BANDI radí

Víte, jak se obléct na operu a jak na muzikál?

Návštěva divadla patří mezi události, ke kterým neodmyslitelně patří společenské oblečení. Dříve striktní pravidla se však v některých případech rozvolňují a dovolují mužům nechat tmavý oblek ve skříni. Avšak pozor, neplatí to pro všechna divadelní představení. Jak je tomu v případě opery a muzikálu?

Oblékněte se do divadla správně
Oblékněte se do divadla správně

Jaké oblečení vybrat na operu?

Operní představení obvykle mají striktnější dress code. Ten většinou najdete na pozvánce či vstupence a říká vám, co si máte obléknout. V případě premiér se může jednat například o formální Black Tie, při kterém by muži měli zvolit smoking. Na všechna další představení si vystačíte s tmavým oblekem, například tmavě modrým, tmavě šedým nebo černým. Prohlédněte si elegantní obleky, ve kterých uděláte skvělý dojem. Padnoucí oblek pak doplňte košilí světlé barvy, bílou nic nezkazíte. K tomu už stačí jen uvázat kravatu nebo slavnostnějšího motýlka.

V obleku uděláte na opeře skvělý dojem
V obleku uděláte na opeře skvělý dojem

Co zvolit na muzikál?

Muzikály jsou příkladem představení, na kterém můžete ubrat na formálnosti. To však neznamená, že si na sebe vezmete otrhané džíny a tričko. Pokud se chystáte do velkého divadla, i na muzikále má své místo oblek s košilí a kravatou. Muzikály se však často hrají na méně formálních a menších scénách, kde si vystačíte i s méně formálním oblečením.

Ideální volbou jsou v tomto případě bavlněné kalhoty například v decentní tmavě modré, tmavě šedé nebo černé barvě. K nim si pak stačí vzít košili s kravatou nebo jen na rozhalenku a budete vypadat dokonale. Pokud chcete ještě podtrhnout váš vzhled gentlemana, doplňte outfit volnočasovým sakem. Podívejte se na volnočasová saka, která dodají vašemu vzhledu na eleganci.

Na muzikálu si vystačíte s elegantním volnočasovým sakem
Na muzikálu si vystačíte s elegantním volnočasovým sakem

Tip pro vás

Chystáte se na divadelní představení s partnerkou? Pak vám doporučujeme, abyste se barevně sladili. Toho jednoduše docílíte pomocí doplňků v podobném odstínu, jako jsou partnerčiny šaty. Výborně vám k tomu poslouží například kravata, motýlek nebo kapesníček do saka. Prohlédněte si jedinečné kapesníčky do saka, díky kterým se perfektně sladíte s partnerkou a vytvoříte tak dokonalý pár.

Rada na závěr

Pokud chcete vědět, jak se obléknout i na další divadelní představení, přečtěte si článek Jak se obléknout do divadla.

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

    i
    Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.