Kariéra

Jste v práci nespokojeni nebo přemýšlíte o změně zaměstnání?

Každý z nás se v pracovním životě může dostat do situace, kdy začne přemýšlet o změně zaměstnání. Důvody můžou být samozřejmě různé. Počínaje špatným kolektivem, přes nezajímavé projekty a dílčí pracovní úkoly až po nízké ohodnocení práce, kterou si ceníme na víc. Některým změna zaměstnání nedělá žádný problém. Ze dne na den se rozhodnou, a mají jinou práci. Jsou ovšem mezi námi i lidé, kteří o změně práce přemýšlejí, ale nemají odvahu takový krok učinit.

Lidé si mnohdy říkají, co když to v té nové, neznámé firmě, bude ještě horší? Největším podílem na tomto stavu je nedostatek informací nebo nízkém sebevědomí. „Denně se setkávám s lidmi, kteří trpí obavami z možné změny zaměstnání. Pokud by měli alespoň trošku jistoty, ten krok by jistě udělali,“ říká personální ředitelka Martina Radová. Jak tomu pomoct?

Na chvíli se zastavte, zamyslete a řekněte si, co byste chtěli dělat. Nezavrhujte ani myšlenku, že byste dělali úplně něco jiného než doposud. I když máte špatné zkušenosti nebo jste ztratili víru v lepší práci, věřte, že jsou firmy, kde se věci dělají správně. To znamená profesionálně. Jsou to firmy, u kterých má člověk pracovní jistotu a do práce se těší. Lidé, kteří pracují v těchto firmách, mají dobrý pocit nejen z odvedené práce, ale také z jejího ohodnocení. Ale kde nabrat jistotu, že se rozhodnete správně?

„Na začátku každé změny je nedůvěra, obava. Nové kolegy, kteří se ucházeli o práci u nás, přesvědčil o správnosti jejich rozhodnutí vzájemný partnerský přístup. V naší společnosti nejde o strohý vztah zaměstnavatele a zaměstnance, ale o vztah dvou partnerů. Jen takovým způsobem lze dosáhnout důvěry a vytvořit s kolegy prostor profesionálního a lidského kolektivu, kde se cítí dobře,“ dodává Martina Radová.

Personální ředitelka BANDI VAMOS a.s., ing. Martina Radová
Personální ředitelka BANDI VAMOS a.s., ing. Martina Radová

Ve společnosti BANDI VAMOS a.s. nepracují lidé, kteří pouze hledali práci, ale jen ti, kteří mají určité vlastnosti, přání a očekávání. Pro fungování kolektivu je důležitá skutečnost, že každý pracovník je díky svým charakterovým vlastnostem a dovednostem profesionálem, který svou práci dělá rád. Na pracovišti tak vzniká pozitivní atmosféra, kde se člověk cítí dobře a může se také těšit do práce.

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří přemýšlí o změně zaměstnání, zvažte sami své dovednosti, schopnosti, praxi a touhy. Popřemýšlejte o tom, co byste v práci chtěli dělat, popřípadě, čeho byste chtěli dosáhnout. U každého jednotlivce jsou tyto parametry jiné. Někdo by rád vykonával práci, ve které se stane opravdovým specialistou. Jiný by rád nastoupil například na pozici prodejce a v rámci kariérního postupu by se rád dostal na manažerskou pozici. Dobrým příkladem může být kariérní postup naší kolegyně Petry Petráskové.

Petra Petrásková, 32 let

oblastní manažerka pro obchod

V Bandi jsem 7 let. Po škole jsem prodávala v Olympii v Olomouci, můj obchod se ze dne na den zrušil a neměla jsem jistotu spolehlivého příjmu. Týden jsem doma brečela, pak jsem si vytvořila životopis a podívala se na nabídky práce. Věděla jsem, že chci prodávat a bylo mi jedno kde. BANDI byla jedna z nabídek, kterou jsem vyzkoušela – do té doby jsem společnost neznala. Klaply mi 3 pozice a vybrala si BANDI.

Na první pohled mě zaujala luxusní prodejna, průběh pohovoru, všichni byli moc milí a příjemní. Rozhodla jsem se dobře – po necelém roce jsem byla vedoucí směny, po 1,5 roce dostala možnost pracovat jako manažerka prodejny v Olomouci.  Asi jsem to dělala dobře, protože už dva roky působím na pozici oblastní manažerky pro obchod a práce mě maximálně naplňuje.

