Bandi radí

Jak se obléknout podle dress codu Semi Formal

Méně formální, a přesto společenský styl

Dostali jste pozvánku s uvedeným dress codem Semi Formal a nevíte, co na sebe? Formální události byste neměli podceňovat. Ať už jde o vhodné oblečení, etiketu stolování nebo jak správně podat ruku. Semi Formal je oblíbenou volbou na svatbu, promoce, do divadla i na oslavy. Základem tohoto dress codu by měl být především oblek. S čím jej dále kombinovat a jak se volba outfitu liší podle denní hodiny?

Dress code Semi Formal je oblíbený na svatbu i do divadla

Vyhrajte si s barvami

Na denní události se nemusíte bát vzít si světlejší barvy obleku, zejména v letních měsících. Vhodný je například šedý nebo béžový odstín. Trendy poslední doby dovolují také větší kreativitu, jako jsou volnočasové kalhoty v kombinaci se sakem. Podívejte se na možnosti, jak sako zkombinovat. Tento outfit se skvěle hodí právě na rodinná setkání nebo večírek. Pro zimní příležitosti volte naopak spíše tmavší tóny, jako třeba tmavě šedá. Tmavě modrý a černý oblek pak vynosíte téměř pro každou roční i denní dobu. Prohlédněte si nabídku společenských obleků, ve kterých budete vypadat vždy dokonale.

Pro denní události se nebojte barevnějších outfitů

S čím outfit zkombinovat?

Pro dress code Semi Formal je dokonalou volbou jednobarevná košile bez vzorů. Sázkou na jistotu je bílá košile, se kterou nikdy nic nezkazíte. Přečtěte si, v čem tkví její tajemství. Na svatbu se nebojte vybrat košili v pastelových barvách, jde o oslavnou událost, kde jsou barvy na místě. Na ples se pak hodí košile spíše tmavších tónů. Kravatu nebo motýlka byste měli ladit podle barvy oblečení partnerky, aby bylo na první pohled patrné, že patříte k sobě. Obuv na večerní události vybírejte vždy černou, pro denní příležitosti a k modrému obleku klidně kombinujte také hnědé boty.

Stylové šle z vás udělají v každé situaci elegána

Tip pro vás

Věděli jste, že váš outfit skvěle oživí také módní šle? Vyberte si dokonalý odstín šlí podle vašeho obleku a buďte vždy za elegána.

Mohlo by vás zajímat