BANDI radí

Nejčastější chyby při výběru oblečení pro ženicha na svatbu

Nevěsta si přeje na ženichovi svatební oblek v krémové nebo bílé barvě, budoucí tchýně si zase přeje zelenou košili podle barev na svatební tabuli… Všichni zúčastnění, kteří vybírají oblečení pro ženicha, vybírají a radí vždy s těmi nejlepšími úmysly a jistě chtějí pro něj  to nejlepší.

Co ale, když si přejí něco, co ve finále nebude hezké nebo co povede k jejich mírnému zklamání, když se budou po svatbě dívat na fotografie nebo video? Čtěte základní rady, jak tomu zabránit.

Oblékněte se na svatbu správně a udělejte dojem
Oblékněte se na svatbu správně a udělejte dojem

Nevěsta si přeje, aby byl ženich v krásném a lesklém obleku, protože je to moderní. Po svatbě by chtěli oblek nadále využívat pro ženicha do práce. Pracuje v kanceláři.

Chyba!

Pokud si na svatbu vyberete pro ženicha lesklý oblek, můžete jej nadále po svatbě nosit. Ovšem pouze na oslavné události, jako jsou narozeniny, výročí, na plesy, popřípadě na další svatby jako svatební host, k promocím a podobně. Pánský oblek z lesklého materiálu není do zaměstnání vhodný ani pro zaměstnance – snižuje to odměny od nadřízených, ani pro podnikatele – snižuje to možnost uzavření obchodu s obchodním partnerem.

Svatební tabule je laděná do fialové barvy, proto chce budoucí tchýně pro ženicha fialovou košili.

Chyba!

Ženich není kus šunky. Jeho oblečení nebo doplňky se barevně ladí pouze s ohledem na barvu šatů a doplňků nevěsty. Cílem je barevně sladěný pár. Jen si zkuste představit, jak sedí novomanželský pár u stolu a ženich barevně splývá s ubrousky.

Nevěsta si vybrala žlutou svatební kytici a jejím přáním je, aby měl ženich košili ve stejné barvě. Tedy žlutou.

Chyba!

Stejně jako má nevěsta žlutou svatební kytici, ženich má na klopě malou kytici ve stejném provedení barev a vzoru. Tím je pár správně sladěn jak z hlediska barev, tak i prvků a tvarů. Další žlutý prvek na ženichovi by působil už přežloutle. Někdy méně znamená více.

Ženich a nevěsta si přejí, aby byli na svatbě obuti v červených teniskách.

Chyba!

V případě takzvané netradiční svatby, musí být svatební hosté také v červených teniskách. Alespoň mladá a střední generace. Babičky a dědy nebudeme trápit. Ale je zcela nevhodné, aby takto obuti byli jen nevěsta a ženich.

Ideální oblečení pro ženicha
Ideální oblečení pro ženicha

Ženich je světlý typ muže (blonďák, špinavý blond, a podobně) a nevěsta má přání, aby byl na svatbě v bílém nebo krémovém obleku. Viděla to v katalogu a bylo to moc hezké a romantické.

Chyba!

Pokud muž není jižanský typ, je tento výběr zcela nevhodný. Z muže se stane nevýrazná postava, kterou předčí v oblečení každý svatební host v tmavém obleku. Svatba je o ženichovi a nevěstě. Proto doporučujeme pro tyto typy mužů co nejtmavší oblek v kontrastu s bílou košilí a doplňky, jako je svatební vesta, anglická kravata a kapesníček do saka. Jen tmavý oblek zvýrazní muže a bude skutečným ženichem, kterého nikdo nepřehlédne.

Svatbu máme v červenci a ženichovi stačí jedna košile.

Chyba!

V horkých letních dnech ženicha netrapte celý den v jedné košili. Do doby svatebního oběda ji několikrát propotí. Po skončení svatebního oběda, popřípadě po fotografování, dejte ženichovi čas, aby se mohl převléknout. Pokud jste ubytovaní v hotelu, ženich si dá vytouženou sprchu, převlékne se do čisté košile s krátkým rukávem, vezme si k ní kravatu, kterou měl na sobě během dne a sako odloží v hotelovém pokoji. Košili s krátkým rukávem vybíráme ve stejné barvě, jakou měl během dne pod sakem.

Nejste ubytovaní v hotelu? Nevadí. Bez sprchy, u auta, se ženich také může převléknout do čisté košile. Ovšem z dohledu svatebních hostů. Sako opět nechává v autě. Pohodlí ženicha je na prvním místě. Jak se bude cítit on, bude se cítit i nevěsta. A naopak. Nevěsta se přece také převléká!

Nevěsta si přeje, aby si ženich vybral obuv – mokasíny bez šněrování.

Chyba!

K pánskému obleku je pro formální chvíle vhodná pouze společenská obuv. A ta je vždy šněrovací. K tmavému obleku vybírejte černou obuv, ke krémovému obleku krémovou obuv a k bílému svatebnímu obleku obuv bílou. Vyvarujte se kombinace například bílého obleku a černé obuvi. Podívejte se na možné vzory pánské společenské obuvi vhodné ke svatebním obleku.

Nevěsta viděla v katalogu krásného ženicha s bílým textilním opaskem v kombinaci s tmavým oblekem a černou obuví. Přála by si totéž na svém ženichovi.

Chyba!

Barva opasku se vybírá vždy podle barvy obuvi. Opasek z textilních materiálu není vhodný. Šířka opasku by neměla být větší než 3,5 cm. Takže opasek, který ženich nosí každý den k riflím, raději nechte doma. Prohlédněte si příklady možných variant kožených opasků k oblekům.

Budete-li se držet těchto rad, novomanželský pár bude párem číslo jedna, a to nejen v den svatby, ale také na fotografiích nebo videu. Stejně jako kladete důraz na nevěstin svatební účes, stejně přistupujte i k oblečení ženicha. A nezapomeňte! Bez úsměvu a dobré nálady vám nepomůže ani sebelepší oblečení.

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

i
Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.