Ve společnosti BANDI VAMOS a.s. funguje ucelený kolektiv, ve kterém je jistě prostor pro to, aby přivítal další kolegy, kteří mají chuť dělat práci, která je baví.

„Je pro nás více než důležité navázat kontakt s lidmi, kteří v pracovním životě opravdu po něčem touží nebo jim něco chybí. Lidé, kteří disponují určitými dovednostmi, o kterých mnohdy ani nevědí. Často to zjistí až poté, co nastoupí k nám do společnosti. A to jen díky tomu, že dostali příležitost seberealizace,“ říká personální ředitelka Martina Radová.

Vzhledem k tomu, že je společnost BANDI VAMOS a.s. významným prodejcem pánské společenské módy, je možné setkávat se s výsledky své práce nejen v zaměstnání, ale také ve veřejném prostoru. Mezi lidmi na svatbách, plesech nebo v televizi na známých osobnostech. Herci, moderátoři, podnikatelé a další známé osobnosti ze společenského či podnikatelského prostředí, bývají mnohdy oblečeni ve značkovém oblečení BANDI.

Pokud chcete něco změnit, sami si odpovězte na otázky:

  • co vás v životě baví,
  • jakou práci byste rádi dělali,
  • v jakém prostředí chcete pracovat,
  • s jakými lidmi chcete trávit čas v práci.

Udělejte první krok k tomu, abyste mohli sami ovlivnit stav, ve kterém nejste spokojeni. Kdo sedí v koutě, nikdy ničeho nedosáhne. Využijte příležitost, která se vám nabízí.

Co by vás bavilo? Jaká práce?

Vyberte si oddělení nebo přímo pracovní pozici, která vás zaujme, a ke které máte pocitově nejblíže. Že jste takovou práci nikdy nedělali, vůbec nevadí. Důležité je, jestli odpovídá vašim schopnostem a přáním.


Značkové prodejny BANDI

V prodejnách se značkovým oblečením BANDI, které jsou rozmístěny po celém území Česka a na Slovensku, pracují odborní poradci, krejčové a manažeři prodejen. Všechny tyto profese zajišťují kolegové, kteří mají rádi především kontakt s lidmi, čistou a také kreativní práci.

Prodejna Pánské obleky BANDI Plzeň
Prodejna Pánské obleky BANDI Plzeň

Z práce domů odcházejí s dobrým pocitem, mimo jiné i díky spokojeným úsměvům zákazníků. Nebo slzám šťastných maminek, které žení své syny a také pestrému humoru nakupujících pánů. Jednoduše řečeno mají dobrý pocit z toho, že někomu pomohli a udělali mu radost. Kolektiv, který je sestaven z takovýchto kolegů, dává jednoznačně prostor k tomu, aby se člověk mohl těšit do práce a cítit se v ní dobře.

Denisa Tadič, 38 let

manažerka pro klíčové zákazníky

Nastupovala jsem v roce 2015. Pracovala jsem v kavárně a nebyla jsem spokojená se směnami a výplatou. Dýška od zákazníků byla fajn, ale potřebovala jsem vše vidět na výplatní na pásce. Chtěla jsem stabilní práci s dobrým příjmem. BANDI mi doporučila moje kamarádka, která tam pracovala a byla moc spokojená. Nemám ráda změny, ale její spokojenost mě přesvědčila.

Začátky pro mě byly těžké, nic jsem neuměla, ale celý tým se mi maximálně věnoval a udělal mi precizní školení. Po měsíci jsem si začala být jistější a dala jsem si cíl – do roka být vedoucí směny. Povedlo se to za 3 měsíce, hned po skončení zkušební doby. Pozice vedoucí směny mi vyhovovala, ale pak jsem dostala nabídkou být manažerkou prodejny v Praze – Vysočanech. Nechtělo se mi mít takovou zodpovědnost, kterou už jsem v minulosti zažila, ale moje nadřízená mě přesvědčila, ať do toho jdu – věřila mi. Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, které zásadně ovlivnilo mou pracovní budoucnost v této skvělé firmě.

Po mnoha krásných letech na pozici manažerky prodejny přišla nová velká výzva a další nabídka na kariérní posun. A já jsem ji s radostí přijala. Práce koordinátora speciálních projektů, kde se věnuji výhradně zákazníkům z řad známých osobností ze světa kultury i sportu a speciálním marketingovým projektům, je pro mě práce snů.


