BANDI radí

Jak správně vybrat oblek

Sako musí sedět na těle a nesmí se tvořit vypouklé vlny, např. na hrudi. Sako nesmí být v ramenou vypasované a těsné na tělo. Rukávy musí být délky sahající přesně ke kořenu palce u ruky – platí při připažení k tělu.

Manžeta musí z rukávu vyčnívat natolik, aby byl vidět manžetový knoflík. V případě, že máte oblečenou košili s rukávem musí rukáv vyčnívat z rukávu saka minimálně 1 centimetr. Do saka se nosí pouze košile s dlouhým rukávem.

Kalhoty jsou nad obuví vpředu pokrčeny, vzadu kryjí patu obuvi. Podrážka obuvi je vidět. Výška rozkroku kalhot je opravdu v místech rozkroku a není posunuta dolů směrem ke kolenům. Při výběru kalhot je vhodné vyzkoušet si sednout a mírně se předklonit. Zkusíte si tím, zda nemáte vzadu kalhoty příliš upnuté a zda vám nehrozí, že  kalhoty prasknou. Těsnost kalhot v oblasti stehen není také vhodná. Kalhoty musí být volné.

Barva ponožek musí odpovídat barvě saka a barva obuvi musí být v souladu s barvou opasku. Pokud máte černé sako a nemáte zrovna po ruce černé ponožky, nic nezkazíte tím, že si vezmete ponožky tmavě modré.

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

i
Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.