BANDI radí

Víte, jaký opasek si vzít k obleku?

Opasek neodmyslitelně patří k obleku, ať už se chystáte do práce, na svatbu nebo rodinnou sešlost. Je však důležité si uvědomit, že oblek patří mezi společenské oblečení, a proto by i opasek měl být společenský. Přečtěte si, jak takový opasek poznáte a jak ho dokonale sladíte s oblekem.

Příklad správně zkombinovaného opasku s oblekem
Příklad správně zkombinovaného opasku s oblekem

Jak vypadá společenský opasek?

Společenský opasek je kožený a neměl by být širší než 3,5 centimetru. Široké nebo látkové opasky s velkou sponou, které jste zvyklí nosit k džínům, nikdy nepoužívejte k obleku. Nejste kovboj z Dallasu, aby se vám k outfitu hodila velká spona s býčí hlavou. Barevný látkový opasek s puntíky by zase váš vzhled oživil, ale vypadali byste jako z cirkusu. Prohlédněte si proto společenské opasky, které jsou jedinou správnou volbou k obleku.

Opasek můžete nahradit i pánskými kšandami. Ale pamatujte na hlavní pravidlo, že se nikdy nenosí oba doplňky najednou. Vždy zvolte buď samotný opasek nebo pouze kšandy. Přečtěte si, jak nosit šle, abyste neudělali chybu.

A co barva opasku?

Barvu opasku byste měli ladit s obuví. Pokud tedy doplníte oblek do práce hnědou obuví, vezměte si k ní také hnědý opasek. Chystáte se na společenskou událost a chcete podtrhnout váš slavnostní vzhled černou obuví? Pak ji slaďte i s černým opaskem. V případě, že rádi střídáte barvy bot, doporučujeme vám oboustranné opasky, které snadno zkombinujete s obuví, kterou máte zrovna na nohou.

Tip pro vás

Nevíte si rady s tím, jaká obuv se hodí k obleku? Přečtěte si, jaké boty k obleku vybrat a můžete si být jistí, že budete vždy obuti správně.

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

    i
    Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.