Odborný poradce

U práce odborných poradců je nesmírně důležité, aby svým jednáním dali zákazníkům jistotu, že jsou v těch nejlepších rukách. Na této pracovní pozici pracují kolegové, kteří disponují charakterovými vlastnostmi být lidský, milý a ochotný k druhým.

Kromě mzdy a dalších benefitů je jim odměnou možnost kreativity, krásná, čistá a elegantní práce. V neposlední řadě také perfektní zázemí prodejny. Okamžitá pozitivní zpětná vazba od zákazníka, spolu s jeho nadšením, jsou obrovským bonusem při práci. Nelze pominout ani osobnostní růst, díky různým odborným školením a pracovním zkušenostem.

Aby se nový kolega mohl cítit v prodejně jako profesionál a jeho práce mu byla koníčkem, musí v rámci zaškolování zvládnout mnoho témat a nových úkonů. Pak už jen praxe zajistí, že si poradce porozumí s každým zákazníkem. I zde se pořád učí. V tom je práce odborného poradce velice pestrá a těžko si lze představit stereotyp.

„Od kolegů, odborných poradců, očekávám pracovitost, zodpovědnost a oddanost k práci. Je pro mne důležité, že se na ně můžu spolehnout,“ říká manažerka pražské prodejny BANDI Denisa Tadič.

„Vždy preferuji v kolektivu důvěru, otevřenost, aby se kolegové nebáli za mnou přijít s jakýmkoliv problémem. Jsem přesvědčená, že do práce chodí s chutí a mají ji rádi. Když všichni děláme svou práci perfektně, odchází zákazník se zážitkem. A pro nás je to ta největší odměna. A samozřejmě je to pak vidět na výsledcích.“

Jak hodnotí svou práci odborní poradci z prodejen BANDI

Eva Jurášková, odborný poradce a zástupce manažera v prodejně BANDI Praha-Michle

Eva Jurášová, 43 let

odborný poradce – zástupce manažera, prodejna BANDI Praha – Michle

Žila jsem na Slovensku a pracovala jako provozní v pizzerii. Byla jsem nespokojená jak s prací, tak i v osobním životě. Řekla jsem si, že se přestěhuju do Prahy. A tak jsem se to udělala. Při hledání práce jsem objevila tehdy novou prodejnu BANDI. Zkusila jsem to a nastoupila do práce na pozici odborného poradce.

Teď jsem v BANDI jedenáct let, s dvouletou přestávkou kvůli mateřské dovolené. Jsem zároveň zástupkyní manažerky prodejny a neměnila bych. Tahle práce mě naplňuje a hlavně, mám skvělé kolegy, kteří když je problém, vytvoří partu, co zvládne všechno. Neumím si dnes představit, že bych dělala něco jiného. Jsem moc ráda, že jsem se tehdy odhodlala a tu změnu udělala.

Jana Brezaiová, odborný poradce v prodejně BANDI Pardubice

Jana Brezaiová, 44 let

odborný poradce, prodejna BANDI Pardubice

Pracovala jsem jednadvacet let v krejčovské dílně na pozici švadleny. Práce mě bavila, ale měla jsem minimální mzdu, která mi nestačila. A taky se už nebylo kam profesně posunout. Nad změnou jsem přemýšlela delší dobu. Když jsem pak na internetu projížděla nabídky práce, zaujalo mě BANDI. Bylo to hodně blízko mému řemeslu a do obchodních center jsem jít nechtěla.

Na pohovoru se mi moc líbilo, i když jsem se hodně styděla a měla obavu, jestli v nové práci zvládnu komunikaci se zákazníky. Za šicím strojem toho normálně moc nenamluvíte… Zvládla jsem to. Všichni mi pomohli a já na sobě cítím, že jsem udělala velký posun. Už je to tři roky. Do práce se těším – na holky, na práci s lidmi a hlavně na nové situace, které každý den v práci přináší. Nejvíc mě baví, když přijde nakupovat pan „mrzout“ a mně se ho podaří přesvědčit, že to nakupování oblečení není taková hrůza, jak si myslel. Když se dívám zpět, divím se sama sobě, že jsem ten krok neudělala už dávno.

