Bandi radí

Manžetové knoflíčky – Kdy je používat a kdy je to naopak nevhodné

Manžetové knoflíčky jsou dekorativní a funkční prvky používané k uzavření manžety na koncích rukávů u košile. Jsou to drobné, ale výrazné doplňky, které přinášejí do pánské společenské módy eleganci a sofistikovaný vzhled.

Není knoflík jako knoflík. Manžetové knoflíčky se liší od běžných knoflíků, které najdeme například na středovém zapínání košile, v tom, že mají delší a flexibilnější ramínka, která se skládají nebo se zapínají přes sebe. Umožňují pevnější a elegantní spojení obou stran manžet košile, čímž drží rukávy v pevném uzavřeném stavu.

Manžetové knoflíčky BANDI

Nejčastěji používané zapínání je T-bar. Tento typ manžetových knoflíčků má tvar písmene „T“. Jedna část (příčná tyčinka) se zasouvá do manžetové dírky na jedné straně manžety, zatímco druhá část (podélná tyčinka) se přesouvá přes druhou stranu manžety a fixuje ji v uzavřené poloze. Tento typ manžetových knoflíčků je velmi běžný a oblíbený.

Kde manžetové knoflíčky použít

Využití najdou manžetové knoflíčky zejména na formálních nebo slavnostních událostech. Jmenujme například svatby, galavečery, plesy, rodinné oslavné události, jubilea a podobně. Důvod, proč manžetové knoflíčky vybrat je jednoduchý. Je to jeden z mála pánských šperků, který muže opravdu ozdobí. Stejně jako dobře vypadající hodinky.

Omezené využití manžetových knoflíčků v pracovním prostoru

Do zaměstnání je tento pánský šperk vhodný pouze za určitých okolností. Pokud pracujete v prostředí s vyšším dress codem a pokud je to v souladu s firemními pravidly oblékání. Manžetové knoflíčky jsou elegantní a formální doplňky, které mohou dodat vašemu pracovnímu outfitu profesionální a vkusný vzhled.

Nicméně, předtím než si je vezmete do práce, vyhodnoťte základní faktory.

1/ Pokud má vaše pracoviště formální pracovní kulturu nebo vyšší dress code, můžete si vybrat manžetové knoflíčky a dodat svému outfitu eleganci a vkus.

2/ Pokud je však dress code uvolněnější, může být nošení manžetových knoflíčků příliš formální a nepatřičné.

3/ Zvažte také povahu vaší práce. Všeobecně se manžetové knoflíčky považují za módní prvek, který se do práce nehodí. Například při obchodním jednání může tento zdobný prvek působit na protistranu příliš okázale, což je pro uzavření obchodu nežádoucí.

4/ Pokud si nejste jisti, zda jsou manžetové knoflíčky pro váš pracovní dress code, doporučujeme zeptat se vašeho nadřízeného nebo se seznámit s interními pravidly oblečení ve vaší pracovní organizaci.

Podívejte se na nové modely značkových manžetových knoflíčků BANDI, ze kterých si jistě vyberete ty vaše správné.

Mohlo by vás zajímat