BANDI radí

Jak se obléct na pohovor, abyste byli o krok blíže k úspěchu?

Pokud se chcete připravit na pohovor co nejlépe, rozhodně byste neměli podcenit výběr oblečení. Také oblečením totiž můžete ovlivnit, jak vás bude personalista, případně další lidé u pohovoru vnímat. Podívejte se na zaručené tipy, jak se správně obléct podle typu pozice, na kterou se hlásíte.

Jak se obléknout na pohovor, abyste byli o krok blíže k úspěchu
Jak se obléknout na pohovor, abyste byli o krok blíže k úspěchu

Ucházíte se o manažerskou pozici?

Pak byste měli zvolit formální oblečení, díky kterému budete působit jako profesionál. Pro muže to znamená matný tmavý oblek, například černý, tmavě modrý nebo tmavě šedý. Prohlédněte si obleky, které se pro tuto příležitost skvěle hodí. Ten nejlépe doplníte bílou košilí, která vám dodá důvěryhodný vzhled. Červená kravata podtrhne váš sebevědomý projev.

Ženy by měly zvolit decentní kalhotový kostým, nebo kostým se sukní, například v černé, modré či bordó barvě. I tady se perfektně hodí halenka nebo dámská košile v bílé či jiné decentní barvě. Hlavně si dejte pozor na odvážné vzory nebo střihy. Sukně by měla končit u kolen a halenka by rozhodně neměla mít velký výstřih.

Ideální outfit pro pohovor na pozici manažera
Ideální outfit pro pohovor na pozici manažera

Čeká vás pohovor na kreativní pozici?

Pokud se ucházíte o místo, kde je předpokladem vaše kreativita, měli byste ji prokázat už při výběru oblečení. Nebojte se trošku zaexperimentovat a nechat klasický oblek, nebo kostýmek doma ve skříni. Na tomto pohovoru potřebujete zanechat dojem nápaditého kreativce.

Mužům doporučujeme zvolit bavlněné kalhoty a volnočasové sako s košilí. Nebojte se ani kombinace výraznějších barev nebo vzorů. Podívejte se na volnočasová saka v módních barvách. Ženy udělají skvělý dojem ve společenských kalhotách i sukni a výraznější halence či košili.

Ideální outfit pro pohovor na pozici kreativce
Ideální outfit pro pohovor na pozici kreativce

A co kancelářské a další pozice?

Statistika uvádí, že 86 % lidí se chová k úředníkům bez respektu. Jednou z příčin konfliktů bývá nevhodná volba oblečení. Úředník, který sedí v kanceláři v mikině nebo tričku, se nemůže divit, že je na něj někdo drzý nebo dokonce křičí. Když se ale oblékne správně, je pravděpodobné, že se lidé k němu budou chovat odpovídajícím způsobem. Řiďte se pravidlem decentnosti. Muži nejlépe zapůsobí tmavým oblekem s bílou košilí a modrou kravatou. Touto kombinací se představíte jako spolehlivý člověk. Vyberte si elegantní kravatu v odstínu modré barvy. Ženám doporučujeme zvolit decentní sukni nebo kalhoty s halenkou. Vyhněte se jakýmkoli křiklavým barvám.

Ideální outfit pro pohovor na kancelářskou pozici
Ideální outfit pro pohovor na kancelářskou pozici

Rada pro vás

Chcete vědět, jaké outfity pak vynosíte do práce? Přečtěte si, v jakém oblečení uděláte skvělý dojem na vaše nadřízené i kolegy.

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

    i
    Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.