Partneři

Generálním partnerem výstavy kostýmů k filmu Skleněný pokoj byla módní značka Pánské obleky BANDI

Premiéru dlouho očekávaného filmu Skleněný pokoj doprovázela jedinečná výstava filmových kostýmů, která proběhla v období od 30. ledna do 10. března 2019. A to, kde jinde než v samotné legendární vile Tugendhat. Propásli jste tuto výstavu? Podívejte se níže na exkluzivní fotografie, které zachycují, co všechno mohli návštěvníci vidět. Partnerem výstavy byla módní značka Pánské obleky BANDI.

Partnerem výstavy k filmu Skleněný pokoj byla módní značka Pánské obleky BANDI
Partnerem výstavy k filmu Skleněný pokoj byla módní značka Pánské obleky BANDI

Jedinečná výstava kostýmů

Pro film na motivy slavného románu britského spisovatele Simona Mawera vzniklo 90 nových kostýmů, o které se postarala oceňovaná kostýmní výtvarnice Katarína Štrbová Bieliková. Té se podařilo dokonale podtrhnout charaktery postav a zachytit proměny v časové linii filmu, což rozhodně nebyl lehký úkol. Děj filmu se totiž odehrává v rozpětí téměř čtyřiceti let.

Kostýmy na výstavě k filmu Skleněný pokoj v prostorách vily Tugendhat
Kostýmy na výstavě k filmu Skleněný pokoj v prostorách vily Tugendhat

Návštěvníkům výstavy tvůrci představili 20 vybraných kostýmů, které vystavili přímo v ikonické vile Tugendhat. Ta se stala předlohou pro román, odehrává se v ní i samotný film a byla také inspirací při vytváření kostýmů.

Příklady kostýmů na výstavě
Příklady kostýmů na výstavě
Příklady vytvořených kostýmů pro film Skleněný pokoj
Příklady vytvořených kostýmů pro film Skleněný pokoj

Nový film z česko-slovenské koprodukce, ve kterém excelují domácí a zahraniční herci, můžete právě nyní vidět v kině. Nepropásněte šanci obdivovat hvězdné herecké výkony i dokonalé kostýmy na velkém filmovém plátně.

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

    i
    Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.