Bandi radí

Dokonalý outfit do práce vám pomůže zajistit úspěch a respekt

Vhodně zvolené oblečení do práce dokáže ovlivnit mnohé. Nejen to, jak vás budou v práci vnímat vaši kolegové, ale také klienti, kteří jsou pro vás důležití. Chcete v práci vypadat jako úspěšný profesionál? Přečtěte si několik tipů na outfity do práce.

Outfit pro manažera s modrým oblekem, košilí a červenou kravatou
K outfitu úspěšného manažera patří dokonale padnoucí oblek

Správný outfit manažera podpoří jeho business

Je mnoho profesí, jako například právník, bankéř nebo manažer, ve kterých se muži bez obleku neobejdou. Pokud mezi ně patříte i vy, pak je také pro vás společenský oblek tmavých matných barev, světlá košile, kravata a kožená obuv samozřejmostí. Jak sami vrcholoví manažeři tvrdí, správný výběr šatníku často rozhoduje o jejich úspěchu.

Chodíte zásadně v pánském černém obleku a bílé košili? Nemusíte. Trendem posledních let jsou také obleky modré a šedé, do kterých si můžete obléknout jakoukoli světlou košili. Chybou není ani jemný decentní vzor, který vaše oblečení oživí.

Pokud se chystáte na první obchodní jednání a chcete působit sebevědomě, doplňte manažerský oblek červenou kravatou. Červené kravaty můžete vidět na schopných a sebevědomých mužích. Obchodní partneři vás proto budou vnímat jako osobnost a budou vás respektovat.

Kožené doplňky, jako jsou obuv a opasek, volte ve stejné barvě, například černé boty a k nim černý opasek. Pokud takto zvolený outfit manažera doplníte o černou aktovku a peněženku, bude váš vzhled dokonalý. Černá barva je navíc barvou univerzální. Vynosíte ji nejen do práce, ale také do společnosti.

Outfit do kanceláře by měl působit důvěryhodně a vzbuzovat respekt

V případě, že vás v práci nečeká žádná obchodní schůzka, můžete volit méně formální oblečení. Tím jsou například kalhoty do práce, košile světlé i tmavší barvy, nebo v chladnějších dnech svetr či rolák z jemného úpletu. Pokud se ale v úřadě setkáváte s klienty, je vhodné doplnit outfit do kanceláře o sako, nejlépe modré nebo šedé barvy. V letním období neuděláte chybu, když zvolíte barvy světlejší a sáhnete po saku světle modrém nebo béžovém.

Outfit do kanceláře s modrým oblekem, bílou košilí a pruhovanou kravatou
Ideální outfit do kanceláře – tmavý oblek, světlá košile a kravata s diagonálním vzorem

Košile do práce volte ve světlejších barvách. Jemnější barvy mají na svědomí, že v nich působíte jako člověk, který o sebe dbá. Volbou světlékošile tedy zvýšíte vaši důvěryhodnost a respekt u lidí, se kterými v práci komunikujete.

Do kanceláře můžete nosit kravaty ve světlých i tmavých barvách, v létě světlé, v zimě tmavé. Ideální volbou do práce je kravata s diagonálními (šikmými) pruhy. Pozor. Tento design je čistě pracovní. Do společnosti si kravatu s diagonálním vzorem raději neberte.

V současnosti jsou oblíbeným módním trendem kravaty s geometrickým nebo károvaným vzorem. Oba tyto vzory vynosíte do práce i do společnosti. Proč mít více kravat k dispozici a proč si denně vázat jinou? Záměnou kravaty měníte i celkový dojem z vašeho outfitu. A to i v případě, že budete do práce chodit stále v jenom obleku.  Okolí vás ale bude vnímat jako člověka, který se každý den oblékl jinak.

Čím lépe se do práce obléknete, tím větší respekt u klientů získáte. A naopak. Pokud s nimi budete jednat v tričku a mikině, může se stát, že vás nebudou brát vážně.

Také neformální oblečení do práce může mít svůj styl

Neformální outfit do práce si můžete vzít, pokud pracujete v kreativní sféře a vaše profese nevyžaduje žádný přesně určený dress code. V takovém případě můžete sáhnout po volnočasových kalhotách a doplnit je volnočasovou košilí, nebo bavlněným trikem. V chladnějších dnech se vám bude hodit svetr z jemného úpletu, nebo sako.

Mnohem větší prostor k výběru máte také u obuvi. K neformálnímu oblečení si můžete obout jakýkoli typ volnočasové obuvi. Například boty s elegantní přezkou, nebo kotníkové boty typu chelsea. V letních dnech klidně i mokasíny. V takovém případě ale rozhodně vynechejte ponožky v klasické délce nad kotníky.  Ty zkrátka do mokasín nepatří. Pokud nechcete chodit naboso, sáhněte po nízkých ponožkách, které sahají pod kotníky a zakrývají jen chodidlo. Jejich přítomnost v botě nikdo neuvidí. Zvlášť v létě absorbují veškerý pot z chodidel a vy se v nich budete cítit příjemně i při celodenním nošení. Podívejte se, kam kotníkové ponožky vynosíte a s čím je můžete zkombinovat.

Ležérní outfit do kanceláře s kostkovaným sakem a modrou košilí
Tip volnočasového outfitu do zaměstnání v kreativní sféře

Ať už pracujete v kanceláři nebo kreativní sféře, oblečte se prostě tak, abyste se v práci cítili příjemně a pohodlně. Obecně ale platí, všeho s mírou a vkusem. Děravé džíny a tričko s nevhodným potiskem do práce jednoduše nepatří.

Důležitá informace pro vás

Přijďte si outfit do práce vyzkoušet do kterékoli značkové prodejny Pánské obleky BANDI. Odborní poradci vám rádi pomohou vybrat správnou velikost pánského obleku i doplňky, kterými dotáhnete vaše oblečení k dokonalosti.

Pokud vám kalhoty nebo sako nepadnou přesně na míru, je vám v prodejně k dispozici pánská krejčová, která vám upraví vybraný oblek přímo na vaši postavu.  Podívejte se na podmínky akce úpravy pánských obleků zdarma. Díky této akci můžete mít například oblek přesně na vaši míru zcela ZADARMO.

Další důležité rady pro vás

Vybrali jste si oblek do práce, ale nevíte, jaké doplňky k němu zvolit? Podívejte se, jak správně nakombinovat doplňky k pánskému obleku, abyste byli oblečeni správně.

Někdy je potřeba důstojně reprezentovat svého zaměstnavatele i na různých společenských akcích ve večerních hodinách. Podívejte se, jak se správně obléknout na firemní večírek.

Mohlo by vás zajímat