A jak vnímají práci odborných poradců v BANDI jejich zákazníci?

Aleš Adamec
„Vážený pane řediteli, rád bych poděkoval za dnešní večerní nákup v prodejně v Českých Budějovicích. Konkrétně bych vyzdvihl velmi milou, vstřícnou obsluhu, znalost v oboru a zejména velkou profesionalitu. Bandi jsem navštívil poprvé, ale vím, že ne naposled. Díky svému přístupu a kvalitnímu zboží jste získali dalšího zákazníka. Ať se vám i nadále daří.“

Olga Vopálková
Vážený pane řediteli, dnes jsme s mým snoubencem a pětiletou dcerkou navštívili Vaši prodejnu v Jihlavě. Sháněli jsme košili, šle atd. na naší červencovou svatbu. Byli jsme opravdu moc spokojeni s milou paní, která se nám ihned po příchodu začala věnovat, nabídla velké množství doplňků a poradila s výběrem. Ocenili jsme, jak se paní hezky chovala i k naší Rozárce. Celkově byla návštěva Vaší prodejny velice příjemná. Děkuji Vám, že zaměstnáváte profesionály a těšíme se, až zase prodejnu v Jihlavě navštívíme, budeme se rádi vracet.

Věřte, že takovýchto pochval je opravdu mnoho a pro zaměstnance BANDI je to pohlazení na duši. Další poděkování či hodnocení odborných poradců v prodejnách BANDI si přečtěte na Google firmy, nebo se rovnou přijďte podívat přímo do některé ze značkových prodejen Pánské obleky BANDI.

Pokud vás práce odborného poradce zaujala, zvažte vaše dispozice pro tuto práci a jestli zapadá do kategorie vašich přání či očekávání od pracovního života. Pokud ano, napište nám do kontaktního formuláře na konci této stránky. A to i v případě, kdy si nejste jisti a máte nějakou otázku, na kterou byste chtěli odpovědět.

Odborná krejčová

Určitě to není obvyklé, ovšem v každé kamenné prodejně značky BANDI pracuje odborná krejčová. Jen díky těmto našim kolegyním si můžeme všichni ve společnosti BANDI VAMOS a.s. říct, že jsou od nás muži oblečeni jako ze škatulky. Vzhledem k tomu, že většina mužů nedisponuje konfekční postavou, je více než potřebné vybrané oblečení poupravit takzvaně přímo na tělo.

Odborné krejčové jsou nedílnou součástí kolektivu prodejny a jsou také v přímém kontaktu s klientem. Ve spolupráci s odborným poradcem řeší individuální požadavky zákazníka a sami navrhují správnou úpravu oblečení tak, aby vypadal skvěle. Pracují v příjemném zázemí prodejny, ve své krejčovské dílně. Jejich práce je čistá a velice pestrá. Vždyť co klient, to jiné požadavky, jiná úprava a tudíž jiný výsledek.

Při této práci je potřeba, vyjma odborné stránky, mít dobré oko a být empatický vůči lidem. Chápat jejich potřeby i nedostatky a pomáhat jim s oblečením tak, aby vypadali skvěle nebo aby dosáhli svých plánovaných cílů. A byť by se nemuselo zdát, i u této profese se vyžadují komunikační schopnosti.

Pokud vás baví šití oděvů na šicím stroji a nechcete pracovat v hale při sériové výrobě, zvažte, zda byste tuto práci chtěli vykonávat. Pracovní podmínky odborných krejčových v prodejnách BANDI jsou skvěle nastaveny pro ty z vás, kteří chtějí mít svůj prostor, čistou a klidnou práci. Jestli váháte, udělejte jednoduchý krok. Běžte se podívat, abyste zjistili sami, jak to v prodejnách BANDI vypadá.

Pokud by vás zajímala tato práce a chtěli byste pracovat v klidném a čistém zázemí, po boku kolegů poradců, napište nám do kontaktního formuláře na konci této stránky. A to i v případě, kdy si nejste jisti a máte nějakou otázku, na kterou byste chtěli odpovědět.

Blanka Dufková, 53 let

Odborná krejčová

Pracuji již třetím rokem v této společnosti a zastávám důležitou pozici krejčové.

Má praxe v oboru trvá 30 let a krejčovství mě provází od mládí. Můj dědeček byl krejčí a již od útlého věku jsem se inspirovala znalostmi a vášní pro toto řemeslo. Nebylo tedy překvapením, když jsem se rozhodla studovat obor krejčová.

