Doplňky

Pánské pletené kravaty BANDI – pro elegantní vzhled s nádechem ležérnosti

John Fitzgerald Kennedy, Beatles i slavný James Bond. Co je spojuje? Záliba v pletených kravatách. Tyto zajímavé módní doplňky se objevily v 60. letech. Nyní se jejich trend znovu vrací. Hodí se především pro příležitosti, kdy chcete působit elegantně, ale ne příliš formálně. Pokud si pletenou kravatu vezmete k obleku, dodá vašemu vzhledu na ležérnosti. Volnočasový outfit naopak doplní o špetku hravé elegance. Pletená kravata je zkrátka osobitým doplňkem, který využijete pro řadu příležitostí. Jak ji nosit?

Pánské pletené kravaty BANDI
Pánské pletené kravaty BANDI jsou skvělou volbou nejen pro váš volný čas

K čemu se hodí pletená kravata?

Přestože je pletená kravata méně formální než klasická kravata, lze ji nosit k formálnímu i neformálnímu oblečení. Pokud si vezmete pletenou kravatu k obleku, rozvolníte tím jeho formálnost a budete působit ležérnějším dojmem. Pletená kravata se však hodí pouze k matným oblekům. V kombinaci s lesklým slavnostním oblekem by příliš razila a její použití by bylo nelogické.

Pletenou kravatou můžete skvěle doplnit i volnočasový outfit. Výborně se hodí k volnočasovému saku. Stejně dobře vynikne i v kombinaci s pleteným svetrem s výstřihem do V. Nosit ji můžete i bez saka, pouze s volnočasovou košilí. Více o volnočasovém stylu oblékání si přečtěte ve článku Jak se obléknout v casual stylu. Pak budete vypadat vždy dokonale.

Kdy nosit pletené kravaty?

Možná máte dojem, že pletené kravaty se nosí pouze na podzim a v zimě. Opak je pravdou. Pletené kravaty můžete nosit v jakémkoli ročním období. V létě je vhodné volit spíše světlé pastelové barvy. Skvělou volbou je i kombinace černé pletené kravaty a bílé košile. V zimních měsících vsaďte na tmavší odstíny.

Jak vázat pletenou kravatu?

Pletené kravaty se většinou váží na uzel four-in-hand. Tento uzel je úzký, a proto ideálně ladí k pleteným kravatám, které jsou užší, než klasické kravaty. Pletená kravata by měla být uvázaná tak, aby její spodní hrana končila u spony opasku, případně pasu kalhot.

Láká vás tento zajímavý doplněk a rádi byste jej zařadili do svého šatníku? Pak neváhejte a vyberte si na e-shopu Bandi Vamos tu pravou kravatu přesně pro vás.

Mohlo by vás zajímat