Bandi radí

Nejčastější chyby při výběru oblečení pro ženicha na svatbu

Chystáte svatbu a máte určitou představu, jak chcete, aby vypadal ženich? Například nevěsta může chtít obléknout ženicha do bílého obleku a budoucí tchyně by zase ráda červenou košili, aby se sladil se svatební tabulí. Ne vždy se však jedná o správnou volbu. Předejděte zklamání při prohlížení svatebních fotografií a přečtěte si tipy, jak ženicha dokonale obléknout, aby byl ve svatební den mužem číslo jedna.

Oblékněte se na svatbu dokonale

Nevěsta si přeje, aby byl ženich v krásném a lesklém obleku, protože je to moderní. Po svatbě by chtěli oblek nadále využívat pro ženicha do práce.

Chyba!

Pokud na svatbu vyberete pro ženicha lesklý oblek, můžete jej nadále po svatbě nosit. Ovšem pouze na oslavné události, jako jsou narozeniny, výročí, plesy, popřípadě na další svatby jako svatební host, k promocím a podobně. Pánský oblek z lesklého materiálu není do zaměstnání vhodný pro zaměstnance, protože snižuje vaši šanci na získání odměny od nadřízených. Nedoporučujeme ho ani podnikatelům, u kterých snižuje možnost uzavření výhodného obchodu s potenciálním obchodním partnerem.

Svatební tabule je laděná do fialové barvy, proto chce budoucí tchyně pro ženicha fialovou košili.

Chyba!

Ženich není kus šunky na svatební tabuli. Jeho oblečení nebo doplňky se barevně ladí pouze s ohledem na barvu šatů a doplňků nevěsty. Cílem je barevně sladěný pár. Jen si zkuste představit, jak sedí novomanželský pár u stolu a ženich barevně splývá s ubrousky.

Ideální oblečení pro ženicha

Nevěsta si vybrala žlutou svatební kytici a jejím přáním je, aby měl ženich košili ve stejné barvě. Tedy žlutou.

Chyba!

Stejně jako má nevěsta žlutou svatební kytici, ženich má na klopě malou kytici ve stejném barevném provedení. Tím je pár správně sladěný jak z hlediska barev, tak i prvků a tvarů. Další žlutý prvek na ženichovi by působil už přehnaně.

Ženich je světlý typ muže a nevěsta si přeje, aby byl na svatbě v bílém nebo krémovém obleku. Viděla to v katalogu a vypadalo to moc hezky a romanticky.

Chyba!

Pokud muž nepatří mezi jižanské typy, je tento výběr zcela nevhodný. Z muže se stane nevýrazná postava, kterou zastíní každý svatební host v tmavém obleku. Svatba je o ženichovi a nevěstě. Proto doporučujeme světlejším typům tmavší oblek v kontrastu s bílou košilí a doplňky, jako je svatební vesta, anglická kravata a kapesníček do saka. Jen tmavý oblek zvýrazní muže a stane se tak skutečným ženichem, kterého nikdo nepřehlédne.

I s motýlkem uděláte na svatbě perfektní dojem

Nevěsta si přeje, aby si ženich vybral obuv – mokasíny bez šněrování.

Chyba!

K pánskému obleku je pro formální chvíle vhodná pouze společenská obuv. A ta je vždy šněrovací. K tmavému obleku vybírejte černou obuv, ke krémovému obleku krémovou obuv a k bílému svatebnímu obleku obuv bílou. Vyvarujte se kombinace například bílého obleku a černé obuvi. Podívejte se na možné vzory pánské společenské obuvi vhodné ke svatebním obleku.

Svatbu máme v červenci a ženichovi stačí jedna košile.

Chyba!

V horkých letních dnech ženicha netrapte celý den v jedné košili. Po skončení svatebního oběda, popřípadě po fotografování, dejte ženichovi čas, aby se mohl převléknout. Pokud jste ubytovaní v hotelu, ženich si dá vytouženou sprchu, převlékne se do čisté košile s krátkým rukávem, vezme si k ní kravatu, kterou měl na sobě během dne a sako odloží v hotelovém pokoji. Košili s krátkým rukávem vybírejte ve stejné barvě, jakou měl během dne pod sakem.

Nejste ubytovaní v hotelu? Nevadí. Ženich se také může převléknout do čisté košile i bez sprchy, například v autě. Ovšem bez dohledu svatebních hostů. Sako opět nechává v autě. Pohodlí ženicha je na prvním místě. Jakmile se bude cítit pohodlně on, bude se tak cítit i nevěsta. A naopak. Nevěsta se přece také převléká!

Slaďte se s šaty a doplňky nevěsty

Nevěsta viděla v katalogu krásného ženicha s bílým textilním opaskem v kombinaci s tmavým oblekem a černou obuví. Přála by si totéž na svém ženichovi.

Chyba!

Barva opasku se vybírá vždy podle barvy obuvi. Opasek z textilního materiálu není vhodný. Šířka opasku by neměla být větší než 3,5 cm. Takže opasek, který ženich nosí každý den k riflím, raději nechte doma. Prohlédněte si příklady možných variant kožených opasků k oblekům.

Pokud se budete držet těchto rad, novomanželé budou párem číslo jedna, a to nejen v den svatby, ale také na fotografiích nebo videu. Tak jako kladete důraz na nevěstin svatební účes, stejně přistupujte i k oblečení ženicha. A nezapomeňte! Bez úsměvu a dobré nálady vám nepomůže ani sebelepší oblečení.

Tipy pro vás

Navštivte prodejnu Pánské obleky BANDI a oblékněte se úplně zdarma. Můžete si odnést to nejdražší oblečení a nic za něj neplatit. Podívejte se, jak se obléknout zcela zadarmo a inspirujte se tipy na outfity pro ženicha.

Mohlo by vás zajímat