Bandi radí

Jak se obléknout na oslavu jubilea

Dostali jste pozvánku na oslavu jubilea a nevíte, co si na takovou příležitost obléknout? Na společenské události tohoto typu se nosí formální oblečení. Základem je oblek a košile. Přečtěte si, jaké oblečení zvolit a čím můžete doplnit váš outfit.

Jak se obléknout na oslavu jubilea

V kolik hodin se akce koná?

Volba barvy obleku se bude odvíjet od toho, v kolik hodin oslava začíná. Při výběru vám pomůže jednoduché pravidlo společenské etikety. Pokud se akce koná po 18. hodině, zvolte tmavý oblek například černý, tmavě šedý nebo tmavě modrý. U oslavy, která začíná před 18. hodinou se nemusíte držet pouze tmavých barev. Skvělý dojem uděláte také ve světle modrém, béžovém či světle šedém obleku.

Doplňte oblek vhodnou košilí

K obleku noste vždy košili s dlouhým rukávem. Nejlepší volbou na oslavu jubilea jsou jednobarevné košile bez vzoru nebo s velmi jemným vzorem. Na tuto společenskou událost jsou vhodné pastelové barvy. Jestliže výběrem barvy nechcete udělat chybu, vezměte si bílou košili. Rukávy vybírejte podle toho, zda si chcete vzít manžetové knoflíčky. Pokud však zvolíte košili s univerzální manžetou, můžete si vybrat, jestli si vezmete normální nebo manžetový knoflík. Prohlédněte si široký výběr košil, které vynosíte na oslavu jubilea i další společenské příležitosti.

Elegantní doplňky, které dovedou váš vzhled k dokonalosti

Doplňte váš perfektní outfit kravatou nebo motýlkem. Pokud jdete na oslavu i s partnerkou, barevně se slaďte s jejími šaty či doplňky. Nezapomeňte na boty a opasek. K černému obleku se hodí černá obuv, kterou sladíte s opaskem. K šedému a modrému obleku si můžete vybrat černou nebo hnědou obuv a opasek. Na oslavu, která se koná po 18. hodině, volte vždy pouze černou obuv. Prohlédněte si nabídku kožené obuvi a kožených opasků.

Tip pro vás

Chcete ještě více podpořit váš slavnostní vzhled? Doplňte váš outfit kapesníčkem do kapsy saka. Prohlédněte si kapesníčky do saka, se kterými rozhodně vyniknete.

Mohlo by vás zajímat