Bandi radí

Jak správně nosit pánský oblek, abyste vypadali skvěle

Každý muž chce vypadat dobře, když se oblékne do pánského obleku. Pokud si ale k tmavému obleku vezme bílé ponožky nebo má krátké nohavice u kalhot, celkový dojem tím naprosto zkazí. Všechny prohřešky v oblékání mohou ovlivnit prestiž a úspěch každého muže.

Pánský oblek BANDI Renatio Indaco, Tailored Fit
Dokonalé oblečení je vaším prvním krokem k úspěchu – oblek BANDI Renatio Indaco jako oděv vrcholových businessmanů

Úspěch tím může být ohrožen u manažerů v práci, uchazečů při pohovoru o zaměstnání nebo studentů u zkoušek. Chyby v oblečení mohou být také mínusem pro muže na svatbě nebo těm, kteří se chystají na rande. Jak těmto prohřeškům předejít, cítit se v pánském obleku pohodlně a vypadat vždy skvěle? 

10 základních rad, bez kterých se muž neobejde

1. Po koupi obleku odstraňte všechny značky a zášivky. Pánský oblek je společenské oblečení, nikoli značková mikina. Pokud jsou zapošité kapsy nebo rozparky saka, je nutno je rozpárat. Tyto zášivky se provádějí ve výrobě proto, aby se při skladování fazóna saka nedeformovala.

2. Délka rukávů saka by měla být taková, aby vám vždy vyčnívala manžeta rukávu košile. V opačném případě to bude vypadat, že sako není vaše a je vám velké. A to přece nechcete.

Dbejte na všechny detaily – správná délka rukávů saka obleku i košile je základ

3. Ozdobné patky na kapsách saka nezasunujte do kapes. Dbejte na to, aby byly ozdobné patky vždy viditelné a nenoste ruce v kapsách. Sako není bunda.

4. Poslední knoflík saka si nikdy nezapínejte. Tento způsob zapínání má svůj historický původ. V dávných dobách muži nezapínali spodní knoflík proto, aby mohli lépe tasit svou zbraň. Dnes už sice zbraně nenosíme, ale toto pravidlo platí nadále. A to proto, aby se vám nedeformoval přirozený tvar saka, a abyste nevypadali jako ve skafandru.

Dvoudílný pánský oblek BANDI Christello Antracit, Tailored Fit
Ukázka dokonale padnoucího outfitu pro manažery – pánský oblek BANDI Christello Antracit

5. Pánský oblek nenoste bez opasku. Opasek vybírejte vždy kožený a v barvě obuvi. Jeho šířka by neměla nikdy přesáhnout 3,5 centimetru. Široké nebo látkové opasky s velkou sponou, které nosíte k riflím, nikdy nepoužívejte k obleku. Nejste kovboj z amerického Dallasu.

6. Délka kalhot končí vzadu dva až tři prsty nad zemí. Platí v případě, že jste obutí. Délka kalhot musí být ukončena tak, abyste netahali kalhoty po zemi nebo se vám netvořila řada varhánků v přední části kalhot nad botou. U moderních typů kalhot ve střihu Slim se tímto pravidlem řídit nemusíte. Kalhoty mohou končit nad obuví.

Pánský oblek BANDI Loriano Grigio, Tailored Fit
Ukázka slavnostního outfitu na léto – pánský oblek BANDI Loriano Grigio s kontrastní vestou

7. K pánskému obleku noste pouze šněrovací společenskou obuv. Vyhněte se obuvi, jako jsou mokasíny, obuv s otevřeným nártem nebo textilní obuv. Toto pravidlo udává společenská etiketa.

8. Podle barvy obleku vybírejte i barvu ponožek. Ponožky by měly barevně ladit s barvou oblekových kalhot. Doporučujeme vám vybírat ponožky s prodlouženou délkou. Tím si při sezení zajistíte, že se nikdo okolo nebude muset dívat na vaše obnažené holeně.

Ukázka stylového outfitu pro ženicha – pánský oblek BANDI Barcone Marin v kombinaci s vestou a doplňky

9. V zimním období patří k pánskému obleku pouze kabát, který svou délkou zakryje sako. Nikdy si neoblékejte na oblek sportovní bundu. Lyžaře na svahu sjezdovky také nepotkáte v kabátech.

10. Pokud vám záleží na tom, jak vypadáte, nechoďte v pánském obleku starém 20 let. Se starou Škodovkou mezi Mercedesy moc parády neuděláte.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 1067_Pansky_oblek_VENERO_Marin_kosilre_THEODUX_Bianco_motylek_VALENTE01_ABV_8471_Divadlo_Ples-683x1024.jpg.
Ukázka dokonalého outfitu na ples – pánský oblek BANDI Venero Marin se slavnostní košilí

Pokud se budete držet uvedených základních rad, můžete si být jisti, že se vždy obléknete správně a ve svém obleku budete vypadat skutečně skvěle.

Doporučujeme

Víte, že do zaměstnání i do společnosti byste měli střídat více barev košil a kravat?

V letních měsících si oblékněte košile a kravaty ve světlých, pastelových barvách. V zimním období si můžete vzít barvy tmavých odstínů, jako je fialová, hnědá, šedá a podobné. Podívejte se na široký výběr pánských košil a elegantních kravat BANDI.

Tip pro vás

Nevíte, jak si uvázat předpisový kravatový uzel? Podívejte se na vázání nejhezčích kravatových uzlů. Podle jednoduchých návodů si kravatu uváže i začátečník.


Přijďte se poradit s profesionály u šálku lahodné kávy

Stále si nejste jistí jak svůj oblek správně nosit? Potřebujete poradit jak vhodně nakombinovat outfit do práce nebo do společnosti? Máme pro vás řešení – i celebrity mají totiž své odborné poradce na oblečení. Proč byste svého poradce na dokonalý outfit nemohli mít i vy?

Přijďte do vaší nebližší značkové prodejny BANDI a svěřte se do rukou profesionálů. Se vším vám, u šálku lahodné kávy BANDI, ochotně pomůže tým odborných poradců. Poradí vám jaké jsou další správné zásady nošení obleku nebo jak stylově nakombinovat oblek s košilí, vestou, vhodnou obuví a módními doplňky.

Vždy tak, abyste se cítili pohodlně a vypadali skvěle. 

V případě, že je na vybraném oblečení potřeba cokoli upravit, je vám v každé značkové prodejně BANDI k dispozici odborná pánská krejčová. Na místě vám poupraví oblečení přesně na míru vaší postavy. 

Mohlo by vás zajímat