Bandi radí

Jak správně vybrat oblek, aby vám dokonale seděl?

Věděli jste, že vás lidé hodnotí i podle toho, jak se oblékáte? Skvěle padnoucím oblekem uděláte perfektní dojem v práci, ve volném čase i na slavnostních událostech, jako je svatba, oslava jubilea nebo také ples. Přečtěte si, jak správně vybrat oblek a čeho se vyvarovat.

Vyberte si dokonale padnoucí oblek pro jakoukoli příležitost

Oblek padne jako ulitý

To si můžete říct, když oblek sedí přesně na těle, nevytváří žádné vlny, ani není příliš těsný. Délka rukávů saka sahá ke kořenům palce. Kalhoty jsou volnější tak, aby příliš neobepínaly stehna. Délka kalhot končí na patě přibližně 2–3 prsty nad zemí. Podstatné je, abyste je netahali po zemi. Vepředu mají kalhoty nad obuví jeden přehyb.

Vyberte si k obleku taky správnou košili

Vyberte si k obleku správnou košili

K obleku noste jedině košili s dlouhým rukávem. Kontakt pokožky s podšívkou by mohl vyvolat nepříjemné pocení. Navíc manžeta rukávů má vyčnívat přibližně 1 cm ze saka. Pokud by manžeta z rukávů saka nevyčnívala, mohlo by to vypadat tak, že máte sako po dědovi a je vám velké. Přečtěte si, jak vybrat správný typ košile.

Podle barvy obleku zvolte ponožky

Ponožky by měly barevně ladit s oblekovými kalhotami. Doporučujeme vám ponožky s prodlouženou délkou, která vám zaručí, že se nikdo okolo nebude dívat na vaše obnažené holeně.

Tip pro vás

Nosíte do práce kravatu? Naučte se snadno a rychle uvázat kravatové uzly a proměňte se v dokonalého gentlemana během minuty.

Mohlo by vás zajímat