Výběr obleku pro ženicha

Nejčastější chyby při výběru oblečení pro ženicha na svatbu

Ženich ve svatebním oblek...

Nevěsta si přeje na ženichovi svatební oblek v krémové nebo bílé barvě, budoucí tchýně si zase přeje zelenou košili podle barev na svatební tabuli… Všichni zúčastnění, kteří vybírají oblečení pro ženicha, vybírají a radí vždy s těmi nejlepšími úmysly a jistě chtějí pro něj  to nejlepší.

Co ale, když si přejí něco, co ve finále nebude hezké nebo co povede k jejich mírnému zklamání, když se budou po svatbě dívat na fotografie nebo video? Čtěte základní rady, jak tomu zabránit.


Nevěsta si přeje, aby byl ženich v krásném a lesklém obleku, protože je to moderní. Po svatbě by chtěli oblek nadále využívat pro ženicha do práce. Pracuje v kanceláři.

Chyba!

Pokud si na svatbu vyberete pro ženicha lesklý oblek, můžete jej nadále po svatbě nosit. Ovšem pouze na oslavné události, jako jsou narozeniny, výročí, na plesy, popřípadě na další svatby jako svatební host, k promocím a podobně. Pánský oblek z lesklého materiálu není do zaměstnání vhodný ani pro zaměstnance – snižuje to odměny od nadřízených, ani pro podnikatele – snižuje to možnost uzavření obchodu s obchodním partnerem.Svatební tabule je laděná do fialové barvy, proto chce budoucí tchýně pro ženicha fialovou košili.

Chyba!

Ženich není kus šunky. Jeho oblečení nebo doplňky se barevně ladí pouze s ohledem na barvu šatů a doplňků nevěsty. Cílem je barevně sladěný pár. Jen si zkuste představit, jak sedí novomanželský pár u stolu a ženich barevně splývá s ubrousky.Nevěsta si vybrala žlutou svatební kytici a jejím přáním je, aby měl ženich košili ve stejné barvě. Tedy žlutou.

Chyba!

Stejně jako má nevěsta žlutou svatební kytici, ženich má na klopě malou kytici ve stejném provedení barev a vzoru. Tím je pár správně sladěn jak z hlediska barev, tak i prvků a tvarů. Další žlutý prvek na ženichovi by působil už přežloutle. Někdy méně znamená více.Ženich a nevěsta si přejí, aby byli na svatbě obuti v červených teniskách.

Chyba!

V případě takzvané netradiční svatby, musí být svatební hosté také v červených teniskách. Alespoň mladá a střední generace. Babičky a dědy nebudeme trápit. Ale je zcela nevhodné, aby takto obuti byli jen nevěsta a ženich.


Pánský oblek V.I.P. II. S...

Ženich je světlý typ muže (blonďák, špinavý blond, a podobně) a nevěsta má přání, aby byl na svatbě v bílém nebo krémovém obleku. Viděla to v katalogu a bylo to moc hezké a romantické.

Chyba!

Pokud muž není jižanský typ, je tento výběr zcela nevhodný. Z muže se stane nevýrazná postava, kterou předčí v oblečení každý svatební host v tmavém obleku. Svatba je o ženichovi a nevěstě. Proto doporučujeme pro tyto typy mužů co nejtmavší oblek v kontrastu s bílou košilí a doplňky jako je svatební vesta, anglická kravata a kapesníček do saka. Jen tmavý oblek zvýrazní muže a bude skutečným ženichem, kterého nikdo nepřehlédne. Podívejte se, jak má vypadat ženich ve svatebním obleku.Svatbu máme v červenci a ženichovi stačí jedna košile.

Chyba!

V horkých letních dnech ženicha netrapte celý den v jedné košili. Do doby svatebního oběda ji několikrát propotí. Po skončení svatebního oběda, popřípadě po fotografování, dejte ženichovi čas, aby se mohl převléknout. Pokud jste ubytovaní v hotelu, ženich si dá vytouženou sprchu, převlékne se do čisté košile s krátkým rukávem, vezme si k ní kravatu, kterou měl na sobě během dne a sako odloží v hotelovém pokoji. Košili s krátkým rukávem vybíráme ve stejné barvě, jakou měl během dne pod sakem.


Nejste ubytovaní v hotelu? Nevadí. Bez sprchy, u auta, se ženich také může převléknout do čisté košile. Ovšem z dohledu svatebních hostů. Sako opět nechává v autě. Pohodlí ženicha je na prvním místě. Jak se bude cítit on, bude se cítit i nevěsta. A naopak. Nevěsta se přece take převléká!Nevěsta si přeje, aby si ženich vybral obuv – mokasíny bez šněrování.

Chyba!

K pánskému obleku je vhodná pouze společenská obuv. A ta je vždy šněrovací. K tmavému obleku vybírejte černou obuv, ke krémovému obleku krémovou obuv a k bílému svatebnímu obleku obuv bílou. Vyvarujte se kombinace například bílého obleku a černé obuvi. Podívejte se na možné vzory pánské společenské obuvi vhodné ke svatebním obleku.Nevěsta viděla v katalogu krásného ženicha s bílým textilním opaskem v kombinaci s tmavým oblekem a černou obuví. Přála by si totéž na svém ženichovi.

Chyba!

Barva opasku se vybírá vždy podle barvy obuvi. Opasek z textilních materiálu není vhodný. Šířka opasku by neměla být větší než 3,5 cm. Takže opasek, který ženich nosí každý den k riflím, raději nechte doma. Příklady možných variant kožených opasků k oblekům.


Ženich si přeje mít na svatbě smoking.

Chyba!

Smoking je sice nádherný pánský oblek, ale svým určením je dle etikety vhodný pouze jako večerní oblek, který se nosí po 18. hodině. Použití smokingu na klasické české svatbě, pořádané během dne, tudíž nedoporučujeme.

Ženich ve svatebním oblek...

Budete-li se držet těchto rad, novomanželský pár bude párem číslo jedna, a to nejen v den svatby, ale také na fotografiích nebo videu. Stejně jako kladete důraz na nevěstin svatební účes, stejně přistupujte i k oblečení ženicha. A nezapomeňte! Bez úsměvu a dobré nálady vám nepomůže ani sebelepší oblečení.
 
 

Pouze do 30. 9. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARFÉM APRIMÉ FOR MEN

Nový parfém BANDI Aprimé for Men nyní v prodeji. Pořiďte si tuto luxusní parfémovou vodu pro muže, která opravdu voní.

 Čtěte více... 

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...