Bandi radí

Jak se obléknout do divadla?

Jdete do divadla a nevíte, co si vzít na sebe? Návštěva divadla je společenskou událostí, které byste měli přizpůsobit vaše oblečení. Ať už jdete do Národního, městského nebo alternativního divadla, vždy chcete vypadat dokonale. Jaký outfit zvolit a kterému se raději vyhnout?

Jak se obléknout do divadla a udělat ten správný dojem

V Národním divadle uděláte v pánském obleku ten nejlepší dojem

Jakákoli společenská událost v Národním divadle vyžaduje, abyste se oblékli formálně. Očekává se totiž, že významu události přizpůsobíte vaše oblečení. Dokonalou volbou je proto tmavý oblek, jednobarevná košile, pánská kravata a černá šněrovací obuv. Přesto v současnosti najdete v hledišti diváky v pestrobarevných košilích, tričkách a někdy dokonce i v riflích. Pokud sáhnete po kombinaci saka a kalhot, preferujte jednobarevné oblečení z tmavé matné látky před uvolněným volnočasovým stylem.

Dokonalý outfit do Národního divadla

Ani do menšího divadla v teniskách raději nechoďte

Pro návštěvu menšího, například městského divadla, už dávno nemusíte volit tak formální outfit jako do Národního divadla. Můžete zvolit méně formální oblečení – vybírejte proto například černé kalhoty, košili na rozhalenku a elegantní šněrovací obuv. Pozor však na tenkou hranici mezi outfitem ve stylu neformální elegance a oblečením, které vás společensky znemožní. Proto tenisky, sportovní triko nebo roztrhané rifle nenoste ani do toho nejobyčejnějšího divadla.

Vyvarujte se volby pánského obleku do alternativního divadla

Divadla jiných forem se absolutně vymykají pravidlům oblékání. Pokud byste si vzali do tohoto prostředí pánský oblek, byli byste pravděpodobně jediní. Očekává se, že na představení alternativního divadla zvolíte ležérní styl, například rifle a košili v kombinaci s teniskami.

Příklad outfitu do alternativního divadla
Příklad outfitu do alternativního divadla

Dodržujte dress code

Pozor však na to, pokud je na dané představení předepsaný dress code. Dress code totiž představuje obecně uznávaný vzor pravidel v oblékání. Proto byste jej měli respektovat a zvolit tomu odpovídající outfit. A kde jej najdete? Na pozvánce.

V pozvánce stojí dress code: Black Tie. Na premiéru divadelního představení v Národním divadle proto zvolte smoking, který odpovídá významu této slavnostní události. Při výběru oblečení na muzikál nezapomínejte na eleganci a střídmost, i když si nemusíte vzít přímo pánský oblek.

Chystáte se na muzikál nebo operu? Přečtěte si, co si vzít na sebe, abyste vypadali skvěle a udělali ten správný dojem.

Tip pro vás

Věděli jste, že doplnit v chladných dnech pánský oblek sportovní bundou je módní sebevražda? Podívejte se, jak tomu předejít a vypadat vždy dokonale.

Mohlo by vás zajímat