Bandi radí

Jak se obléknout na vánoční večírek

Přišla vám pozvánka na vánoční večírek a vy nevíte, co si obléknout? Podívejte se na několik tipů, které vám s oblečením pomůžou. Jedná se o událost, která se koná pouze jednou za rok. Je tedy velice důležité, abyste vypadali skvěle. Pokud zvolíte nevhodné oblečení, můžete na zaměstnavatele udělat špatný dojem.

Jak se obléknout na vánoční večírek

Jaké oblečení vybrat na formální večírek?

Jestliže se jedná o formální večírek, měl by na pozvánce být napsaný dress code nebo téma, podle kterého se máte obléknout. Velmi častý formální dress code bývá Semi Formal. Abyste vybrali vhodný oblek v tomto stylu, zjistěte si, v kolik hodin se událost koná. Jestliže formální část proběhne do 18. hodin můžete si vzít i světlejší odstíny obleku. Pokud však vánoční večírek začíná po 18. hodině, zvolte vždy tmavou barvu obleku.

Neformální oblečení na vánočním večírku

V případě, že vám nebylo dáno téma ani dress code večírku, můžete vyrazit v neformálním oblečení. Vhodný je typ Smart Casual. Jde o styl oblékání, kdy skloubíte eleganci s ležérním stylem. Vybírejte z nabídky volnočasových sakkošil a kalhot. Při tomto typu oblékání můžete dát přednost kreativitě a pohodlí.

Nejčastější chyby v oblékání na vánočním večírku

Pokud si obléknete košili nebo kravatu s diagonálními pruhy, mohlo by to vypadat, že jste si pouze odskočili z práce. Zaměstnavatel by pak mohl nabýt dojmu, že vám na večírku nezáleží. Další častou chybou je lesklý oblek či přepychové manžetové knoflíčky. Ty působí velmi luxusním dojmem a vypadalo by to, jako kdybyste chtěli mít nad zaměstnavatelem navrch.

Tip pro vás

Podtrhněte váš dokonalý vzhled elegantním pánským kabátem, ve kterém vám bude teplo i v těch nejmrazivějších dnech. Podívejte se na širokou nabídku pánských kabátů BANDI.

Mohlo by vás zajímat