Bandi radí

Jak se obléknout na ples?

Andrej Bandi Vámoš radí, jak vypadat dokonale

Spousta mužů si před plesem láme hlavu s tím, co si vzít na sebe. Chtějí zapůsobit na svou partnerku i okolí, ale nejsou si jistí, jak na to. Patříte i vy k těmto mužům? Nebo právě hledáte inspiraci, jak svůj plesový outfit dotáhnout k dokonalosti? Pak je tento článek přesně pro vás.

Jak se správně obléknout na ples, abyste udělali perfektní dojem, vám poradí majitel módní značky Pánské obleky BANDI, pan Andrej Bandi Vámoš.

Pánský oblek BANDI Barcone Marin, Tailored fit
V zimním období můžete k obleku na ples zvolit i košile s doplňky tmavých barev

V čem podle Vás spočívá dokonalost v oblékání?

Dokonalost v oblékání spočívá především v umění zvolit pro každou příležitost to správné oblečení. Je proto dobré vědět, že outfit, který nosíte do práce, se nemusí hodit na ples. A naopak.

Tmavě šedý oblek z matné látky skvěle vynosíte na ples i do zaměstnání

Oblečení totiž velkou měrou ovlivňuje to, jak vás lidé vnímají. Pokud tedy chcete udělat dokonalý dojem, nikdy nepodceňujte jeho význam. Hraje velkou roli i ve vašem společenském životě.

Jaké oblečení byste doporučil mužům na ples?

V prvé řadě doporučuji podívat se na pozvánku. Pokud je na ní uveden dress code, řiďte se jím. Jen tak budete mít jistotu, že se pro daný ples obléknete správně. Stojí-li na pozvánce například dress code Black tie, volte černý pánský smoking, lakýrky a smokingovou košili doplněnou o černého motýlka a smokingový pás.

V černém smokingu uděláte perfektní dojem nejen na prestižním plese, ale na všech významných společenských akcích

Pokud ale na pozvánce dress code uvedený není?

Jestliže na pozvánce není předepsán dress code, rozhodujte se podle toho, zda se jedná o formální či neformální ples. Pro formální plesy, například městské nebo plesy různých institucí, například bank apod., platí striktnější pravidla oblékání než pro plesy neformální. Těmi mohou být například hasičské, myslivecké a další.

Ve všech případech byste měli zvolit tmavý oblek, protože se jedná o večerní společenskou událost. Podívejte se na elegantní společenské obleky BANDI, které jsou skvělou volbou nejen na ples. Nezapomeňte také na černou koženou šněrovací obuv a kožený opasek, který k obleku nesmí chybět.

Černá, ručně šitá obuv BANDI z prvotřídní kůže je perfektní volbou k obleku na plesy i jiné společenské události

V létě jsem si pořídil elegantní světlý společenský oblek. Mohu si ho vzít na ples?

Protože se jedná o události pořádané v zimním období ve večerních hodinách, v žádném případě bych nedoporučoval vybrat si na ples světlý oblek. Obleky v barvách světle béžové, světle šedé, nebo světle modré na večerní společenské události nepatří. Tyto barvy obleků jsou naopak vhodné pro letní období. A to jak do zaměstnání, tak na svatbu.

Pánský oblek BANDI Raniero Marsala, Slim Fit
Na plesy a slavnostní společenské události konané večer je správnou volbou tmavý oblek

Jak je to s výběrem košile?

U formálních plesů doporučuji oblek doplnit bílou košilí. U neformálního plesu můžete zvolit i košili barevnou. Plesy se nejčastěji konají v chladných měsících, kterým vévodí tmavé tlumené barvy. Proto se nebojte košil v bordó nebo tmavě modré barvě. Prohlédněte si značkové košile BANDI na ples.

Košile v tmavých barvách jsou na méně formálních plesech v současné době velmi oblíbené

Pokud si na ples vezmete bílou košili, máte to s výběrem kravaty či motýlka jednoduché. Můžete vybrat jakoukoli kravatu či motýlka v tmavém barevném odstínu. V případě, že zvolíte košili tmavé barvy, vybírejte také tmavou kravatu.

V každém případě se vyhněte kravatám s diagonálními pruhy. Tento typ kravat se hodí pouze do zaměstnání. V článku Jak vybrat ideální kravatu na ples se dozvíte o kravatách ještě více.

Bílá společenská košile je osvědčená plesová klasika na všechny typy plesů

Máte další tipy, čeho se při výběru plesového outfitu vyvarovat?

Když už si dáte práci s výběrem dokonalého oblečení, nepokazte celkový dojem tím, že si na oblek vezmete sportovní bundu. Jedinou správnou volbou je v tomto případě pánský kabát. Bez toho se v zimním období neobejdete, zvlášť pokud se chystáte do společnosti.

Na cestu na ples zvolte jedině elegantní pánský kabát, zakrývající sako obleku

Dále bych doporučil dbát na sladění pánského plesového outfitu s šaty partnerky. Pokud půjde vaše partnerka na ples například v modrých šatech, neberte si zelenkavou kravatu. Mohlo by to vypadat, že k sobě nepatříte. Pokud si ale vezmete kravatu, motýlka nebo kapesníček do saka v modrém odstínu, vytvoříte s partnerkou dokonalý pár.

Pánský oblek BANDI Christello Antracit, Tailored Fit
Slaďte se barevně svými doplňky s šaty své partnerky, aby nikdo nebyl na pochybách, že patříte k sobě

Držte se těchto základních pravidel a můžete si být jisti, že se obléknete správně. Budete vypadat skvěle a uděláte perfektní dojem. Především však mějte na paměti, že ples je událostí, kterou si máte užít. Vybírejte tedy vaše oblečení nejen v souladu se společenskou etiketou, ale také podle toho, abyste se v něm cítili příjemně a pohodlně.


„Jdeš na ples?“

Videospot módní značky Pánské obleky BANDI „Jdeš na ples?“ s oblíbenými českými a slovenskými herci Petrem Štěpánkem, Martinem Stránským, Marko Igondou a Jozefem Vajdou, kteří jsou zároveň tvářemi značky BANDI. Můžete vidět na TV obrazovkách.

Tip pro vás

Dodejte vašemu plesovému outfitu na osobitosti a vyberte si luxusní manžetové knoflíčky BANDI, které vám přidají na eleganci a umocní váš dokonalý vzhled.


Přijďte si vybrat z celé kolekce nových obleků BANDI

Nemusíte být znalcem módy, abyste vypadali dokonale. I celebrity mají své odborné poradce na oblečení. Proč byste svého poradce na dokonalý plesový outfit nemohli mít i vy?

Jednoduše přijďte do vaší nebližší značkové prodejny BANDI a svěřte se do rukou profesionálů. O všechno další se v klidu, u šálku lahodné kávy BANDI, postará tým odborných poradců. Poradí vám s výběrem vašeho obleku, košile, vesty, vhodné obuvi a všech módních doplňků.  

Vždy tak, abyste se cítili pohodlně a vypadali skvěle. 

Mohlo by vás zajímat