Bandi radí

Vyhněte se zásadním chybám v oblékání na plese

Jdete na ples? Vyvarujte se nejčastějších prohřešků. Nechcete přeci být na plese nevhodně oblečení nebo vypadat společensky unavení hned ze začátku. Přečtěte si několik rad, díky kterým se vyhnete trapasu a budete působit dokonale po celou dobu.

Vyhněte se zásadním chybám v oblékání na plese

Jaký oblek se hodí na ples?

Světlý oblek je vhodný pro nošení v letním období, a to především na svatbu. Na ples, který se koná ve večerních hodinách se však nehodí. Vždy vybírejte tmavý oblek, jako například černý nebo tmavě modrý. Tmavé barvy obleku zdůrazní vaši mužnost a přirozené charisma. Zvolit můžete matné, ale i lesklé obleky, které jsou pro tuto událost skvělou volbou. Přečtěte si více o tom, jaký pánský oblek vybrat na ples.

Výběr košile na ples

Nosíte na ples košili s krátkým rukávem, aby vám v sále nebylo teplo? Pak děláte velkou chybu. Podle pravidel společenské etikety se k obleku vždy nosí košile s dlouhým rukávem, a to tak, aby byla vidět manžeta rukávu. Pokud byste měli pod oblekem košili s krátkým rukávem, mohlo by to působit tak, že máte sako po dědovi nebo starším bratrovi. Dalším častým prohřeškem je košile se šikmými pruhy. Ta se nosí do práce. Na ples, který se koná ve večerních hodinách, vždy vybírejte jednobarevné košile. Prohlédněte si širokou nabídku košil na ples.

Jak je to s kravatou?

Věděli jste, že kravata se šikmými pruhy není vhodná na společenské události? Pokud byste si ji vzali na ples, mohli byste působit, že jste si pouze odskočili z práce. Ostatní lidé by tak mohli nabýt dojmu, že jste se na tuto slavnostní událost nestihli převléknout. Na ples vždy vybírejte kravatu jednobarevnou. Podívejte se, jaké kravaty se hodí na ples.

Škrtí vás kravata? Pravděpodobně jste zvolili malou velikost košile. V žádném případě kravatu nepovolujte. Působilo by to, že jste společensky unavení. Vyčkejte na ukončení zahajovací části a následně si kravatu rozvažte a schovejte do kapsy.

Odhaleným holením snadno předejdete

Jsou vám kalhoty akorát, ale jakmile si sednete, vyhrnou se vám tak, že jdou vidět vaše holeně? Předejděte tomuto velkému prohřešku společenskými ponožkami s prodlouženou délkou, které dostatečně zakryjí holeň při jakémkoli pohybu. Podívejte se na pánské ponožky BANDI z kvalitního bambusového vlákna.

Tip pro muže menšího vzrůstu

Vyhněte se oblečení, které vás může opticky zmenšovat. Dlouhý kabát vás zmenší až o 5 cm. Tak stejně kalhoty zakončené manžetou. Zkuste si raději opticky přidat 5 cm kabátem nad kolena. Prohlédněte si elegantní pánské kabáty, které jsou nedílnou součástí pánského obleku.

Mohlo by vás zajímat