Bandi radí

7 pravidel, jak kombinovat barvy a vzory

Rádi byste oživili svůj šatník stylovým kouskem se vzorem nebo nevšední barevností? Nejste si však jistí, jak jej správně nakombinovat do elegantního outfitu? Nechte si poradit, podle čeho vybírat barvy a motivy tak, aby k sobě perfektně ladily.

Přečtěte si 7 jednoduchých rad, které z vás udělají dokonalého gentlemana.

Stylový outfit BANDI na volný čas s kontrastním kapesníčkem a vzorovanou košilí

1. Postupujte systematicky

Možná vás to překvapí, ale i odívání má svá pravidla. Abyste se oblékli správně a vše perfektně doladili do posledního detailu, doporučujeme při výběru oblečení postupovat systematicky – od největších kousků, jakými jsou sako a kalhoty, přes košili, až po ty nejmenší, doplňky. Předejdete tak zbytečnému zmatkování a ztrátě času.

2. Vsaďte na oblíbené barvy

Ve svém oblečení byste se měli vždy cítit komfortně. Zvláště při experimentování s novými vzory, které jste dosud nezkoušeli. Vyhněte se proto barvám, o kterých máte pochyby. V opačném případě mohou pocity nepohodlí způsobit, že nový kousek nebudete chtít často nosit.

Pánská vesta BANDI Lyone Sabbia, Tailored Fit
Netradiční svatební outfit BANDI s károvanou vestou, kalhotami s přírodní texturou a kontrastním motýlkem

3. Minimálně jeden jednobarevný kousek

Umění kombinování barev a vzorů spočívá v nalezení dokonalé harmonie mezi zdrženlivostí a touhou experimentovat. V zásadě by měl být vždy nejméně jeden kousek z vašeho outfitu jednobarevný. Nechá vybraný vzor náležitě vyniknout a dodá vašemu stylu neokázalou eleganci.

Pánský oblek BANDI Patterno Marin Slim Fit
Kostkovaný pánský oblek BANDI s pletenou kravatou ve vínové barvě – ukázka manažerského outfitu

K nápadnému károvanému saku zvolte jednobarevnou košili v decentní světlé barvě a kontrastní kravatu s drobným vzorem. Stylově výrazný outfit ukáže, že jste profesionál, který dbá na svůj vzhled, a přitom zachová formálnost nezbytnou v prostředí byznysu.

4. Kouzlo kontrastu a harmonie

Správně zvolený kontrastní akcent je klíčem k oživení každého vašeho outfitu a způsobem vyjádření vaší osobnosti. Použitím jedné výrazně odlišné barvy nebo vzoru skvěle doladíte celý styling a svému vzhledu dodáte jedinečný charakter. Pro začátek stačí k vašemu oblíbenému saku a košili přidat jeden výrazný doplněk, například kravatu.

Pánský oblek BANDI Lacrone Marin, Tailored Fit
Tmavý oblek BANDI s kostkovaným vzorem window pane skvěle doladí kontrastní kravata

Dnes jsou velmi oblíbené monochromní jednobarevné kombinace, které dovolují experimentovat z rozličnými vzory v různé intenzitě jednoho odstínu a stále zachovávají vysokou formálnost celého outfitu. Je to ideální řešení pro muže, kteří nejsou nakloněni extravaganci, ale chtějí do svého šatníku vnést kapku hravosti.

Pánský oblek BANDI Hilario Marin
Pánský oblek BANDI v elegantně rafinovaném monochromním stylingu

5. Kombinace stejných vzorů

Chcete sladit vzory stejného typu? To je naprosto v pořádku, jen se ujistěte, že jsou odlišně velké. K ikonickému obleku s proužkem „chalk line“ si můžete uvázat kravatu s diagonálním pruhem v odlišné šířce i barvě. Kombinace širokých a úzkých proužků od sebe jednotlivé kousky vizuálně odliší, navíc vypadá stylově a velmi profesionálně.

Pánský oblek BANDI Renatio Indaco, Tailored Fit
Detail kombinace proužkovaného obleku s kravatou s diagonálními pruhy

Při stylingu stejných vzorů se držte při zemi a dodržujte zásadu „dva ze tří“, zabráníte tak módnímu průšvihu. To znamená, že ve vašem outfitu zkombinujete dva kousky oblečení se stejným vzorem a třetí zvolíte decentní, hladký nejlépe jednobarevný, pro vyvážení celkového vzhledu.

6. Kombinace různých vzorů

Sladit více různých vzorů je náročnější úkol, ale platí zde jednoduché pravidlo, které vám se stylingem pomůže – dominantní by měl být vždy pouze jeden motiv. Jen pokud budou ostatní vzory tvořit decentní základ vašeho originálního outfitu, může výraznější typ náležitě vyniknout a vašemu vzhledu dodat jedinečnost.

Pánský oblek BANDI Christello Antracit, Tailored Fit
Ukázka stylového outfitu BANDI pro manažera – kombinace několika různých vzorů

Do kanceláře můžete zvolit neotřelou kombinaci obleku s přírodní texturou a károvanou košilí, kterou doplníte kravatou s diagonálními proužky a puntíkovaným kapesníčkem do saka. Stejným způsobem můžete skládat motivy i ve volnočasových outfitech.

7. Využijte krásu materiálů

Nezapomeňte, že vzory nejsou jen kostky, pruhy, puntíky nebo jiné celoplošné motivy. Patří sem také autentické textury materiálu, které jsou výsledkem tkaní přírodních vláken. Nebo vetkávané vzory jako například oblíbená rybí kost. Textury dodají každému vašemu outfitu nádech originality.

Pánský oblek BANDI Pontarelli, Slim Fit
Detail originální přírodní textury světlého obleku BANDI

Doporučujeme

Říká se, že pravidelné cvičení dělá mistra. Čím více vzorů a barev do svého šatníku pořídíte, tím snazší pro vás bude je nosit a vzájemně kombinovat. Vyberte si proto v e-shopu BandiVamos.cz dostatečnou zásobu elegantního oblečení a módních doplňků a bavte se experimentováním a rozvojem vašeho jedinečného stylu.

Tip navíc

Chcete svůj outfit doladit do posledního detailu? Přečtěte si článek K čemu slouží kapesníček do saka a jak ho nosit?


Přijďte se poradit s odborníky

Stále si nejste jistí, jak stylově nakombinovat svůj outfit? Navštivte vaši nejbližší značkovou prodejnu BANDI a nechte si poradit od profesionálů na pánskou módu. Zkušení odborní poradci vám pomohou vybrat a nakombinovat dokonalé kousky oblečení na každou příležitost.

Vždy tak, abyste se cítili pohodlně a vypadali skvěle.

Pánské přechodové kabáty BANDI

Nakupujte v e-shopu

Pánské oblečení a doplňky BANDI v klasických i moderních barvách a vzorech si můžete objednat v e-shopu BandiVamos.cz. Najdete zde elegantní košile, bavlněné svetry, saka pro volný čas, pánské doplňky i stylovou koženou obuv. Vše vám rádi co nejrychleji doručíme až domů.

Mohlo by vás zajímat