Bandi radí

Jak se obléknout na ples?

Andrej Bandi Vámoš radí, jak vypadat dokonale

Spousta mužů si před plesem láme hlavu s tím, co si vzít na sebe. Chtějí zapůsobit na svou partnerku i okolí, ale nejsou si jisti, jak na to. Pokud i vy patříte k těmto mužům, nebo jen hledáte inspiraci, jak svůj plesový outfit dotáhnout k dokonalosti, pak je tento článek přesně pro vás.

Jak se správně obléknout na ples, abyste udělali perfektní dojem, vám poradí majitel značky Andrej Bandi Vámoš.

Outfit na ples s tmavým oblekem, košilí a kravatou
V zimním období můžete na ples zvolit i košile tmavých barev

V čem podle Vás spočívá dokonalost v oblékání?

Dokonalost v oblékání spočívá především v umění zvolit pro každou příležitost to správné oblečení. Je proto dobré vědět, že oblečení, které nosíte do práce, se nemusí hodit na ples a naopak. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Oblečení totiž velkou měrou ovlivňuje to, jak vás lidé vnímají. Pokud chcete udělat dokonalý dojem, nepodceňujte význam oblečení, které hraje velkou roli i ve vašem společenském životě.

Tmavě šedý oblek z matné látky vynosíte na ples i do práce
Tmavě šedý oblek z matné látky vynosíte na ples i do práce

Jaké oblečení byste doporučil mužům na ples?

V prvé řadě doporučuji podívat se na pozvánku. Pokud je na ní uveden dress code, řiďte se jím. Jen tak budete mít jistotu, že se pro daný ples obléknete správně. Stojí-li na pozvánce například dress code Black tie, volte černý pánský smoking, lakýrky a smokingovou košili doplněnou o černého motýlka a smokingový pás.

Pokud ale na pozvánce dress code uvedený není?

Jestliže na pozvánce není předepsán dress code, rozhodujte se podle toho, zda se jedná o formální či neformální ples. Pro formální plesy, například městské plesy nebo plesy různých institucí, například plesy bank apod., platí striktnější pravidla oblékání než pro plesy neformální. Těmi mohou být například plesy hasičské, myslivecké a další.

Ve všech případech byste měli zvolit tmavý oblek, protože se jedná o večerní společenskou událost. Podívejte se například na elegantní obleky BANDI, které jsou skvělou volbou nejen na ples. Nezapomeňte také na černou koženou šněrovací obuv a opasek, který k obleku nesmí chybět.

Herec Martin Stránský doporučuje Pánské obleky BANDI

V létě jsem si pořídil elegantní světlý společenský oblek. Mohu si ho vzít na ples?

Protože se jedná o události pořádané v zimním období ve večerních hodinách, v žádném případě bych nedoporučoval vybrat si na ples světlý oblek. Obleky v barvách světle béžové, světle šedé, nebo světle modré na večerní společenské události nepatří.

Tyto barvy obleků jsou naopak vhodné pro letní období. A to jak do zaměstnání, tak na svatbu.

Jak je to s výběrem košile?

U formálních plesů doporučuji oblek doplnit bílou košilí. U neformálního plesu můžete zvolit i košili barevnou. Plesy se nejčastěji konají v chladných měsících, kterým vévodí tmavé tlumené barvy. Proto se nebojte košil v bordó nebo tmavě modré barvě. Prohlédněte si značkové košile BANDI na ples.

Pokud si na ples vezmete bílou košili, máte to s výběrem kravaty či motýlka jednoduché. Můžete vybrat jakoukoli kravatu v tmavém barevném odstínu. V případě, že zvolíte košili tmavé barvy, vybírejte také tmavou kravatu. V každém případě se vyhněte kravatám s diagonálními pruhy. Tento typ kravat se hodí pouze do zaměstnání.

Tmavý oblek s bílou košilí a motýlkem – ideální volba na ples
Motýlek a kapesníček vám dodají na eleganci

Máte další tipy, čeho se při výběru plesového outfitu vyvarovat?

Když už si dáte práci s výběrem dokonalého oblečení, nepokazte celkový dojem tím, že si na oblek vezmete sportovní bundu. Jedinou správnou volbou je v tomto případě kabát. Bez toho se v zimním období neobejdete, zvlášť pokud se chystáte do společnosti.

Dále bych doporučil dbát na sladění pánského plesového outfitu s šaty partnerky. Pokud půjde vaše partnerka na ples například v modrých šatech, neberte si zelenkavou kravatu. Mohlo by to vypadat, že k sobě nepatříte. Pokud si ale vezmete kravatu, motýlka nebo kapesníček do saka v modrém odstínu, vytvoříte s partnerkou dokonalý pár. Nikdo nebude na pochybách, že právě vy dva patříte k sobě.

Držte se těchto základních pravidel a můžete si být jisti, že se obléknete správně. Budete vypadat skvěle a uděláte perfektní dojem. Především však mějte na paměti, že ples je událostí, kterou si máte užít. Vybírejte tedy vaše oblečení nejen v souladu se společenskou etiketou, ale také podle toho, abyste se v něm cítili příjemně a pohodlně.

Na cestu na ples zvolte kabát

Tip pro vás

Dodejte vašemu plesovému outfitu na osobitosti a vyberte si luxusní manžetové knoflíčky BANDI, které podtrhnou váš dokonalý vzhled.

Mohlo by vás zajímat