Bandi radí

Jak se obléct na pohovor, abyste byli o krok blíže k úspěchu?

Pokud se chcete připravit na pohovor co nejlépe, rozhodně byste neměli podcenit výběr oblečení. Také oblečením totiž můžete ovlivnit, jak vás bude personalista, případně další lidé u pohovoru vnímat. Podívejte se na zaručené tipy, jak se správně obléct podle typu pozice, na kterou se hlásíte.

Jak se obléct na pohovor, abyste byli o krok blíže k úspěchu?
Jak se obléknout na pohovor, abyste byli o krok blíže k úspěchu

Ucházíte se o manažerskou pozici?

Pak byste měli zvolit formální oblečení, díky kterému budete působit jako profesionál. Pro muže to znamená matný tmavý oblek, například černý, tmavě modrý nebo tmavě šedý. Prohlédněte si obleky, které se pro tuto příležitost skvěle hodí. Ten nejlépe doplníte bílou košilí, která vám dodá důvěryhodný vzhled. Kravatu s diagonálními vzory skvěle vynosíte k pracovním příležitostem.

Jak se obléct na pohovor, abyste byli o krok blíže k úspěchu?
Ideální outfit pro pohovor na pozici manažera

Čeká vás pohovor na kreativní pozici?

Pokud se ucházíte o místo, kde je předpokladem vaše kreativita, měli byste ji prokázat už při výběru oblečení. Nebojte se trošku zaexperimentovat a nechat klasický oblek doma ve skříni. Na tomto pohovoru potřebujete zanechat dojem nápaditého kreativce.

Mužům doporučujeme zvolit bavlněné kalhoty a volnočasové sako s košilí. Nebojte se ani kombinace výraznějších barev nebo vzorů. Podívejte se na volnočasová saka v módních barvách.

Pánské sako BANDI Marozzi Basalto
Ideální outfit pro pohovor na pozici kreativce

A co kancelářské a další pozice?

Statistika uvádí, že 86 % lidí se chová k úředníkům bez respektu. Jednou z příčin konfliktů bývá nevhodná volba oblečení. Úředník, který sedí v kanceláři v mikině nebo tričku, se nemůže divit, že nemá respekt. Když se ale oblékne správně, je pravděpodobné, že se k němu lidé budou chovat odpovídajícím způsobem.

Řiďte se pravidlem decentnosti. Muži nejlépe zapůsobí tmavým oblekem, s bílou košilí a tmavou kravatou. Touto kombinací se představíte jako spolehlivý člověk. Vyberte si elegantní kravatu.

Pánský oblek BANDI Hilberti Marin, Tailored Fit
Ideální outfit na kancelářskou pozici

Rada pro vás

Chcete vědět, jaké outfity pak vynosíte do práce? Přečtěte si, jak vám dokonalý outfit pomůže zajistit úspěch a respekt.

Mohlo by vás zajímat