Bandi radí

Proč si na pohřeb vzít kabát, a ne bundu?

Smuteční události neodmyslitelně patří k našim životům. Spousta lidí však neví, jak se správně obléknout na pohřeb tak, aby se důstojně rozloučili se zesnulým. Jestliže jdete na pohřeb a venku je zima, určitě se budete potřebovat teple obléknout. Proč však zvolit raději kabát a ne bundu?

Na pohřeb je vhodné volit černý oblek, v zimě v kombinaci s černým kabátem
Na pohřeb je vhodné volit černý oblek, v zimě v kombinaci s tmavým kabátem

Jakou barvu kabátu na pohřeb zvolit?

Na pohřeb je vhodné volit černý oblek, bílou košili a černou kravatu. Jedině takovým oblečením totiž vyjádříte úctu zesnulému i pozůstalým. A právě k obleku vždy zvolte kabát. Díky tomu budete vypadat, že vám na této smuteční události opravdu záleží. Kdybyste si však oblékli lyžařskou bundu, na pozůstalé by to mohlo působit dojmem, že jste si jen odskočili ze zimní dovolené. Navíc k obleku se podle společenské etikety bunda zkrátka nenosí. 

Jedinou vhodnou barvou obleku na pohřeb je bezesporu černá. V takové barvě volte také kravatu a obuv. V případě kabátu jsou však přípustné také další odstíny tmavé barvy, jako je například tmavě šedá či tmavě modrá. K smutečnímu oblečení tedy nemusíte volit pouze kabát v černé barvě.

Rada pro vás

Pokud jste muž nižší postavy, volte raději kabát o kratší délce. Jak takovou délku rozpoznat? Jednoduše. Jde o takovou délku kabátu, která vám zakryje sako.

Pořiďte si elegantní pánský kabát BANDI z pohodlí vašeho domova v e-shopu www.BandiVamos.cz. Nebo si jej přijďte vyzkoušet do kterékoli značkové prodejny Pánské obleky BANDI, kde vám odborní poradci pomohou vybrat správnou velikost kabátu.

Tip navíc

Chcete mít jistotu, že jste si na pohřeb vybrali opravdu vhodný oblek, boty i smuteční doplňky? Podívejte se, jak se správně obléknout, abyste neudělali chybu.

Mohlo by vás zajímat