Jsem poradcem směrem k zákazníkům, tak i k mým kolegům, se kterými tvoříme skvělý tým. Odměnou je nám vidět zákazníky odcházet ve skvěle padnoucím obleku.

V práci jsem spokojená a pracuji ve flexibilním pracovním čase, který mi umožňuje věnovat se rodině a koníčkům. Zároveň jsem zde uvítala i možnost kariérního růstu a rozvoje.

Dnes s jistotou vím, že jsem učinila skvělé rozhodnutí, když jsem v den výpovědi v předchozím zaměstnání náhodně odpověděla na inzerát na pozici krejčová ve společnosti BANDI.


Marketingové oddělení

Kolegové, kteří pracují na tomto oddělení jsou převážně empatičtí lidé s kreativním přístupem k práci. Lidé, kteří rádi tvoří a mají schopnost odprezentovat sdělení, které druhý pochopí či potřebuje. Ať už se jedná o grafiky, copywritery nebo marketingové specialisty. Všichni disponují systematickým myšlením, schopností správné analýzy a rozhodností. Ta jim nesmí nikdy chybět. Tyto charakterové vlastnosti jim v práci pomáhají být profesionálem, který je schopen vytvářet naprosto dokonalou práci a nemít ji jako dřinu, ale jako zábavu.

Pánské obleky BANDI

Copywriter

Práce pro ty, kteří mají nějakou myšlenku a chtějí ji s chutí napsat. Chcete-li, podělit se o ni s ostatními formou textu. Je ovšem důležité, že obsah, který copywriter napíše, má hlavu a patu. Pro čtenáře je to pak čitelné, pochopitelné a někdy i příjemné čtení. Tuto práci může vykonávat každý, kdo má pro ni základní předpoklady. Neslyšeli jste nikdy výraz copywriter? Nic si z toho nedělejte. Není tak často vidět. Copywriterem se může stát kdokoliv, kdo rád píše.

Copywriter nepokládá před čtenáře další otázky a překážky, ale naopak. Nemusí být od počátku profesionálem v oboru, o kterém bude v práci psát. Musí mít však schopnost získat si informace a tyto přenést do textu, který je srozumitelný, čtivý a pochopitelný. Jistě se všichni shodneme na tom, že copywriter neměl ve škole čtyřku z češtiny.

Práce copywritera ve společnosti BANDI VAMOS a.s. je založena na důkladném prostudování tématu a zjištění informací od kolegů z jiných oddělení, včetně marketingu. Jen tak je možné napsat článek, který je někdy odborný, jindy zase naučný nebo čtivý. Tak či onak, musí být pochopitelný všem. Ovládat tuto práci může pouze ta osoba, která nejen ráda píše, ale také se ráda učí. Díky novým znalostem se postupem času může coopywriterovi stát práce zábavou.

Napište nám a pokud to bude možné, pošlete i vaše články, které jste doposud napsali nebo napíšete. Že jste nepsali nikdy o módě, natož o pánské společenské? Nevadí. Každý copywriter, který nastoupí do nového zaměstnání v jiném oboru, musí studovat odborné informace v nové práci. V případě BANDI VAMOS a.s. jsou to materiály z oblasti společenské etikety při oblékání, módy a částečně i informace z krejčovského oboru.

Pokud nám pošlete vaše texty, věřte, že kolegové z marketingového oddělení budou schopni rozlišit, zda jste ten správný člověk pro práci copywritera. I kdybyste poslali návod na výrobu domácího sirupu z černého rybízu, spolu s jeho účinky a využitím.

Grafik

Pokud byste si mysleli, že na grafickém oddělení v BANDI VAMOS a.s. pracují kolegové, kteří pouze ovládají grafické programy od společnosti Adobe a podobné, tak se hluboce mýlíte. Jejich práce spočívá především ve schopnosti zhodnotit informace a vytvořit grafickou práci, která se propojí s prací ostatních kolegů z jiných oddělení ve společnosti. Ovládání grafických programů nekvalifikuje člověka do funkce grafika. Stejně jako textový editor neudělá z nikoho kvalifikovaného manažera.

