Bandi radí

Dvouřadé sako – nadčasový kousek pro moderní gentlemany

Věděli jste, že dvouřadé sako je aktuálním hitem v oblasti pánské módy? Dvouřadé sako přitom patří k nepostradatelným součástem pánské módy již více než 120 let. Pokud hledáte sako, které nikdy nevyjde z módy, pak je pro vás dvouřadé sako ideální volbou. Tento jedinečný nadčasový kousek by v šatníku moderního elegantního muže rozhodně neměl chybět. Přečtěte si více o výhodách dvouřadého saka a o tom, jak jej správně nosit.

Pánské sako Duello – outfit s volnočasovými kalhotami a bílou košilí

Hodí se k bavlněným kalhotám i riflím

Dvouřadé sako se skvěle hodí k elegantním bavlněným kalhotám typu chinos i k riflím. Typicky modré dvouřadé sako dokonale ladí s bílými kalhotami. Díky této působivé kombinaci, která odkazuje k námořnickému původu dvouřadého saka, ve slunečných letních dnech zaručeně zazáříte. Efektně jej zkombinujete i s kalhotami jiných barev, například červenými, krémovými nebo světle modrými. U riflí se vyhněte stejnému odstínu saka a kalhot.

Nahradíte jím jednořadé sako i oblek

Dvouřadé sako využijete pro stejné typy příležitostí jako jednořadé sportovní sako. Ideálně se tak hodí pro volnočasové aktivity, například pro posezení s přáteli, na nákupy nebo na promenádu u moře. Pokud to váš pracovní dress code dovoluje, můžete v něm udělat skvělý dojem i v zaměstnání.

Dvouřadé sako působí formálněji než jednořadé. Proto jej ideálně využijete pro formální akce, kde není nutné jít v obleku, ale kde by jednořadé sportovní sako působilo již příliš ležérně. Ve dvouřadém saku budete vypadat vždy jedinečně a stylově.

Moderní střih zvýrazní mužnost vaší postavy

Moderní dvouřadé sako svým střihem dokonale formuje postavu a zvýrazňuje její mužnost. Díky tomu se hodí pro muže všech typů postav. Vyštíhlení saka v oblasti pasu opticky zeštíhluje. Efektu zeštíhlení napomáhají i dvě řady knoflíků, které tvoří tvar písmene „Y“. Špičaté klopy směřují k ramenům, která díky tomu vypadají širší. Moderní střih dvouřadého saka tak skvěle zvýrazní mužnou siluetu vaší postavy.

Jak se správně nosí dvouřadé sako?

Dvouřadá saka mají nejčastěji šest nebo čtyři knoflíky. Na levé straně se zapíná pouze horní skrytý knoflík, ostatní mají ozdobnou funkci. Na pravé straně se dají zapínat dva, nebo jeden knoflík. Nejdůležitější pravidlo zní, že dvouřadé sako se nikdy nerozepíná. Ani při sezení. Pokud je zapínání na dva knoflíky, mohou se dle některých autorů knih o společenské etiketě zapínat oba, nebo lze spodní knoflík ponechat rozepnutý.

Rozepnutí spodního pravého knoflíku umožňuje mnohem pohodlnější usednutí. Ruce se lépe vkládají do kapes kalhot a sako se nosí celkově pohodlněji. Pokud chcete sako nosit v souladu s aktuálními módními trendy, pak volte právě tuto variantu. V případě, že je zapínání na jeden knoflík, zapíná se vždy.

Pořiďte si jedinečné dvouřadé sako BANDI, model SLIM Duello z pohodlí vašeho domova.

Přijďte si jej vyzkoušet do kterékoli značkové prodejny Pánské obleky BANDI a přesvědčte se sami, jak skvěle v něm budete vypadat. Zařaďte se do společnosti takových gentlemanů, jako například princ Edward, vévoda z Kentu, Fred Astaire nebo David Beckham.

Věděli jste, že…

Dvouřadé sako vzniklo na konci 19. století z uniformy britského námořnictva. Poprvé se stalo módním hitem ve 30. a 40. letech 20. století, kdy jej nosili například bankéři, businessmani nebo mafiáni. Další módní vlna přišla v 80. a 90. letech. Kdykoli dvouřadé sako nebylo aktuálním módním trendem, patřilo ke stylovým kouskům, které podtrhovaly jedinečný vzhled pravých gentlemanů.

Mohlo by vás zajímat