Partneři

Generálním partnerem výstavy kostýmů k filmu Skleněný pokoj byla módní značka Pánské obleky BANDI

Premiéru dlouho očekávaného filmu Skleněný pokoj doprovázela jedinečná výstava filmových kostýmů, která proběhla v období od 30. ledna do 10. března 2019. A to, kde jinde než v samotné legendární vile Tugendhat. Propásli jste tuto výstavu? Podívejte se níže na exkluzivní fotografie, které zachycují, co všechno mohli návštěvníci vidět. Partnerem výstavy byla módní značka Pánské obleky BANDI.

Partnerem výstavy k filmu Skleněný pokoj byla módní značka Pánské obleky BANDI

Jedinečná výstava kostýmů

Pro film na motivy slavného románu britského spisovatele Simona Mawera vzniklo 90 nových kostýmů, o které se postarala oceňovaná kostýmní výtvarnice Katarína Štrbová Bieliková. Té se podařilo dokonale podtrhnout charaktery postav a zachytit proměny v časové linii filmu, což rozhodně nebyl lehký úkol. Děj filmu se totiž odehrává v rozpětí téměř čtyřiceti let.
Kostýmy na výstavě k filmu Skleněný pokoj v prostorách vily Tugendhat
Návštěvníkům výstavy tvůrci představili 20 vybraných kostýmů, které vystavili přímo v ikonické vile Tugendhat. Ta se stala předlohou pro román, odehrává se v ní i samotný film a byla také inspirací při vytváření kostýmů.
Příklady kostýmů na výstavě
Příklady vytvořených kostýmů pro film Skleněný pokoj
Nový film z česko-slovenské koprodukce, ve kterém excelují domácí a zahraniční herci, můžete právě nyní vidět v kině. Nepropásněte šanci obdivovat hvězdné herecké výkony i dokonalé kostýmy na velkém filmovém plátně.

Mohlo by vás zajímat