Pánská společenská obuv

Jak správně vybrat obuv a čeho se vyvarovat

Pánská obuv BANDI, model ...
Výběru pánské společenské obuvi je potřeba věnovat stejnou důležitost jakou klademe na výběr pánského obleku. Nejen, že se obuv musí k obleku hodit, a to jak barevně tak i svým provedením tvarů, ale musí být hlavně pohodlná.

Mnozí muži, manažeři, tráví ve společenské obuvi 12 hodin denně i více, což je pořádná dávka pro chodidla. Nebo takový ženich. Ten může být na svatbě v obuvi i 18 hodin. Můžete být jakkoliv odpočatí a připraveni, ovšem špatná volba obuvi Vám může den velice znepříjemnit.

Jak tedy vybírat obuv, aby i po celém dni Vaše chodidlo neutrpělo a Vy jste nebyli unavení?


Výběr obuvi

V prvé řadě doporučujeme vybírat obuv podle příležitosti, pro kterou ji budeme užívat. Bude-li to obuv do zaměstnání, vybereme matný design. Bude-li určena pro slavnostní události, plesy, svatby, promoce apod, můžeme se poohlížet po lesklé obuvi. Podstatné ovšem také  je, aby se Vám líbila.

Zkoušení obuvi

Při zkoušení obuvi dbáme na to, aby nás netlačila špička a pata obuvi a naopak, aby nám chodidlo neplavalo v botě. Pokud se chodidlo dotýká špičky a paty, je to v pořádku. Bota by neměla být v oblasti nártu příliš těsná. Chodidlo by mělo do obuvi přesně padnout a lehce těsnit. Tím bude zaručeno, že se kůže, ze které je obuv vyrobena, roztáhne přesně podle tvaru chodidla.

Přizpůsobení obuvi chodidlu

Ať jste maturant, vysokoškolák či manažer nebo budete používat pánskou obuv jen sporadicky na plesy, na svatby apod., vždy musíte obuv předem rozchodit. Nejen, že se kůže roztáhne a přizpůsobí chodidlu, ale také si na obuv zvyknete. To Vám zaručí, že při prvním použití nebudete mít zvláštní pocit, že jdete v obuvi, na kterou nejste zvyklí, a také se vyhnete možnosti vzniku puchýřů. Doporučujeme rozcházet obuv doma, např. po večerech, namísto pantoflí alespoň tři dny.

Čeho se vyvarovat

1) Nikdy nevybírejte obuv, která má vyrobený svršek z umělých materiálů. Budete se v ní cítit nepohodlně a chodidlo bude zapáchat. Správná obuv je pro Vás ta, která je vyrobena z kůže. Chodidlo potřebuje tzv. dýchat. BANDI VAMOS nabízí pouze obuv s koženými svršky.

2)
Koženou obuv neumývejte saponáty, ale pouze mýdlem. Nechejte zaschnout a přetřete hadříkem a stolním olejem nebo sádlem. Tzn. přírodní tuk. Tím obuvi zaručíte dlouhou trvanlivost a stále zánovní vzhled.

Jednoduché čištění obuvi ...


3) Nepřetírejte špinavou obuv chemickými přípravky na ošetřování obuvi. Kůže tím trpí a brzy popraská. Potřebujete-li během dne přetřít zaprášenou obuv, noste sebou a použijte jemný kartáček nebo si zakupte houbičku v pouzdře, která je impregnovaná včelím voskem a podobnými přírodními látkami.


4) Nekupujte pánskou společenskou obuv na internetu, prostřednictvím e-shopu, pokud nemáte od výrobce daný model odzkoušen fyzicky na svém chodidle. Pro Vaše pohodlí při užívání obuvi hraje roli každý milimetr a navíc každý výrobce obuvi používá ševcovská kopyta vlastní výroby, která se právě v těch milimetrech rozdílu liší.

5) Jste-li menšího vrůstu postavy, doporučujeme vyhnout se výběru obuvi s prodlouženou špicí. Obuv je to sice velmi moderní a krásná, ale Vaši menší postavu to ještě více opticky sníží a okolí Vás bude vnímat jako ještě menšího.

6) Budete-li používat pánskou společenskou obuv často, např. jako obchodní zástupce pro denní nošení po městě, nedoporučujeme vybírat obuv s podešví z pravé kůže. Podešev nevydrží takový nápor a velice rychle se prodře. Obuv s koženou podešví se používá zásadně jen v interiéru.

7) Pokud budete vybírat obuv k pánskému obleku, doporučujeme kožené boty se šněrováním. Jak udává společenská etiketa , obuv bez šněrování, takzvané mokasíny, doporučujeme nosit pouze k volnočasovým kalhotám a sakům nebo k riflím.

Pánská obuv BANDI, model ...

Víte, že pánská společenská obuv musí barevně ladit s barvou opasku? Vybírejte z širokého sortimentu pánské opasky z býčí kůže na e-shopu BandiVamos.cz.
 
 

Pouze do 31. 12. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARFÉM APRIMÉ FOR MEN

Nový parfém BANDI Aprimé for Men nyní v prodeji. Pořiďte si tuto luxusní parfémovou vodu pro muže, která opravdu voní.

 Čtěte více... 

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...