nejvíce kontrastní a zdůrazní vážnost slavnostního dne.

Barvu košile volíme podle  barev na šatech nevěsty. Jestliže má nevěsta šaty v barvě  champagne můžeme například volit bílou košili a svatební vestu s anglickou kravatou, tzv. regatou, v barvě champagne. Do kapsičky u saka také kapesníček v barvě champagne.

Vzor látky

Vzorová řada látek pro košile je nepřeberná. Počínaje jemným proužkem, přes květované vzory, konče např. kostkovaným vzorem. U slavnostní košile pro ženicha ovšem nedoporučujeme výběr žádného vzoru. Pro svatební událost je nejvhodnější vždy košile hladká a bílá nebo barevná.

Model košile

Modely košil dělíme na dva základní druhy. Klasické a SLIM FIT. Klasické košile se vyznačují základním, rovným střihem, který je vhodný pro jakýkoliv typ muže. Pro muže se štíhlou postavou  můžeme dále doporučit košile SLIM FIT. Tyto jsou vyštíhlené, kopírují tvar těla a zdůrazňují přednosti.       

Délka rukávu

Délka rukávu se měří s rukou ohnutou v lokti, a to od počátku ramene po zápěstí - mírně přes. Konec rukávu košile musí mírně přesahovat přes zápěstí. Tato délka ženichovi zajistí, aby konec rukávu košile vždy vyčníval z konce rukávu saka. U košil s manžetovými rukávy a manžetovými knoflíky je to podmínkou a rozdíl v délce se volí ještě větší tak, aby byly vidět i manžetové knoflíky.
 
 

Pouze do 30. 9. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARFÉM APRIMÉ FOR MEN

Nový parfém BANDI Aprimé for Men nyní v prodeji. Pořiďte si tuto luxusní parfémovou vodu pro muže, která opravdu voní.

 Čtěte více... 

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...