Pánská společenská obuv

Jak se vyrábí ručně šitá obuv?

Mistr švec Filek
Vzhledem k tomu, že se nás často ptáte, zda je pánská společenská obuv značky BANDI skutečně vyráběna tradiční formou ruční výroby obuvi a jak se ručně šitá obuv vyrábí, nabízíme vám ke shlédnutí fotoreportáž s postupem výroby. A to přímo z dílny, kde se pro vás tato obuv vyrábí mistrem ševcem a jeho ševcovskými tovaryši. Počínaje řezáním kůže na svršky obuvi až po balení do prodejní krabice.

Podívejte se na fotoreportáž z výroby obuvi přímo z ševcovské dílny BANDI.

Jak se vyrábí obuv BANDI

Už samotné lepení stélky s podešví je ovlivněno lidskou rukou a zkušeným okem ševce. Stroj sice také zvládne nanést lepidlo, ovšem nedokáže rozlišit detaily, které jsou důležité pro výslednou kvalitu lepeného spoje. Někde je potřeba více lepidla, někde méně. Takto odvedená práce mistra ševce je zárukou kvalitní a pohodlné obuvi po velice dlouhou dobu.

Slovníček pojmů:

svršek - vrchní, kožená část obuvi

podešev - spodní část obuvi

cvikání - napínání svršku na kopyto

Krájení svršků podle šabl...
Hlazení podšívky obuvi
Ušité svršky obuvi
Přichycení stélky na kopy...
Vystředění svršku na kopy...
Napínání svršku
Cvikání
Hlazení nerovností ševcov...
Hlazení kůže za tepla
Lepení podešve ke svršku
Čas pro usychání lepidla
Sejmutí obuvi z kopyta
Vkládání stélek
Vkládání tkaniček
Balení do krabice

Fotograf: Roman Pastorek


Jak vypadá hotová obuv, kterou vidíte při výrobě na snímcích, si můžete prohlédnout v článku Pánská obuv.

Pro lepší přehled laické veřejnosti snímky zachycují pouze stručný výběr těch nejdůležitějších pracovních operací, které je potřeba při ruční výrobě obuvi provést. Boty se dále ještě lepí, šijí, leští aj. Na produkci šití obuvi BANDI VAMOS se podílí mistr švec a 4 tovaryši. A jelikož je výroba obuvi bez strojů velice pracná a vyžaduje adekvátní množství času, neprodáváme obuv jiným maloobchodním prodejnám, byť je o ně velký zájem.


Originál pouze v prodejnách Pánské obleky BANDI

Ručně šitou obuv nabízíme pouze ve značkových prodejnách pánské společenské módy BANDI. Máte tedy možnost koupit si originální koženou společenskou obuv, která nejen dobře vypadá, ale je i velice pohodlná. 


Víte, že dle společenské etikety by měla pánská společenská obuv ladit svou barvou s opaskem u obleku? Podívejte se na pánské opasky z býčí kůže od 249,- Kč na e-shopu BandiVamos.cz
 
 

Pouze do 30. 9. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARFÉM APRIMÉ FOR MEN

Nový parfém BANDI Aprimé for Men nyní v prodeji. Pořiďte si tuto luxusní parfémovou vodu pro muže, která opravdu voní.

 Čtěte více... 

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...