A co je oním zmiňovaným pracovním výkonem grafika, profesionála? Zpracovat grafiku, která má atributy hodné mediálního výstupu. Je líbivá, pochopitelná a graficky doplní základní informaci, kterou je potřeba prezentovat. Grafici-profesionálové vám jistě potvrdí, že si nemůže k počítači usednout kdokoliv, kdo se pouze naučí ovládání softwaru. Ať se již jedná o specialistu na obalové materiály, retušéra fotoprací nebo profesionálního editora katalogů či webových prezentací, u každé z těchto odborných zaměření je potřeba nejen cit, ale také praxe a chuť k této činnosti. Jen tak může být práce dokonalá a zároveň se grafik z jejího výsledku může těšit.

Grafici v BANDI VAMOS a.s. mají mnoho úkolů, které je potřeba zpracovat. Pro oddělení výroby a vývoje návrhy oblečení, odborné zkreslení a také značení výrobků. K tomu vlastní návrhy obalových produktů a také jejich prezentace. Pro oddělení marketingu jsou to zejména reklamní propagační materiály, zpracování fotografií, návrhy grafických materiálů pro prezentace, vybavení prodejen a další. Je toho opravdu mnoho, co by se dalo ještě vyjmenovat. I když pracují ve skupině, každý z nich je vždy zodpovědný za přidělený projekt.

Jestli se necítíte být pouze ovladatelem grafických softwarů a rádi byste propojili svou práci s uměním marketingu, napište nám. Budeme rádi, když nám ukážete své dosavadní úspěchy na poli grafických disciplín.

Marketingový pracovník

Práce marketéra je velice náročné povolání. Vyžaduje od člověka velkou dávku představivosti, schopnosti analýzy získaných dat a informací a hlavně rozhodnosti. Jedná se o tvůrčí práci s velkou mírou odpovědnosti.

Aby se člověk mohl stát marketérem, musí se nejen hodně učit v oboru, ale také pochopit mnohé ze života. Vysokoškolské studium takové znalosti nikomu nedá,“ říká Andrej Bandi Vámoš, ředitel společnosti BANDI VAMOS a.s. a dodává: „Práce marketéra není pro každého. Jen lidé cílevědomí a trpěliví, s notnou dávkou empatie, jsou schopni tuto práci zvládnout. Bez notné dávky zdravého selského rozumu, tuto práci vykonávat nelze. Pokud mají otevřenou mysl a stanou v oboru profesionály, jsou také podle toho odměňováni.

Denním chlebem pracovníků na marketingovém oddělení je komunikace s kolegy ze všech oddělení na nových tématech. Jsou těmi nejdůležitějšími, kteří tvoří prezentace a výstupy při oslovování klienta. S výsledky jejich práce se můžete setkat de facto všude. V televizi, v kině, na billboardech, v prostoru internetu či v denním tisku, periodikách i na výrobcích samotných. Jsou zodpovědní za kvalitní naplánování výstupů, jejich aplikaci a následné zhodnocení.

Jak se hodnotíte při čtení těchto řádků? Cítíte se na to? Pokud ano, i v marketingovém oddělení je práce pro další nové kolegy, kteří splňují předpoklady pro výkon této práce. Napište nám a přijďte se poradit s naším personalistou.

Produkční/projektový manažer

Co si pod tímto názvem pozice představit? Pracovníka zajišťujícího vše kolem projektů, jako například fotoprodukce. Je hlavním koordinátorem mezi odděleními v BANDI VAMOS a.s., a zároveň i se součinnými firmami, které se na produkcích podílejí.

Pro tuto práci je vhodné mít skvělé organizační schopnosti, zvládat bravurně komunikaci s lidmi a disponovat určitou dávkou asertivity. A v neposlední řadě také zdravý selský rozum. Mohlo by se zdát, že je projektování událostí věcí na pár telefonátů a e-mailů. Opak je však pravdou.

Představte si, že organizujete například fotoprodukci. Zajistíte datum a její časový harmonogram. Dále prostory, dopravu, lidi, materiál či výrobky, termíny a vše další kolem zázemí, jako je výběr restaurace na oběd a další. Poté, co máte všechno hotovo a věnujete se dalším pracovním tématům, se dozvíte, že někdo ze zúčastněných onemocněl, nebo že není k dispozici některý z výrobků, který měl být dodán. Produkčního taková událost nemůže zastavit. Ihned je schopen reagovat na situaci a najít alternativu. A v tom právě spočívá profesionalita projektových manažerů. Zajistit fotoprodukci i přesto, že něco nebo někdo selhal. Proč? Odpověď je velice jednoduchá. Vyfotit se to prostě musí.

