Bandi radí

4 tipy, jak se správně obléknout, abyste byli na obchodním jednání úspěšní

Věděli jste, že vás lidé hodnotí podle toho, jak se obléknete? Díky dobře padnoucímu outfitu můžete uzavřít mnoho nových obchodů a výhodných partnerství. Správně zvoleným oblekem reprezentujete nejen vaši firmu, ale zároveň také působíte profesionálně a sebejistě. Dojem, který vzbudíte na první obchodní schůzce i na každé další, je klíčový pro váš business a úspěch podnikání. Stačí se řídit několika jednoduchými základními pravidly.

Ideální outfit na obchodní jednání

1. Oblek základ úspěchu

Mějte na paměti, že šaty dělají člověka. První dojem je vždy nejdůležitější a na ten máte jen jeden pokus. Na první obchodní schůzku zvolte nejlépe tmavý matný oblek, ve kterém se cítíte pohodlně a dokážete v něm bez problému strávit celý den. Na každou další schůzku volte různé barvy košil i kravat, aby klient nenabyl dojmu, že chodíte stále v tomtéž a nedbáte o sebe. Barvy hrají v obchodním světě důležitou roli.

2. Řeč barev

Víte, že volbou barev můžete ovlivnit vaše okolí? Obecně byste měli vybírat neagresivní barvy v jemných tónech. Oblek na obchodní schůzky nemusí být vždy černý, ale můžete zvolit i tmavě modrý nebo šedý, který podtrhuje váš profesionální vzhled. Na první schůzku doporučujeme bílou košili, symbolizující čistotu, zodpovědnost a profesionalitu. Podívejte se na elegantní bílé košile, ve kterých budete na klienta působit důvěryhodně. Když si získáte jeho důvěru, bude s vámi ochotněji spolupracovat. Ideální volbou je také červená kravata, která dává najevo, že své práci rozumíte a věříte v to, co děláte. Vhodnými barvami na další schůzky jsou námořnická modř, meruňková, bordó nebo světle modrá, které můžete perfektně oživit například proužkovaným vzorem.

Příklad outfitu na další obchodní jednání

3. Na detailech záleží

Při výběru outfitu pečlivě dbejte na celkovou sladěnost. Kožené šněrovací boty jsou v tomto případě jedinou správnou volbou. Černou obuv vynosíte k jakémukoli obleku, k modrému a šedému obleku se v pracovním prostředí hodí skvěle hnědá obuv. Nezapomínejte však rozhodně na detaily, ponožky by měly barevně ladit s kalhotami. Ideálním doplňkem jsou pak například hodinky nebo kožená aktovka, které perfektně zvýrazňují vaši profesionalitu.

4. Čemu se naopak vyhnout

Vyvarovat byste se měli lesklých látek a křiklavých barev, které působí nedůvěryhodně a agresivně. Volte spíše matný tmavý oblek, který vzbuzuje důvěru. Dejte si pozor, aby rukávy košile byly vždy delší než u saka, délka kalhot obleku by měla končit pár prstů nad zemí. Nezapomínejte ani na řeč těla – stisk ruky by neměl být příliš pevný ani příliš jemný, nehrbte se, dívejte se klientovi do očí. Každý detail může být důležitý pro váš úspěšný obchod.

Kde koupíte dokonalé oblečení na obchodní jednání?

Podívejte se na elegantní obleky, kterými uděláte perfektní dojem. Navštivte prodejnu, kde vám odborní poradci pomohou vybrat skvěle padnoucí oblek, případně jej i na místě zdarma upraví profesionální krejčové. Vyberte si vaši nejbližší značkovou prodejnu Pánských obleků BANDI, kde se můžete obléci kompletně od hlavy až k patě.

Nakupujete rádi z pohodlí domova? Elegantní košile, pánské kravaty i koženou obuv vybírejte v e-shopu BandiVamos.cz.

Mohlo by vás zajímat