Bandi radí

Kombinování velikosti saka s jinou velikostí kalhot ANO či NE?

Velmi častá otázka klientů značky BANDI při výběru pánského obleku: Můžete mi nakombinovat sako z této velikosti obleku a kalhoty z velikosti obleku menšího? Tento požadavek předkládají převážně klienti, kteří nedisponují konfekční postavou. To znamená, že mají například širší boky nebo větší ramena.

U části produkce značkových pánských obleků BANDI tato možnost je, u některých naopak ne. Proč tomu tak je? Odpověď je velice jednoduchá. Při výrobě látek nelze u některých dosáhnout zcela identické barvy při opakované výrobě (následující šarže) a můžou se mírně lišit ve svém odstínu.

Inkriminované místo, kde hrozí odhalení rozdílu v odstínu barvy látky z druhé šarže
Inkriminované místo, kde hrozí odhalení rozdílu v odstínu barvy látky z druhé šarže

I přesto, že se do výroby další šarže zadávají totožné parametry látky (materiálové složení, gramáž a barvy vláken podle Pantone vzorníku), u některých materiálů nelze technicky docílit toho, aby byla látka absolutně barevně identická. Látka z následující šarže může mít stejnou barvu, ale mírně odlišný odstín. Někdy více, jindy méně. Pokud by se výrobní šarže promíchaly, mohli byste nabýt dojmu, že je sako tmavší a kalhoty světlejší.

Při výrobě kusových výrobků, jako jsou například mikiny či trička není v následně opakující se produkci žádný problém. Na jednom kusu oblečení lehký rozdíl v odstínu barvy nepoznáte. Problém bohužel nastává u dvoudílných prvků oblečení jako jsou například pánské obleky. V oblasti stehen se sako kryje s kalhotami. A to je právě ono kritické místo, kde lze opravdu poznat rozdíl v odstínu barvy ze dvou šarží výrobků, pokud se promíchají.

Inkriminované místo, kde hrozí odhalení rozdílu v odstínu barvy látky z druhé šarže
Inkriminované místo, kde hrozí odhalení rozdílu v odstínu barvy látky z druhé šarže

Výrobní oddělení a návrháři značky BANDI dělají maximum pro to, aby měl klient k dispozici co největší počet kombinovatelných obleků. Byli by sami proti sobě, kdyby takto nepostupovali, protože nemožnost kombinace zvyšuje nutnost úpravy obleků profesionální krejčovou v prodejně. U látek, které umožňují kombinaci různých velikostí kalhot a saka se kombinovatelnost využívá. Lze to pouze u některých druhů materiálů. Jedná se především o jednobarevné varianty bez kára či jiných vzorů a u látek, které již byly několikrát ověřeny ve zkušebním ústavu, ve výrobě i v prodeji. Je to velice dlouhodobý proces.

Značka BANDI tímto postupem zamezuje možnému problému a chrání klienta tak, aby jeho investice do společenského oblečení nepřišla vniveč. Tímto zároveň udržuje vysoký standard kvality produkce BANDI.

Argument, že „jinde mi to nakombinují a nedělají s tím cavyky“ bohužel neobstojí. Ano, kombinovat lze všechno. Ovšem u značky BANDI pouze to, co kombinovat lze aniž by to bylo na škodu produktu a potažmo klientovi.

Mohlo by vás zajímat