Jestli se považujete za organizátora, máte rádi vše pod palcem, dotahujete věci do konce a těší vás, když to klapne, máme pro vás dobrou zprávu. Máte všechny předpoklady k tomu, abyste v BANDI VAMOS a.s. mohli pracovat na pozici Produkční/projektový manažer. Rádi byste takovou práci vykonávali, ale nevíte jestli byste ji zvládli? Pokud si nejste jisti, protože jste tuto práci nikdy nedělali, není nic jednoduššího než to zjistit. Napište nám, co umíte a co vás baví. Je to první krok k tomu, abyste to zjistili.


Výrobní oddělení a nákup

Velice důležitým prvkem ve společnosti BANDI VAMOS a.s. je výrobní oddělení a nákup. Kolegové na tomto pracovišti jsou přímo odpovědní za realizaci produkce, a to od samého počátku návrhu. Kreativci, návrháři, technologové, nákupčí – ti všichni zpracovávají materiály, se kterými dále pracují při řešení výroby, balení, množství, dopravy a další.

Návrháři BANDI při řešení nového střihu kalhot
Návrháři BANDI při řešení nového střihu kalhot

Lidé, kteří zde vykonávají svou práci se neobejdou bez kreativity, tvůrčího myšlení a systematického hodnocení informací. Jejich denní činností je správné a zodpovědné rozhodování s ohledem na vysoké nároky na výstupy. Pouze kvalitní značkový produkt je schopen u zákazníka uspět. Očekává od něj mnoho vlastností. Kvalitu materiálu, praktičnost při nošení, snadnou udržovatelnost a hlavně, chce v oblečení vypadat skvěle.

To vše musí zohledňovat pracovníci na tomto oddělení při všech řešeních. Nejedná se pouze o látky nebo pánské obleky, kravaty či košile. V jejich kompetenci je také realizace dalších produktů, jako jsou parfémy, obuv, opasky, deštníky, manžetové knoflíčky, tašky a jiná balení. Na jedné straně je to práce velice náročná, na straně druhé skvělý pocit, když se produkt podaří a má úspěch. Věřte, že klient se rád podělí o radost nebo dobrý pocit z používaného výrobku, který mu dobře slouží.


Nákupčí

Při pohledu na název této profese může člověk nabýt dojmu, že na ní nic těžkého není. Tak, jako se nakupují potraviny, drogerie a jiné věci domácí potřeby domů, stejně tak se to asi dělá v práci. Ano. Máte pravdu. Ovšem má to jeden háček. Pokud nakoupíte na narozeninovou oslavu například potraviny za pět tisíc korun a dvě třetiny z toho hosté nesní, řeknete si: „No, co. Tak se to neodhadlo.“ Když si tohle řeknete, tak máte pravdu. Taková škoda určitě rodinný rozpočet nezruinuje.

U nákupčího je ovšem situace zcela opačná. Zpracovat nákupy materiálů řádově v objemu od několika desítek tisíc až po desítky miliónů korun vyžaduje naprosto precizní analýzu informací a dat. Spolupráce s kolegy z jiných oddělení je naprosto nezbytná a důkladné propočty plánovaného nákupu taktéž. A to není všechno.

Komunikace s dodavateli v anglickém jazyce, sjednávání cen, termínů, podmínek a další. U této práce nelze nic podcenit, natož zapomenout. Jen si zkuste představit, že jdete ušít oblek a nemáte vybrané nitě nebo knoflíky. A to nejen počet, ale také barvu a druh materiálu a další.

Kolegové nákupčí ve společnosti BANDI VAMOS a.s. jsou opravdovými profesionály. Přesvědčit se o tom může kdokoliv, a to přímo ve značkových prodejnách BANDI. Je to jejich zásluha, když kdykoliv přijde klient do prodejny, má vždy z čeho vybírat. A že se zákazníci oblékají u BANDI od hlavy až k patě, je všeobecně známo.

