Bandi radí

5 pravidel pro výběr košile na svatbu

Svatba je velmi důležitou událostí v životě snoubenců. Je potřeba zařídit spoustu věcí, aby byl tento slavnostní den naprosto dokonalý. Jednou z nich je i správný výběr svatební košile pro ženicha. Nevíte, jakou barvu, střih či materiál košile v tento den zvolit? Přečtěte si 5 základních pravidel, která vám pomohou se rozhodnout, jakou košili na svatbu vybrat.

Bílá svatební košile s regatou
Svatební košile by měla mít bílou nebo světle smetanovou barvu

Jak vybrat správnou barvu svatební košile

Pánská svatební košile by měla mít bílou nebo světle smetanovou barvu. Bílá košile na svatbu náležitě podtrhne slavnostní tón svatebního outfitu a ženich v ní bude vypadat skvěle. Prohlédněte si košile módní značky BANDI, z nichž jistě vyberete tu správnou.

Pokud by vás napadlo pořídit ženichovi černou košili na svatbu, můžete. Ovšem pouze v případě, že je svatba tematická a že jste o tom dali všem dopředu vědět.  V opačném případě bude na svatbě působit poněkud nevhodně. Černá pánská košile sice vypadá ve společenském obleku elegantně a neotřele, ale na svatbu se nehodí. Košile tmavých barev, jako dále tmavě modrá nebo tmavě šedá vynosíte na plese, nebo na jiných večerních společenských událostech.

Bavlněná košile zajistí ženichovi pohodlí

Materiál svatební košile by měl být přírodní, aby zajistil ženichovi pohodlí. Ideální volbou je košile ze 100% bavlny. Bavlněná košile je odolná, pevná a při tom měkká a příjemná na dotek.

V posledních letech si oblibu získávají také košile ušité z bavlněného vlákna s příměsí elastanu. Tato kombinace dodává košili pružnost a odolnost proti opotřebení. Vysoce elastické vlákno zvýší komfort při jejím nošení, a naopak sníží její mačkavost.

Při výběru košile pro ženicha mějte na paměti, že ve svatební košili stráví celý den a určitě se v ní chce cítit uvolněně a pohodlně.

Pozor na správnou délku rukávů

Svatební košile musí mít vždy dlouhé rukávy. Stejně jako všechny společenské košile, které nosíte k obleku. Rukávy musí být natolik dlouhé, aby jejich manžety vyčuhovaly z rukávů obleku cca 2 cm. Krátký rukáv pánské košile není podle společenské etikety při oblékání doporučován a na svatbě by taková košile působila poněkud nevhodně.

Jakou manžetu si vybrat?

Na tak výjimečnou akci, jako je svatba, se hodí luxusní pánská košile se zapínáním na manžetové knoflíčky. Vybrat si můžete košili s dvojitou manžetou, nebo košili s manžetou univerzální. Zatímco dvojitá manžeta se zapíná pouze manžetovými knoflíčky, v případě univerzální manžety se nabízí dvě možnosti. Zapnout se dá jak na manžetové knoflíčky, tak na knoflíčky, které jsou našity přímo na košili.

K outfitu ženicha doporučujeme zvolit manžetové knoflíčky. Jde o jeden z mála pánských šperků, který náležitě podtrhne výjimečnost celého dne.  Košili s univerzální manžetou ale vynosí muži také po svatbě. Například do práce, na obchodní schůzky a další společenské akce, jako je návštěva divadla, nebo na ples. Stačí jen vyměnit manžetový knoflík za klasický košilový. Podívejte se jak a proč vám, dokáže košile s univerzální manžetou ušetřit peníze i váš čas.

Střih svatební košile volte podle postavy

Výběr střihu svatební košile se řídí výhradně postavou ženicha a tím, jak se v košili cítí.  Pokud je ženich štíhlé a standardní postavy, bude vypadat lépe ve vyštíhlené SLIM košili. V případě, že upřednostňuje volnost pohybu, volte raději košili v klasickém FORMAL střihu.

Ať už pro ženicha vyberete jakýkoliv střih, mějte na paměti následující: svatební košile by neměla být příliš upnutá, aby se ženich mohl na svatbě hýbat bez omezení. Zároveň by ale neměla být ani příliš široká, aby v ní nevypadal jako neforemný balík.

Rada na závěr

Nevíte si s výběrem košile pro ženicha rady a potřebujete poradit i s dalšími svatebními doplňky? Navštivte nejbližší značkovou prodejnu BANDI. V příjemné atmosféře při šálku výborné kávy tu s odborným poradcem proberete nejen výběr košile, ale i jeho celý svatební outfit. Navíc vám profesionální krejčová v případě potřeby upraví svatební oblek přesně na míru a ženich bude tento slavnostní den vypadat jako dokonalý elegán.

Mohlo by vás zajímat