Partneři

Krimikomedie Případ mrtvého nebožtíka míří do kin

Pánské obleky BANDI jsou hlavním partnerem

Televizní programy překypují kriminálkami a pouze dobře vyřešená vražda dovede diváka uspokojit. Proto přišel scénárista Lumír Holčák s nápadem českou scénu trochu odlehčit. V režii Miloslava Šmídmajera tak vznikla parodie na kriminálky, které obsahují mnohokrát viděné a do nekonečna opakované postupy pátrání. Hvězdně obsazený snímek se objeví na plátnech českých kin už 16. ledna 2020. Na co se můžete těšit?
Partnerem filmu Případ mrtvého nebožtíka je módní značka Pánské obleky BANDI (Foto: Zuzana Panská, Bio Illusion © 2019)

Vrah číhá za rohem

Podle tvůrců filmu vytváří děj pouze záminku pro slovní a situační humor. Komedie nabitá ostrovtipem paroduje typické vyšetřovatelské klišé. Major Prubner, v hlavní roli David Novotný, dostane za úkol vyřešit kauzu brutálně zavražděné úřednice Starablažkové. Ta má však kolem sebe více otazníků, než se na první pohled mohlo zdát a také bohatou vyděračskou minulost. Případ se komplikuje, Prubnerovi neoblíbený šéf vyhrožuje vyhazovem a mrtvých nebožtíků stále přibývá. Více už opravdu nelze prozradit, snad jen to, že výjimečně vrahem není zahradník.
V situační komedii není o vtip nouze (Foto: Zuzana Panská, Bio Illusion © 2019)

Hvězdné obsazení

V hlavních rolích excelují Hana Vagnerová, Miroslav Táborský nebo Anna Polívková. Dále se můžete těšit na Milana Šteindlera jako patologa, který nesnáší krev, či Evu Holubovou jako zhrzenou manželku.

Vtipem sršící krimikomedii od autorů filmu Probudím se včera byste si rozhodně neměli nechat ujít. Vražda je totiž jen začátek.
Fotografie dramatické scény na smetišti přímo z natáčení (Foto: Zuzana Panská, Bio Illusion © 2019)
Nemůžete se filmu dočkat? Podívejte se na krátký úryvek z krimikomedie Případ mrtvého nebožtíka.

Mohlo by vás zajímat