Bandi radí

Jak se vyrábí ručně šitá obuv?

Vzhledem k tomu, že se nás často ptáte, zda je pánská společenská obuv značky BANDI skutečně vyráběna tradiční formou ruční výroby obuvi a jak se ručně šitá obuv vyrábí, nabízíme vám ke shlédnutí fotoreportáž s postupem výroby. A to přímo z dílny, kde se pro vás tato obuv vyrábí mistrem ševcem a jeho ševcovskými tovaryši. Počínaje řezáním kůže na svršky obuvi až po balení do prodejní krabice.

Podívejte se na fotoreportáž z výroby obuvi přímo z ševcovské dílny BANDI.

Jak se vyrábí ručně šitá obuv

Jak se vyrábí obuv BANDI

Už samotné lepení stélky s podešví je ovlivněno lidskou rukou a zkušeným okem ševce. Stroj sice také zvládne nanést lepidlo, ovšem nedokáže rozlišit detaily, které jsou důležité pro výslednou kvalitu lepeného spoje. Někde je potřeba více lepidla, někde méně. Takto odvedená práce mistra ševce je zárukou kvalitní a pohodlné obuvi po velice dlouhou dobu.

Slovníček pojmů

svršek – vrchní, kožená část obuvi

podešev – spodní část obuvi

cvikání – napínání svršku na kopyto

Pro lepší přehled laické veřejnosti snímky zachycují pouze stručný výběr těch nejdůležitějších pracovních operací, které je potřeba při ruční výrobě obuvi provést. Boty se dále ještě lepí, šijí, leští a tak dále. Na produkci šití obuvi BANDI VAMOS se podílí mistr švec a 4 tovaryši. A jelikož je výroba obuvi bez strojů velice pracná a vyžaduje adekvátní množství času, neprodáváme obuv jiným maloobchodním prodejnám, byť je o ně velký zájem.

Originál pouze v prodejnách Pánské obleky BANDI

Ručně šitou obuv nabízíme pouze ve značkových prodejnách pánské společenské módy BANDI. Máte tedy možnost koupit si originální koženou společenskou obuv, která nejen dobře vypadá, ale je i velice pohodlná.

Víte, že dle společenské etikety by měla pánská společenská obuv ladit svou barvou s opaskem u obleku? Podívejte se na pánské opasky z býčí kůže na e-shopu BandiVamos.cz

Mohlo by vás zajímat