Bandi radí

Potřebujete uvázat kravatový uzel a nevíte jak na to?

Každý muž by měl umět uvázat kravatový uzel. I když nenosíte kravatu každý den, určitě se několikrát za život ocitnete v situaci, kdy se bez kravaty jednoduše neobejdete. Ať už půjde o návštěvu svatby, ples nebo důležitý pracovní pohovor. Přečtěte si, který uzel se hodí k širšímu nebo naopak užšímu límečku a naučte se je všechny vázat podle profesionálních videonávodů.

Naučte se vázat kravatový uzel snadno a rychle

Kravatový uzel Windsor Full – král mezi uzly

Máte košili s širokým límečkem? Pak je pro vás ideální volbou Windsor Full, který patří mezi nejelegantnější uzly. Jedná se také o ideální volbu pro vysoké muže, kterým tento uzel opticky zdokonalí postavu a dá vyniknout jejich přednostem.

Kravatový uzel Windsor Half – nejoblíbenější uzel

Elegantní uzel Windsor Half patří mezi ty vůbec nejuniverzálnější. Skvěle vynikne v košili s širším i užším límečkem, a navíc je snadné jej uvázat.

Kravatový uzel Pratt – symetrický uzel do užšího límečku

Doporučujeme jej mužům, kteří by rádi měli o pár centimetrů do výšky více. Opticky totiž v kombinaci s košilí s úzkým límečkem prodlouží vaši postavu.

Kravatový uzel Four In Hand – jednoduchost nadevše

Hledáte uzel, který se hodí pro všechny typy kravat i límečků? Pak určitě oceníte kravatový uzel Four In Hand. Využijete ho při všech příležitostech, a navíc ho uvážete snadno a během chvilky.

Naučte se vázat kravatový uzel v ruce

Pokud se chystáte do práce nebo společnosti a tlačí vás čas, zkuste uvázat kravatu v ruce. Jedná se o nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak docílit elegantního vzhledu.

Zaujměte na společenských událostech dokonalým motýlkem

Chystáte se na svatbu, ples nebo do divadla? Pokud chcete na okolí opravdu zapůsobit, uvažte si motýlka. Jeho velikost by měla odpovídat šířce vašeho krku a můžete si jej vzít k jakémukoli límečku.

Tip pro vás

Kravatový uzel vždy nejlépe vynikne na elegantní kravatě a košili. Prohlédněte si pánské kravaty v módních barvách i se stylovými vzory a doplňte celý váš outfit také dokonale padnoucí pánskou košilí.

Mohlo by vás zajímat