Bandi radí

Víte, jaký opasek si vzít k obleku?

Opasek neodmyslitelně patří k obleku, ať už se chystáte do práce, na svatbu nebo rodinnou sešlost. Je však důležité si uvědomit, že oblek patří mezi společenské oblečení, a proto by i opasek měl být společenský. Přečtěte si, jak takový opasek poznáte a jak ho dokonale sladíte s oblekem.

Příklad správně zkombinovaného opasku s oblekem

Jak vypadá společenský opasek?

Společenský opasek je kožený a neměl by být širší než 3,5 centimetru. Široké nebo látkové opasky s velkou sponou, které jste zvyklí nosit k džínům, nikdy nepoužívejte k obleku. Nejste kovboj z Dallasu, aby se vám k outfitu hodila velká spona s býčí hlavou. Barevný látkový opasek s puntíky by zase váš vzhled oživil, ale vypadali byste jako z cirkusu. Prohlédněte si proto společenské opasky, které jsou jedinou správnou volbou k obleku.

Opasek můžete nahradit i pánskými kšandami. Ale pamatujte na hlavní pravidlo, že se nikdy nenosí oba doplňky najednou. Vždy zvolte buď samotný opasek nebo pouze kšandy. Přečtěte si, jak nosit šle, abyste neudělali chybu.

A co barva opasku?

Barvu opasku byste měli ladit s obuví. Pokud tedy doplníte oblek do práce hnědou obuví, vezměte si k ní také hnědý opasek. Chystáte se na společenskou událost a chcete podtrhnout váš slavnostní vzhled černou obuví? Pak ji slaďte i s černým opaskem. 

Tip pro vás

Nevíte si rady s tím, jaká obuv se hodí k obleku? Přečtěte si, jaké boty k obleku vybrat a můžete si být jistí, že budete vždy obuti správně.

Mohlo by vás zajímat