Bandi radí

Jak se obléknout ke zkouškám, abyste uspěli a vyvarovali se zbytečných chyb

Každý mladý muž si přeje u zkoušky uspět, ať už jde o maturitu, státnice nebo obhajobu diplomky. Rozhodně nechce, aby ho profesoři při zkoušení dusili. Je však mnoho věcí, které mohou studentům uškodit. Žvýkačka v ústech, ruce v kapsách nebo špatný výběr oblečení dokáže profesory zvednout ze židle.

Chcete vědět jak zaujmout u každé zkoušky a kterých chyb se vyvarovat? Jděte úspěchu naproti a vsaďte na perfektní první dojem. Správným výběrem oblečení si můžete naklonit zkoušející ve svůj prospěch.

Správný outfit je prvním krokem k úspěchu u zkoušek

Promyšlený výběr outfitu naznačuje mimořádně pečlivou přípravu a respekt k dané situaci. Může zásadně ovlivnit postoj zkušební komise, podnítit jejich shovívavost a pochopení pro drobné chyby či nedostatky ve vědomostech. Zkoušející je pak budou přičítat spíše nervozitě a stresu než vaší neznalosti.

Jak na to?

1. Pánský oblek je základ vašeho outfitu – vybírejte vždy tmavý, matný a bez vzoru. Tmavá barva obleku v tomto případě neznamená pouze černá – můžete vybírat také tmavě modré a tmavě šedé modely.

Vyvarujte se však lesklých materiálů, výrazných textur a nevšedních odstínů. Zbytečně provokují, přitahují nechtěnou pozornost a mohly by vám uškodit.

SPRÁVNĚ – tmavý pánský oblek je základ maturitního outfitu
Nevšední barevnost pánského obleku není vhodná ke zkouškám
ŠPATNĚ – přílišná barevnost pánského obleku je nevhodná

 2. Poslední knoflík saka si nikdy nezapínejte. Tento způsob zapínání má svůj historický původ. V dávných dobách muži nezapínali spodní knoflík proto, aby mohli lépe tasit svou zbraň.

Dnes už sice zbraně nenosíme, ale toto pravidlo společenské etikety platí stále. Uvolněný spodní knoflík vám tak nebude deformovat oblek ani postavu a zajistí více pohodlí.

Uvolněte si pouze spodní knoflík, ruka v kapse při zkoušce nedělá dobrý dojem

3. Doporučujeme nejlépe klasickou bílou košili. Bílá barva zanechá dojem čistoty, zodpovědnosti a smyslu pro pořádek. Zkoušejícím vnukne podvědomý pocit, že jste vynaložili nemalé úsilí a jste perfektně připravení.

Košile výrazně barevné a ty se vzorem si nechejte raději na jinou příležitost. U zkoušky by to mohlo vypadat, že celou událost berete na lehkou váhu.

SPRÁVNĚ – bílou košilí zapůsobíte jako zodpovědný student
Barevná košile může mít u zkoušky rušivý charakter
ŠPATNĚ – barevná košile může zkoušející provokovat

4. Kravatu si vyberte decentní, bez výrazných prvků. Ideálním řešením je modrý či tmavě vínový model – hladký či s velmi jemným vzorem, bez lesku. Tlumené odstíny mají uklidňující vliv, komisi nebudou provokovat ani znervózňovat.

Intenzivním barvám a především agresivním, červeným odstínům se raději vyhněte. Výrazné vzory jsou také nevhodné a mohou působit nepatřičně.

SPRÁVNĚ – decentní kravata je dobrá volba
ŠPATNĚ – model vhodný do zaměstnání či politiky

5. K pánskému obleku patří kožený opasek. Oblekové kalhoty nenoste nikdy bez vhodného pánského opasku. Měl by být kožený, v barvě vaší obuvi a maximální šířce do 3,5 centimetru.

Příliš široké nebo látkové a pestrobarevné opasky s velkou sponou mají volnočasový charakter a lépe je vynosíte k riflím a chinos kalhotám.

Elegantní kožený opasek skvěle doladí celkový outfit

Nezapomeňte na upravený vzhled

Čistota by měla být samozřejmostí, zmačkané nebo neupravené oblečení může vyvolat dojem nedbalosti a nezájmu. Nezapomínejte ani na osobní hygienu, s parfémem zacházejte decentně, žvýkačku vyplivněte a výrazná tetování raději zakryjte.

Řetízky, odznaky, prsteny a jiné prvky, které přitahují pozornost, nechejte pro tentokrát doma. Vypadali byste příliš okázale, a to by mohlo na zkoušející působit negativně. Což jistě nechcete. Protože, jak jsme si řekli na začátku, první dojem by měl být vždy perfektní.


Doporučujeme: Dokonalé obleky BANDI pro studenty

Dobře zvolené oblečení sice není absolutní zárukou úspěchu u maturity, ale nepochybně ovlivňuje to, jak vás zkoušející vnímají. Pořídit si správný společenský oblek je tedy zásadním krokem k úspěchu. Podívejte se na výběr dokonalých obleků ke zkouškám a vyberte si ten pravý pro vás.

Tip

Víte jak dlouhé mají být rukávy u saka obleku? A jak je to s délkou nohavic? K tomu, abyste se ve vašem outfitu cítili pohodlně a vypadali vždy skvěle vám pomůže článek Jak správně nosit pánský oblek, abyste vypadali skvěle. Přečtěte si 10 základních rad, bez kterých se muž neobejde.

Štěstí přeje připraveným

Nervozitu před zkouškou můžete zmírnit pečlivou přípravou – oblečení si vyzkoušejte den předem, abyste se vyhnuli rannímu stresu. Nevíte, jak uvázat pořádný kravatový uzel? Podívejte se na jednoduché návody, jak vázat kravatu a včas si to v klidu natrénujte.


Přijďte se poradit s odborníky

Stále si nejste jistí výběrem ideálního oblečení ke zkouškám? Navštivte vaši nejbližší značkovou prodejnu BANDI, kde vám se vším pomůže profesionální tým odborných poradců. Nad sklenkou osvěžujícího nápoje vám poradí, jak zvolit správnou velikost, střih a barvu obleku. Ukáží, jak si nakombinovat dokonalý outfit s košilí, kravatou, obuví a jinými doplňky.

Vše tak, abyste se cítili skvěle a odcházeli dokonale oblečeni na každou zkoušku.

Pánské přechodové kabáty BANDI

Nakupujte v e-shopu

Nezapomeňte si do perfektního outfitu pořídit bílou košili, koženou pánskou obuv, opasek nebo stylovou kravatu. V e-shopu BandiVamos.cz si z pohodlí svého domova vyberete a objednáte vše potřebné. My vám rádi a co nejrychleji nákup doručíme až ke dveřím.

Mohlo by vás zajímat