Bandi radí

Jak se správně obléknout do tanečních?

Každý mladý muž chce v tanečních zaujmout nejen svým chováním, ale i oblečením. Jeho cílem je, aby ženy jevily zájem tancovat a trávit společenské večery především s ním. To znamená, že chce být u žen úspěšný.

Převážná většina mladých mužů si obléká pánské společenské oblečení do tanečních poprvé. A většina si také myslí, že je to oblečení jako každé jiné. To je omyl. Pánská společenská móda podléhá pravidlům. Jaká pravidla to jsou a jakých chyb se mladí muži dopouštějí nejčastěji, nám řekl odborník na pánskou společenskou módu, majitel módní značky Pánské obleky BANDI, Andrej Bandi Vámoš.

Oblečení, ve kterém zaujmete ženu v tanečních

Často se muži ptají, zda mají mít sako zapnuté. Jako to tedy je?

V současné době jsou standardem pánská saka se dvěma knoflíky. U těchto modelů pánských sak se spodní knoflík nikdy nezapíná. Když si muž sedá, vždy si horní knoflík rozepne. Naopak když vstává, byť jen z důvodu pozdravení, horní knoflík si zapne. Z toho plyne, že nikdy nechodíme v rozepnutém saku. A v případě, že sedíme, nikdy sako nemáme zapnuté.

Když si tanečník nebude zapínat spodní knoflík u saka, bude mu vidět spona opasku. Nevadí to?

Nevadí, právě naopak. Toto je současný trend ve světové společenské módě. U moderních pánských obleků je nepředstavitelné, že by se všechny knoflíky zapínaly, protože to deformuje elegantní střih saka.

Co je pravdy na tom, že se nesmí odkládat sako?

Ano, to je správný dotaz. Podle pravidel společenské etikety je odložení saka zcela nevhodné. Tanečník nesmí odložit sako i za cenu toho, že je mu horko. Zkuste si představit, že tancujete dvě hodiny, zpotíte se a poté si odložíte sako. Jak bude okolí a především ženy vnímat propocené mapy na košili v oblasti podpaží a zad. Tím si mladý muž k úspěchu u žen rozhodně nepomůže. Pokud si však po tanci chce sako odložit, má to jednoduché řešení. Když tanečník doplní oblek vestou ušitou celé z oblekové látky, tak může zůstat jen ve vestě.

Jak je to s nášivkami na pánském obleku?

Po koupi pánského obleku všechny značky nebo nášivky odstraňujeme. Pánský oblek není značková mikina, kde více pruhů znamená vyšší kvalitu. Je to jeden z častých prohřešků proti pravidlům společenské etikety, které vídáváme.

Co s rozparkem u saka, který je zašitý?

Rozparky u sak se ve výrobě zašívají proto, aby se při skladování nedeformoval tvar saka. Toto zašití na rozparku je po koupi obleku vždy potřeba rozpárat.

Může jít muž do tanečních bez opasku k obleku?

Bez ohledu na to, jestli má muž volnější kalhoty v pase nebo ne, je použití pánského opasku k obleku povinností. Uvádí to pravidla společenské etikety. Opasek ke společenskému obleku by neměl být širší než 3,5 centimetru. Barvu opasku volíme podle barvy obuvi. Rozhodně jsou zcela nevhodné opasky textilní, barevné nebo s velkou sponou, které se nosí k džínům.

Je potřeba do tanečních nějaká speciální obuv?

Ne, to jistě ne. Středoškolská taneční jsou společenskou událostí. Pro tento účel je vhodné používat společenskou obuv. Ta by měla být kožená šněrovací a svou barvou by měla být přizpůsobena barvě obleku. Například má muž tmavý oblek a černou šněrovací obuv. Do tanečních může být lesklá i matná.

Doporučil byste do tanečních kapesníček do saka?

Jistě, samozřejmě. Kapesníček do saka je jedním z prvků pánské společenské módy, který dodá muži na eleganci. Muž s takovýmto doplňkem bude jistě pro ženu přitažlivější.

Co byste ještě doporučil z praxe mladým mužům, aby měli úspěch u žen?

Velice často se setkávám s tím, že vidím přicházející tanečníky oblečené v obleku, přes který mají přehozenou zimní sportovní nebo lyžařskou bundu. Pokud chce mladý muž zaujmout ženu, měl by svůj outfit sladit téměř k dokonalosti, aby jeho snažení nevyšlo vniveč. Pokud je chladno, měl by si k pánskému obleku pořídit plášť nebo pánský kabát. Ten by měl svou délkou zakrýt sako.

Převážná většina mladých mužů neumí uvázat kravatový uzel. Co byste jim poradil?

Vázání kravatových uzlů je velice jednoduchou záležitostí, kterou zvládne každý. Neznalost vázání kravaty spočívá v tom, že se s tím mladí muži ještě nesetkali. Doporučuji, aby se podívali na návody, jak vázat kravatu, kde sami zjistí, jak jednoduché to je.

Myslíte si, že tohle všechno pomůže mladému muži, aby byl u žen úspěšnější?

Jistěže pomůže. Být správně oblečen je důležitou součástí. Stejně tak jako čisté a ostříhané nehty, čistá obuv, svěží dech nebo uvolněné a sebevědomé chování.

Mohlo by vás zajímat