BANDI radí

Jak vybrat správný typ košile?

Také se někdy ztrácíte v široké nabídce pánských košil? Potřebujete si pořídit jednu správnou košili na určitou událost? Poradíme vám, jak se zorientovat v pestré nabídce pánských košil, která je v současné době dostupná snad ve všech prodejnách s pánským oblečením.

Přečtěte si základní rozdělení pánských košil a budete v obraze.

Jak vybrat správný typ košile?
Jak vybrat správný typ košile?

Vybírejte košile dle události, na kterou se chystáte

Nemusíte se bát barevných kombinací, proužků nebo kostiček. Měli byste však vzít do úvahy příležitost, na kterou si košili vybíráte. Každá událost má totiž svá pravidla. Je důležité zaměřit se při výběru na střih, látku, barvu, límeček a manžety pánské košile.

V obchodě se společenskou pánskou módou můžete narazit na tři základní typy pánských košil:

  • formální
  • business
  • volnočasové

Formální košile

Formální košile by měla být zásadně bílá a bez kapsičky. Bílá košile představuje nejvyšší standard pánských košil. Je vhodná především pro společenské události ke smokingu, fraku či žaketu. Když se chystáte na některou z těchto událostí, košile by tomu měla odpovídat. Měla by vyzařovat kvalitu a dokonalost. Proto se volí především pánské košile ušité z látky s gramáží 145 gramů a výše. Není to však samozřejmě pravidlem. Látka se pak ale méně mačká. Tato vlastnost košile je pro společenské akce nejvyššího kalibru dosti důležitá.

Dalším významným detailem u pánské košile je límeček. K formální košili se hodí klasický límeček bez jakýchkoliv módních výstřelků. Jedinou výjimkou je tzv. stojáček. Ten se hodí, pokud se rozhodnete pro motýlek místo kravaty nebo sáhnete po fraku.

V neposlední řadě byste se měli zaměřit na výběr manžetových knoflíčků, které by měly ladit s ostatními doplňky, jako jsou hodinky, opasek nebo spona na kravatě. Manžetové knoflíčky svým designem mohou podtrhnout celkový charakter události.

Business košile

Business košile vybírejte pro pracovní jednání formálnějšího charakteru. S business košilí zpestříte váš pracovní outfit při důležitých pracovních setkáních či schůzkách. Nemusíte nosit stále jen bílou pánskou košili. Mohli byste působit dojmem, že ve svém šatníku máte pouze jednu jedinou košili. A to přece nechcete, ne? Díky business košili odlehčíte formálnost okamžiku a navážete uvolněnější atmosféru při jednání nebo obchodní schůzce.

Business košile můžete volit v barvě bílé, světle modré, lososové a dalších světlých odstínech. Límeček u této košile již není striktně stanoven.

Co se týče výběru kravaty, tak se můžete přímo vyřádit v barevných kombinacích. Kapsičkou u košile rozhodně nic nezkazíte. Povolena je také rozhalenka. Ale pouze jen na jeden knoflík, další by mohl vyvolat ve společnosti diskuzi. Látka se většinou vybírá dle ročního období. Převažuje však látka s gramáží 100 gramů.

Volnočasové košile

Volnočasové košile jsou ideální volbou pro muže, kteří rádi nosí košile i při neformálních událostech.

Volnočasové košile nepodléhají žádným pravidlům. Výběr je pouze na vás a na tom, jak moc upustíte uzdu vaší fantazii. Můžete vybírat z různých barev, potisků a vzorů.

Tyto košile se nosí zpravidla bez kravaty. Co se týče volby límečku či manžetových knoflíčků, tak opět mají pánové volnou ruku při výběru. Volnočasové košile můžete obléct také do zaměstnání, pokud nemusíte denně chodit ve společenském obleku s kravatou. Volnočasovou košilí skvěle oživíte svůj denní outfit. Volnočasové košile se můžou kombinovat také s volnočasovými kalhotami nebo riflemi.

Volnočasové košile jsou obohaceny o detaily, jako je náprsní kapsička, ozdobné knoflíčky na límci (tzv. button-down) nebo lemování v kontrastní barvě. Volnočasové košile díky těmto prvkům vypadají velice elegantně a ležérně.

Tip pro vás

Nevíte si rady s výběrem vhodných manžetových knoflíčků? Navštivte kteroukoliv prodejnu Pánské obleky BANDI, kde vám s výběrem poradí odborní poradci. Podívejte se již nyní na aktuální nabídku manžetových knoflíčků BANDI v internetovém obchodě www.BandiVamos.cz.

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

i
Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.