Bandi radí

5 tipů, jak se správně obléknout na koncert vážné hudby

Chystáte se na koncert vážné hudby a nevíte, co si vzít se na sebe? Nezoufejte. Přečtěte si 5 jedinečných tipů, díky kterým uděláte na koncertě perfektní dojem.

Buďte na koncertu vážné hudby za dokonalého gentlemana

1. Základem je oblek

Každý muž by měl mít ve svém šatníku minimálně jeden oblek, který využije pro společenské i pracovní příležitosti. Perfektní volbou je tmavý matný oblek. Ten využijete také na příležitosti konané po 18. hodině, mezi které patří i koncerty vážné hudby. Doporučujeme vám zvolit klasický černý oblek, módní tmavě modrý nebo nadčasový tmavě šedý.

2. Bez společenské košile se neobejdete

Sázkou na jistotu je vždy bílá košile, kterou nikdy nic nezkazíte a snadno ji sladíte s doplňky jakékoli barvy. Chystáte se na koncert v zimních měsících? Pak skvělý dojem uděláte také v košili tmavé barvy, například bordó nebo tmavě modré. Světlejší odstíny jsou pak ideální volbou na letní koncerty. Doporučujeme vám košili s univerzální manžetou, kterou můžete zapnout na klasické i manžetové knoflíčky. V jedné košili tak můžete přes den vypadat jako profesionál v práci a večer jako dokonalý elegán na koncertě. Podívejte se na širokou nabídku společenských košil.

3. Nezapomeňte na vhodnou obuv

Na společenské události volte k obleku vždy koženou šněrovací obuv. Pro večerní události se hodí černá barva, a to v případě, ať už si obléknete černý, modrý nebo jiný oblek. Pokud se chcete mezi ostatními blýsknout, můžete si vzít boty v lesklém provedení.

Klasickou kombinací černého obleku, motýlka a bílé košile nešlápnete nikdy vedle

4. Doplňky, které dotáhnou váš vzhled k dokonalosti

Váš společenský outfit byste měli doplnit elegantní kravatou nebo motýlkem. Při výběru se však vyhněte výrazným vzorům nebo diagonálním pruhům, které patří výhradně do pracovního prostředí. V případě, že se chystáte na méně formální koncert, můžete si vzít i košili na rozhalenku. Dejte si však pozor, abyste neporušili dress code. Prohlédněte si jedinečné doplňky, které vás promění v dokonalého gentlemana.

5. Slaďte se s partnerkou

Jdete na koncert s vaší partnerkou? Využijte této příležitosti, abyste se s ní barevně sladili. Toho docílíte výběrem košile nebo doplňků v barvě jejích šatů. Budete vypadat jako dokonalý pár a pokud si u ní potřebujete něco vyžehlit, určitě vám za tuto pozornost připíše body k dobru.

Tip navíc

Věděli jste, že stejný outfit se perfektně hodí i pro návštěvu některých divadelních představení? Přečtěte si, co si obléknout do divadla, abyste vypadali skvěle.

Mohlo by vás zajímat