Bandi radí

Jak se správně obléknout na svatbu?

Svatba představuje jedinečnou slavnostní událost, na které chce ženich vedle nevěsty vypadat dokonale. A to nejen v den svatby, ale také při každém prohlížení svatebních fotografií. K dokonalosti této události svým vzhledem přispívají samozřejmě také svatební hosté.

Proto je důležité, co budou mít všichni na sobě. Jak se tedy obléknout na svatbu, cítit se přitom pohodlně a vypadat skvěle?

Jdete na svatbu? Oblékněte se dokonale – slavnostní oblek BANDI Nocelli Nero v outfitu pro ženicha

1. Budete se ženit?

Oblékněte se tak, aby na vás byla nevěsta pyšná. Základ outfitu ženicha tvoří pánský společenský oblek. Svatby se konají hlavně v létě, proto můžete vybírat z modelů světlých i tmavých barev.

Pozor však, abyste barvu zvolili správně. Světlým typům mužů doporučujeme především obleky tmavých odstínů, které ženicha zvýrazní. Tmavší, jižanské typy vyniknou v oblecích bílé, krémové nebo světle šedé barvy.

Pánský oblek BANDI Loriano Grigio, Tailored Fit
Pánský oblek BANDI Loriano Grigio je ideálním oblekem pro ženicha na letní svatbu

Na svatbu můžete vybírat oblek v matném i pololesklém provedení. Pololesklý oblek dodá ženichovi na eleganci, a navíc podtrhne jeho slavnostní vzhled. Po svatbě jej vynosíte při jakékoli společenské příležitosti, jako je ples nebo oslava jubilea.

Pokud zvolíte oblek v matném provedení, díky jeho univerzálnosti jej využijete po svatbě do práce i na společenské události. Vyberte si z nabídky pánských obleků na svatbu a udělejte ten nejlepší dojem.

V pánském obleku BANDI Raniero Marsala v tmavé bordó barvě je ženich skutečně nepřehlédnutelný

Pokud se chcete vyhnout zbytečným chybám při oblékání na svatbu, přečtěte si užitečné rady v článku Jak správně nosit pánský oblek, abyste vypadali skvěle. Bez jejich znalosti se žádný opravdový gentleman neobejde.

Tip pro ženicha

Při výběru košile a doplňků zohledněte barvu šatů nevěsty. Jednoduše se tak sladíte a budete působit jako dokonalý pár. Chcete vypadat opravdu výjimečně? Doplňte outfit pánskou vestou, která vám přidá na osobitosti. Podívejte se na nabídku pánských vest BANDI a vyberte si barvu a střih podle vašich představ.

Stylová pánská vesta vám ve správnou chvíli, umožní odložit si sako a zůstat jen v košili. Zachováte si tak dokonalý společenský vzhled a dopřejete větší pohodlí.

2. Chystáte se na svatbu jako svědek nebo host?

Svatební den je pro ženicha a nevěstu výjimečnou událostí v životě. Jako hosté byste měli svým vzhledem dát najevo, že i vy vnímáte jejich den jako slavnostní. Proto volte vaše oblečení pečlivě.

Z pozvánky nejprve zjistěte, zda bude svatba v určitém tematickém stylu. Pokud ne, řiďte se nejdůležitějším pravidlem – není vhodné, abyste byli oblečeni lépe než ženich. Být středem pozornosti přísluší pouze ženichovi, nikoli svatebním hostům.

Pánský oblek BANDI, Isideo Marin, Tailored Fit
Pánský oblek BANDI, Isideo Marin doplněný vestou Aleco – stylový outfit pro svatebního hosta

Uvědomte si, že i vy tvoříte atmosféru svatby. Proto si vyberte elegantní oblek a doplňte jej společenskou košilí. Zvolte světlé odstíny barev nebo univerzální bílou košili, ve které skvěle vynikne kravata či motýlek jakékoli barvy. Chcete se dozvědět ještě více? Přečtěte si, jak vypadá správné oblečení pro svatebního hosta.

Tip pro svědka

Byl jste vybrán za svědka a nevíte, jak se na svatbu správně obléct? Přečtěte si, jaké oblečení by měl zvolit svědek, aby nezklamal nevěstu a ženicha.


Přijďte si vybrat z celé kolekce nových obleků BANDI

Nemusíte být znalcem módy, abyste vypadali dokonale. I celebrity mají své odborné poradce na oblečení. Proč byste svého poradce na dokonalý svatební outfit nemohli mít i vy?

Přijďte do vaší nejbližší značkové prodejny BANDI a svěřte se do rukou profesionálů. O všechno další se v klidu, u šálku lahodné kávy BANDI, postará tým odborných poradců. Poradí vám s výběrem vašeho obleku, košile, vesty, vhodné obuvi a všech módních doplňků. Vždy tak, abyste se cítili pohodlně a vypadali skvěle. 

V případě, že je na vybraném oblečení potřeba cokoli upravit, je vám v každé značkové prodejně BANDI k dispozici odborná pánská krejčová. Na místě vám poupraví oblečení přesně na míru vaší postavy. 


Získejte 100.000 Kč za vaši svatební fotografii

Plánujete letos svatbu? Stejně jako v minulých letech, i v tomto roce bude majitel značky BANDI, Andrej Bandi Vámoš, vybírat svatební fotografii, kterou odmění částkou 100.000 Kč. Podívejte se na oceněný snímek a další krásné svatební fotografie za minulý rok.


Chystáte netradiční svatbu v boho stylu?

Podívejte se na nové modely oblečení a doplňků pro netradiční svatby a „svatby v boho stylu“. Přečtěte si rozhovor na téma „Jak se obléknout na boho svatbu“ s kreativní vizionářkou módní značky Pánské obleky BANDI.

Mohlo by vás zajímat