Bandi radí

Co znamená dress code Business Casual

Populární dress code Business Casual je jedním z elegantních stylů oblékání pro běžný pracovní den. Jedná se o uvolněný dress code, který zároveň zachová váš profesionální vzhled například v kanceláři i na pracovním obědě. Ve firmách byl v minulosti často využíván pro dny, kdy nedochází k obchodním jednáním, styku s klienty nebo veřejností. V dnešní době patří k nejrozšířenějším způsobům oblékání do zaměstnání po celý týden.

Potřebujete se do práce obléknout podle dress codu Business Casual a nevíte jak na to? Přečtěte si užitečné rady a tipy, jak se správně obléknout, abyste udělali dojem na vaše nadřízené i kolegy.

Bussiness Casual – příklad outfitu
Bussiness Casual – příklad outfitu

Čím začít?

Absolutním základem pro váš outfit jsou oblekové nebo volnočasové kalhoty typu chinos. Doporučujeme volit decentní barvy, jako je černá, tmavě modrá nebo béžová. Prohlédněte si bavlněné kalhoty značky BANDI, které jsou ideální pro dress code Business Casual.

Jakou si vzít košili?

Stačí, když si obléknete košili s dlouhým rukávem. Nebojte se kombinace různých barev. Vyměňte například klasickou bílou košili za světle modrou. Skvělou volbou jsou také košile s jemným proužkovaným nebo károvaným vzorem, které vám přidají na osobitosti. Vyberte si z mnoha ideálních košil do práce.

Pokud máte vybranou košili, uvažte si k ní vhodnou kravatu. Pro dress code Business Casual jsou skvělou volbou i vlněné nebo pletené kravaty se vzorem či bez. Pokud chcete působit ležérnějším dojmem, vystačíte si s košilí na rozhalenku.

S košilí na rozhalenku neuděláte chybu

Stylové sako dokonale podtrhne váš profesionální vzhled

Váš outfit ve stylu Business Casual doplňte oblekovým nebo elegantním volnočasovým sakem například v tmavě modré nebo šedé barvě. Jemný károvaný vzor nebo textura látky saka jsou vítaným prvkem, který vám přidá na osobitosti. Podívejte se na všechna stylová saka značky BANDI v e-shopu.

Jakou obuv zvolit, abyste neudělali chybu?

Zvolte buď koženou šněrovací obuv nebo mokasíny. Pokud si vezmete koženou šněrovací obuv, dbejte na dostatečnou délku ponožek, aby vám vždy zakrývaly lýtka. Například když si sednete. Naopak do mokasínů ponožky vůbec nepatří, a to ani kotníkové. Jednak je to proti etiketě v odívání, a navíc to nevypadá dobře. Prohlédněte si ideální obuv, která splňuje podmínky dress codu Business Casual.

Dokonalý ležérní outfit do práce i pro volný čas

Stále si nevíte rady, jak se obléknout ve stylu Business Casual?

Navštivte vaši nejbližší značkovou prodejnu Pánské obleky BANDI. Odborní poradci vám pomohou s výběrem ideálního oblečení do práce přesně podle dress codu Business Casual. Budete oblečeni správně a uděláte ten nejlepší dojem na vaše nadřízené i kolegy. Podívejte se, kde je vaše nejbližší prodejna Pánské obleky BANDI.

Mohlo by vás zajímat