Bandi radí

Proč 81 % mužů nosí předvázané motýlky?

Elegantní motýlek je odzbrojující zbraní každého gentlemana, ze které se ženám podlamují kolena. Rozhodnete se ale pro vázací nebo již předvázanou variantu? Jde jen o módní výstřelek nebo o značný pokrok? Abychom odhalili tajemství, proč vůbec předvázané motýlky vznikly a jak se k nim máte stavět, musíte se ohlédnout za jejich historií.

Předvázané motýlky vám ušetří čas
Předvázané motýlky vám ušetří čas

Kdy „vzlétl“ první motýlek?

Motýlek už je součástí společenských událostí po několik století. Jeho vznik se pojí s počátky kravaty v 17. století ve Francii. Za jeho vynálezce se však považuje angličan Beau Brummel. Opravdovým doplňkem anglického gentlemana se nicméně stal až v 60. letech 19. století, kdy jej přijal tehdejší princ z Walesu. Od té doby „uletěl“ motýlek obrovskou cestu a dnes jej znáte úplně jinak.

Motýlek včera a dnes

Stále zůstává doplňkem pravého gentlemana. Jednoduchý černý vázací motýlek se stal součástí jednoho z nejelegantnějších dress codů – black tie. Uvázat motýlka bylo výrazně složitější než běžné kravatové uzly, což se odrazilo i u výrobců těchto módních doplňků. Začaly se objevovat předvázané motýlky, které stačilo pouze přiložit ke krku a upevnit pomocí stuhy okolo krku. Stylový doplněk jste si tak vytvořili během pár okamžiků. Dnes se díky tomu motýlek objevuje nejen v kombinaci s obleky, ale i ve volnočasové módě.

Předvázané doplňky už nejsou tabu

Napevno uvázaná koženková kravata nebo téměř umělohmotný motýlek byly slepou vývojovou větví. Díky technologickému pokroku jste se dočkali motýlků z nejrůznějších materiálů. Kromě toho se můžete těšit z celé škály různobarevných látkových předvázaných motýlků. Ať se budete u zrcadla snažit sebevíc, nepodaří se vám uvázat tak dokonalého motýlka. Takže pokud si chcete ušetřit čas i snahu, bez váhání sáhněte po stylovém předvázaném motýlku. Déle si budete zapínat košili, než nasazovat motýlka. Máte tedy dostatek času na to, abyste se učili vázat motýlka, nebo chcete mít krásný doplněk téměř bez práce? Předvázaný motýlek je jasným evolučním stupněm, který vám snadno a rychle poslouží.

Tip pro vás

Chcete svůj outfit pořádně vyšperkovat? Podívejte se na širokou nabídku látkových předvázaných motýlků BANDI. Pokud se přece jen se chcete naučit perfektní motýlkový uzel, podívejte se na profesionální návod, jak vázat motýlka.

Mohlo by vás zajímat