Řadíte se mezi lidi, kteří mají doma vždy vše nakoupeno a hlídají si, aby jim nic nepochybělo? Zjišťujete, kde a za jakou nejvýhodnější cenu koupit například kvalitní drogerii, aniž byste ubrali na kvalitě? Pokud k tomu přidáte i skutečnost, že umíte ušetřit tak, aby vám na konci měsíce zbylo něco uspořeno a ovládáte práci na počítači v tabulkách, pak máte základní předpoklady k tomu, abyste se mohli o práci ucházet.

Napište nám a domluvte si schůzku. Spolu s personalistou si proberete další informace, které vás mohou posunout dále.


Co říká o práci ředitel společnosti BANDI VAMOS a.s.?

Pracuji ve společnosti BANDI VAMOS a.s. spolu s mými více než dvěstědvaceti kolegy. Mám obrovskou radost z toho, že nejsou ve společnosti jen lidé, kteří chodí do práce pouze z nutnosti, ale profesionálové, kteří byli schopni uplatnit své charakterové vlastnosti a schopnosti tak, aby je práce skutečně bavila. Pro pracujícího člověka není nic horšího, než pocit odporu v neděli večer, že musí v pondělí ráno do práce.

Jen díky tomu, že tyto kolegy při sobě mám, můžu dnes říct, že je společnost velice stabilní a nadále silně progresivní. Nikdy nemusela řešit existenční trable jako jiné módní značky, které se potýkaly s problémy nebo již neexistují. Insolvence, platební neschopnost, nemožnost vyplácet mzdy lidem, kteří v těchto firmách poctivě pracovali a jiné.

Moderní doba vychovává nové generace lidí, kteří přestali chápat práci jako prostředek pro získání peněz, které je živí. Nelze se tomu ani divit. Nikdo je k tomu nevede, neukazuje jim správnou cestu a nenabízí možnosti, které jsou u každého jednotlivce individuální. Tito lidé pak nevnímají povinnost vzdělávat se, projít si praxí a bravurně zvládat svou práci, jak tomu bývalo. Vystačí si s tím, že se jim něco namane, nastoupí do zaměstnání a mají práci. S jakými výsledky ji vykonávají je nezajímá. Když se pak dočkají hodnocení, diví se, že je nedostatečné. Že by v práci měli dělat to, co se od nich na pracovní pozici očekává, vůbec neřeší.

Mám to štěstí, že takoví lidé v BANDI VAMOS a.s. nejsou. A vím od kolegů z práce, že je ani nechtějí. Pokud mezi sebe někoho přijmou, budou to vždy jen ti, kteří dokáží doplnit partu a být jim nápomocni nejen v práci, ale i v udržování dobré pracovní atmosféry, která je tak nesmírně důležitá. Moc dobře vědí, co všechno se může pokazit, kdyby je mezi sebe přijali.

Každý rok otevíráme nové prodejny. I v tomto roce budeme realizovat další, nové. S tím souvisí i potřeba rozšířit náš kolektiv o schopné kolegy, kteří budou svou práci dělat na jedničku a budou se ve firmě cítit dobře. Těším se na nové kolegy, kteří spolu s našimi personalisty najdou společnou řeč a přidají se k nám.

Andrej Bandi Vámoš

Fakta o společnosti BANDI VAMOS a.s.

Česká módní značka Pánské obleky BANDI už tradičně obléká muže na společenské události, do práce i pro volný čas. V Česku a na Slovensku zákazníci nakupují ve značkových prodejnách, kde se jim dostane nejen oblečení pro každou příležitost, ale i odborného poradenství spolu s individuální úpravou obleku na míru. 

BANDI obléká mj. české herce, moderátory, zpěváky, televizní komentátory i známé osobnosti z oblasti businessu. Značka BANDI je také partnerem společenských akcí a sportovních týmů. Jediným majitelem je Andrej Bandi Vámoš, zakladatel značky.

Značkové prodejny BANDI v České republice a na Slovensku
Značkové prodejny BANDI v České republice a na Slovensku

Formulář pro kontakt na personalisty BANDI VAMOS a.s.

Kolegové z personálního oddělení se věnují každému uchazeči o práci u BANDI individuálně. Pokud jim napíšete, spolehněte se, že vás budou kontaktovat. Kontaktní formulář je pouze prvním krokem k tomu, abyste se mohli sejít a prodiskutovat možnosti zaměstnání. Napište jim.

Pro ty z vás, kteří mají zpracovaný životopis a CV v digitální podobě a chtěli by tyto dokumenty personalistům poslat, přidáváme i funkci přílohy.