Bandi radí

Co znamená výraz „Univerzální manžeta“ u značkové košile BANDI – Jak ji správně používat

Výraz „Univerzální manžeta“ u košile se týká konkrétního typu manžetových úprav na rukávech košile. Jedná se o design a konstrukci manžet, která je navržena tak, aby byla více flexibilní a přizpůsobitelná. To umožňuje lepší využití košile pro různé typy zápěstí i pro více pracovních či společenských událostí.

Popis konstrukce univerzální manžety rukávu u značkových košil BANDI

Klasická košilová manžeta má jeden knoflík a jednu knoflíkovou dírku. Značkové košile BANDI jsou opatřeny také jedním knoflíkem, ovšem dvěmi knoflíkovými dírkami. Knoflík je přišitý na přesně určené místo tak, aby se dal prostrčit jednou knoflíkovou dírkou dovnitř manžety i ven. Tím, získáte jednu košili pro jakýkoliv účel využití. Vyberte si.

Manžetové knoflíčky na oslavné události

Pokud se budete chystat na ples, svatbu či oslavu narozenin, bude propojení univerzálních manžet rukávu s manžetovými knoflíčky naprosto dokonalé. Přišitý knoflík na manžetě protáhnete knoflíkovou dírkou dovnitř manžety tak, aby nebyl vidět. Pak již jednoduše založíte manžetové knoflíčky dvěmi dírkami manžety, čímž ji spojíte jako dva kousky papíru na sebe.

Univerzální manžeta rukávu značkové košile BANDI. Verze spolu s kovovými manžetovými knoflíčky.
Univerzální manžeta rukávu značkové košile BANDI. Verze spolu s kovovými manžetovými knoflíčky.

Lepší vzhled košilové manžety

Pro vyznavače moderních prvků či odlišného designu doporučujeme univerzální rukáv zapínat způsobem podobným jako na manžetové knoflíčky, ovšem pouze s použitím přišitého knoflíku a bez manžetových knoflíčků. Efekt jiného tvaru manžety rukávu než klasický kruhový se dostaví záhy. Postup je opět jednoduchý. Přišitý knoflík, který se nachází uvnitř manžety protáhneme knoflíkovou dírkou zevnitř. Manžety se opět spojí jako dva kousky papíru. To znamená na sebe.

Univerzální manžeta rukávu značkové košile BANDI. Společenská verze s knoflíkem od košile.
Univerzální manžeta rukávu značkové košile BANDI. Společenská verze s knoflíkem od košile.

Praktické a tradiční zapínání manžety rukávu

Manžeta s klasickým zapínáním na jeden knoflík je často ceněna pro svou jednoduchost a praktičnost. Tento typ manžety dává košili vkusný a minimalistický vzhled, který je vhodný pro různé příležitosti. Od pracovních až po společenské.

Zapínání není potřeba dlouze popisovat. Vnější knoflík na manžetě se prostrčí knoflíkovou dírkou. V případě, že jste před tím použili zapínání na manžetové knoflíčky a knoflík rukávu je skrytý, prostrčíte jej zpět na vnější stranu manžety přes knoflíkovou dírku. Druhá knoflíková dírka není viditelná, jelikož je přikryta druhou částí manžety. A to je vše.

Univerzální manžeta rukávu značkové košile BANDI. Společenská verze s knoflíkem od košile v tradičním pojetí do tvaru kruhu.
Univerzální manžeta rukávu značkové košile BANDI. Verze s knoflíkem od košile v tradičním pojetí do tvaru kruhu.

Máte doma starou košili a potřebujete novou?

Podívejte se na nové modely pánských košil s univerzální manžetou v e-shopu www.bandivamos.cz. Zde si objednejte také manžetové knoflíčky podle vašeho gusta.

Značkové košile BANDI

Mohlo by vás zajímat