BANDI radí

Jak vybrat kravatu?

Výběr kravaty pro určitou událost je stejně důležitý jako výběr pánského obleku samotného. Kravata by měla ladit s barvou košile. V případě, že oblékáme bílou košili, je výběr kravaty jednodušší.

Ovšem i u bílé košile existují zásady správného výběru kravaty. Např. u manažera je rozdíl v tom, zda bude celý den v práci a bude se pohybovat pouze v prostředí svého pracovního kolektivu nebo má v ten den obchodní jednání s klientem. Jak tedy na to?

Jak vybrat kravatu
Jak vybrat kravatu

Příklady použití kravaty

– manažer při jednání s klientem na obchodním jednání používá výhradně kravatu červenou, spolu s bílou košilí. V zimě používáme tmavší barvy, v létě pak barvy světlejší. V pracovním prostředí svého kolektivu může být barva a vzor kravaty jakýkoliv. A doporučujeme měnit denně barvy. Pozor! I když si nakoupíte deset bílých košil a budete nosit každý den čistou a jinou, i tak budete působit v kolektivu, že máte jen jednu, že ji neperete, a že nejste čistotní.

– student k maturitním zkouškám použije kravatu nejlépe světlé barvy s proužkem nebo bez. Doporučujeme světle modrou, světle růžovou, světle fialovou nebo světle zelenou. Nejlépe k bílé košili.

– ženich má při svatbě možnosti neomezené. Doporučujeme barvy veselé nebo decentní s proužkem. Možný je proužek s leskem. Nejlépe však kravatu svatební nebo anglickou kravatu – regatu v kombinaci se svatební vestou.

– účastník pohřbu použije pouze kravatu černou nebo tmavě šedou s černými proužky nebo vzory.

– mladý muž na párty si oblékne kravatu pestrou, jednobarevnou v kontrastu s barvou košile. Nejlépe RETRO SLIM kravatu.

Doporučení

Přečtěte si také informace o kravatových uzlech a jejich vhodném použití při různých událostech.

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

    i
    Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.