Bandi radí

Jak nosit obuv derby?

Boty jsou vizitkou každého muže a patří mezi jednu z nejdůležitějších součástí pánského oděvu. Vyznat se v jejich rozdělení ale není vždy snadné. Víte, k čemu se hodí obuv derby a jak při jejím nošení neudělat chybu?

Obuv derby je perfektní volbou k obleku i volnočasovým kalhotám

Speciální tvar obuvi přispěje k vašemu pohodlí

Název derby je odvozen od části boční kůže, která tvoří otevřené šněrování. Díky tomu se boty snadněji nazouvají a jsou pohodlné i pro muže s vyšším nártem. Pokud máte pocit, že vás ostatní typy obuvi tlačí a těžko se vám hledá dobře padnoucí bota, derby budou pro vás ty pravé. V současnosti patří mezi nejoblíbenější pánskou společenskou obuv.

Hodí se téměř pro každou příležitost

Boty jsou klíčem k tomu, aby outfit vypadal skvěle. Díky otevřenému šněrování jsou derby méně formálním typem obuvi, který se hodí k obleku téměř pro každou příležitost. Dokonale vypadají i v kombinaci s kalhotami typu chinos nebo s džínami.

Nejčastěji se vyrábí v černém nebo hnědém provedení. Černé derby vynosíte na ples, svatbu nebo do divadla. Hnědé pak oživí váš outfit ve stylu nejnovějších módních trendů a perfektně vyniknou například v kombinaci s modrým oblekem. Využijete je do práce i pro posezení s přáteli a jsou ideální volbou pro předepsané dress cody Business i Smart Casual.

Pohodlné boty derby si zamilujete

Hledáte pohodlnou obuv přesně pro vás?

Nakupujte z pohodlí domova. Prohlédněte si širokou nabídku elegantních pánských bot derby v e-shopu www.BandiVamos.cz nebo navštivte nejbližší prodejnu Pánské obleky BANDI, kde vám tým odborných poradců rád pomůže s výběrem.

Víte, že…

Původem šlo o vojenskou obuv? První derby vznikly v Anglii. Těmto botám se někdy také přezdívá „blucher“ podle polního maršála Gebharta Blüchera, který je v 18. století využíval jako vojenskou obuv. Pro jejich pohodlnost si derby boty brzy oblíbila i široká veřejnost.

Mohlo by vás zajímat