BANDI radí

Jak se obléknout na ples?

BANDI radí, jak vypadat dokonale

Spousta mužů si před plesem láme hlavu s tím, co si vzít na sebe. Chtějí zapůsobit na svou partnerku i okolí, ale nejsou si jisti, jak na to. Pokud i vy patříte k těmto mužům, nebo jen hledáte inspiraci, jak svůj plesový outfit dotáhnout k dokonalosti, pak je tento článek přesně pro vás.

Jak se správně obléknout na ples, abyste udělali perfektní dojem, vám poradí majitel značky Andrej Bandi Vámoš.

Dokonalý outfit na ples
Dokonalý outfit na ples

V čem podle vás spočívá dokonalost v oblékání?

„Dokonalost v oblékání spočívá především v umění zvolit pro každou příležitost to správné oblečení. Je proto dobré vědět, že oblečení, které nosíte do práce, se nemusí hodit na ples a naopak. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Oblečení totiž velkou měrou ovlivňuje to, jak vás lidé vnímají. Pokud chcete udělat dokonalý dojem, nepodceňujte význam oblečení, které hraje velkou roli i ve vašem společenském životě.“

Tmavě modrý oblek z matné látky vynosíte na ples i do práce
Tmavě modrý oblek z matné látky vynosíte na ples i do práce

Jaké oblečení byste doporučil mužům na ples?

„V prvé řadě doporučuji podívat se na pozvánku. Pokud je na ní uveden dress code, řiďte se jím. Jen tak budete mít jistotu, že se pro daný ples obléknete správně. Stojí-li na pozvánce například dress code Black tie, volte černý pánský smoking, lakýrky a smokingovou košili doplněnou o černého motýlka a smokingový pás.

Jestliže na pozvánce není předepsán dress code, rozhodujte se podle toho, zda se jedná o formální či neformální ples. Pro formální plesy, například městské plesy nebo plesy různých institucí, platí striktnější pravidla oblékání než pro plesy neformální, jako je hasičský, myslivecký a podobně.

Herec Martin Stránský je tváří módní značky Pánské obleky BANDI
Herec Martin Stránský je tváří módní značky Pánské obleky BANDI

Ve všech případech byste měli zvolit tmavý oblek, protože se jedná o večerní společenskou událost. Vybírat můžete mezi matným a lesklým oblekem, který vám přidá na slavnostním vzhledu. Podívejte se například na elegantní obleky, které jsou perfektní volbou nejen na ples. Nezapomeňte také na černou koženou šněrovací obuv a opasek, který k obleku nesmí chybět.“

A jak je to s výběrem košile?

,,U formálního plesu doporučuji oblek doplnit bílou košilí, u neformálního plesu můžete zvolit i košili barevnou. Plesy se nejčastěji konají v chladných měsících, kterým vévodí tmavé tlumené barvy. Proto se nebojte košil v bordó nebo tmavě modré barvě. Prohlédněte si ideální košile na ples.

Pokud si na ples vezmete bílou košili, máte to s výběrem kravaty či motýlka jednoduché. Můžete vybrat jakoukoli kravatu v tmavém barevném odstínu. V případě, že zvolíte košili tmavé barvy, vybírejte také tmavou kravatu. Dbejte však na to, aby s košilí opticky nesplynula. Vyhněte se kravatám s diagonálními pruhy. Tento typ kravat se hodí pouze do zaměstnání.“

Tmavý oblek s bílou košilí a motýlkem – ideální volba na ples
Tmavý oblek s bílou košilí a motýlkem – ideální volba na ples
Motýlek a kapesníček vám dodají na eleganci

Čeho dalšího by se měli muži při výběru oblečení na ples vyvarovat?

„Když už si dáte práci s výběrem dokonalého outfitu, nepokazte celkový dojem tím, že si na oblek vezmete sportovní bundu. Jedinou správnou volbou je v tomto případě kabát. Bez toho se v zimním období neobejdete. Kabát je nezbytnou součástí pánského společenského oblečení.

Na ples k obleku se hodí pouze kabát

Další rada se týká toho, jak se sladit s partnerkou. Pokud půjde vaše partnerka na ples například v modrých šatech, neberte si zelenkavou košili a kravatu. Mohli byste vypadat, že k sobě nepatříte. Jestliže chcete působit jako dokonalý pár, slaďte se barevně s šaty vaší partnerky. Snadno toho docílíte například volbou podobné barvy kravaty, motýlka nebo kapesníčku do saka.

Držte se těchto základních pravidel a můžete si být jisti, že se obléknete správně. Budete vypadat skvěle a uděláte perfektní dojem. Především však mějte na paměti, že ples je událostí, kterou si máte užít. Vybírejte tedy vaše oblečení nejen v souladu se společenskou etiketou, ale také podle toho, abyste se v něm cítili příjemně a pohodlně.“

Tip pro vás

Dodejte vašemu plesovému outfitu na osobitosti a vyberte si luxusní manžetové knoflíčky BANDI, které dokonale podtrhnou váš dokonalý vzhled.

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

    i
    Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.